2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn w roku 2026
Beschreibung: Zagospodarowanie odpadów komunalnych bezpośrednio ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami prawa w tym zakresie. Zagospodarowanie odpadów obejmuje odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny i zmieszany. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji opisany został w Rozdziale III SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 784860-2025
Interne Kennung: RIRP.ZP.271.1.36.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.Zagospodarowanie odpadów Zagospodarowanie odpadów komunalnych odbywać się będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami frakcji odpadów – określonych w tej mierze w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w tym w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733) i aktach wykonawczych do tej ustawy. 4. Zagospodarowanie odpadów. 1. Dostawa odpadów dokumentowana będzie przez Wykonawcę. Każdy wjazd będzie zarejestrowany i potwierdzony dokumentem zawierającym datę przywozu, rodzaj, kod i wagę odpadów, nr rejestracyjny pojazdu i dane identyfikacyjne dostawy. Kopię w/w dokumentu otrzymuje kierowca dostawcy odpadów podczas dostawy każdej partii odpadów. 2. W ramach dokumentowania usług zagospodarowania odpadów z nieruchomości zamieszkałych objętych niniejszym zamówieniem oraz w związku z wymogami w zakresie sprawozdawczości określonymi w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, podmiot realizujący usługę zobowiązany jest do: 1) ważenia wszystkich dostarczonych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze samochodowej; 2) przechowywania dokumentów potwierdzających ważenie, o którym mowa w pkt 1) oraz przekazywania Zamawiającemu raportów miesięcznych (przekazanych w formie papierowej) zawierającym ilości odebranych odpadów (wynikających z informacji zawartych w systemie BDO); 3) bieżącego prowadzenia ewidencji odpadów dostarczonych do zagospodarowania w ramach realizacji umowy z Zamawiającym, zgodnie z przepisami prawa. 3. Rozliczanie usługi odbywać się będzie w cyklu miesięcznym na podstawie łącznej masy przyjętych do zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz masy odpadów odebranych selektywnie od właścicieli nieruchomości zgodnie z obowiązującymi przepisami 4. Rozliczenie za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie odbywało się każdorazowo po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT złożonej Zamawiającemu wraz z raportem miesięcznym (przekazanym w formie papierowej), zawierającym ilości przyjętych odpadów komunalnych (wynikających z informacji zawartych w systemie BDO). 5. Wykonawca przedstawia raport, o którym mowa w pkt 4, w podziale na odpady zmieszane oraz odpady segregowane w podziale na poszczególne frakcje. 6. Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie wymagane sprawozdania określone obowiązującymi przepisami w sprawie zagospodarowania odpadów, w terminach wskazanych przepisami prawa. 5. Prognozowana szacunkowa ilość odpadów do zagospodarowania pochodząca ze zbiórki odpadów sprzed posesji mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Strawczyn L.p. Kod/nazwa odpadu/Szacunkowa ilość odpadów w 2026 r. (Mg) 1 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01) 1024,01 2 Popioły z palenisk domowych (20 01 99) 257,18 3 Odpady ulegające biodegradacji (20 02 01), odpady kuchenne ulegające biodegradacji ( 20 01 08) 194,97 4 Opakowania z papieru i tektury (15 01 01) 78,26 5 Zmieszane odpady opakowaniowe (15 01 06) Opakowania z tworzyw sztucznych (15 01 02) 324,19 6 Opakowania ze szkła (15 01 07) 290,52 RAZEM 2169,13 * Wartości podane powyżej należy traktować szacunkowo, gdyż Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów oraz liczby mieszkańców.