See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wybór Pośredników Finansowych w celu wdrożenia Instrumentu Finansowego w ramach Działania 1.5 „Wsparcie konkurencyjności i rozwoju przedsiębiorstw w dostosowaniu do wyzwań gospodarki – Instrumenty finansowe” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wyłonionych w postępowaniu Wykonawców (dalej także jako Pośrednicy Finansowi) usługi polegającej na ustanowieniu, zarządzaniu i obsłudze Funduszu Szczegółowego, za pośrednictwem którego wdrażany będzie Instrument Finansowy Pożyczka Biznes. Pośrednik Finansowy będzie realizował usługę w szczególności poprzez udzielenie, wypłacenie i rozliczenie wsparcia w postaci Jednostkowych Pożyczek udzielanych na rzecz kwalifikowanych przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego (Ostatecznych Odbiorców), a także zarządzenie zbudowanym Portfelem Jednostkowych Pożyczek. Warunki, na jakich będą udzielane Jednostkowe Pożyczki zostały opisane we wzorze Umowy Operacyjnej stanowiącym Projektowane Postanowienia Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, szczegółowo opisane w SWZ oraz którzy nie podlegają wykluczeniu, w przypadkach, o których mowa w SWZ. Jeden Wykonawca, niezależnie od tego czy występuje samodzielnie, czy w ramach konsorcjum, może się ubiegać o realizację wyłącznie jednej Części Zamówienia. Zamawiający dokona odrębnej oceny i wyboru Oferty najkorzystniejszej dla każdej z Części Zamówienia. Umowy Operacyjne z wyłonionymi w wyniku przeprowadzonego postępowania Pośrednikami Finansowymi zostaną zawarte osobno na każdą Część Zamówienia. Maksymalny okres realizacji Zamówienia dla każdej z Części Zamówienia wynosi 97 miesięcy dla zakresu podstawowego + 22 miesiące w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, z zastrzeżeniem obowiązku aktywnego dochodzenia wszelkich niezaspokojonych roszczeń po upływie tego okresu, na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej, której wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Zamówienia
Beschreibung: Część I – obejmuje świadczenie przez Pośrednika Finansowego usługi polegającej na ustanowieniu, zarządzaniu i obsłudze Funduszu Szczegółowego, za pośrednictwem którego wdrażany będzie Instrument Finansowy Pożyczka Biznes. Pośrednik Finansowy będzie realizował usługę w szczególności poprzez udzielenie, wypłacenie i rozliczenie wsparcia w postaci Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w Metryce Instrumentu Finansowego: Pożyczka Biznes z wniesionego przez Zamawiającego Wkładu Funduszu Powierniczego do Funduszu Szczegółowego w wysokości 8 000 000,00 zł (słownie: osiem milionów złotych) (który będzie podlegał zwrotowi do Zamawiającego na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej), uzupełnionego o Wkład Pośrednika Finansowego w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5% wartości każdej Jednostkowej Pożyczki) oraz zarządzanie zbudowanym Portfelem Jednostkowych Pożyczek.
Interne Kennung: Część I Zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w ramach każdej Części Zamówienia przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji zgodnie z dyspozycją art. 441 ust. 1 Pzp i na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej. Kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w ramach Prawa Opcji dla każdej Części Zamówienia może wynieść do 100% kwoty przewidzianej w ramach Zamówienia w zakresie podstawowym, przy czym wniesienie Wkładu Funduszu Powierniczego na podstawie Prawa Opcji może nastąpić kilkukrotnie, do wysokości kwoty, o której mowa powyżej. Zamawiający może, ale nie musi skorzystać z Prawa Opcji. Co za tym idzie, Wykonawca za realizację przedmiotu Zamówienia uzyska Wynagrodzenie w kwocie odpowiadającej faktycznie zrealizowanemu zakresowi Zamówienia, tj. za realizację Zamówienia w zakresie podstawowym, a w zakresie Prawa Opcji – w takim wymiarze, w jakim Zamawiający zleci Wykonawcy realizację przedmiotu Zamówienia objętego Prawem Opcji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, Wkład Funduszu Powierniczego udostępniany przez Zamawiającego na realizację Zamówienia wyniesie maksymalnie 80 000 000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt milionów złotych). Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. Kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w ramach zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp może wynieść do 100% kwoty przewidzianej w ramach Zamówienia w zakresie podstawowym. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji oraz zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, Wkład Funduszu Powierniczego udostępniany przez Zamawiającego na realizację Zamówienia wyniesie maksymalnie 120 000 000,00 zł (słownie: sto dwadzieścia milionów złotych 00/100).
Los: LOT-0002
Titel: Część II Zamówienia
Beschreibung: Część II – obejmuje świadczenie przez Pośrednika Finansowego usługi polegającej na ustanowieniu, zarządzaniu i obsłudze Funduszu Szczegółowego, za pośrednictwem którego wdrażany będzie Instrument Finansowy Pożyczka Biznes. Pośrednik Finansowy będzie realizował usługę w szczególności poprzez udzielenie, wypłacenie i rozliczenie wsparcia w postaci Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w Metryce Instrumentu Finansowego: Pożyczka Biznes z wniesionego przez Zamawiającego Wkładu Funduszu Powierniczego do Funduszu Szczegółowego w wysokości 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów złotych) (który będzie podlegał zwrotowi do Zamawiającego na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej), uzupełnionego o Wkład Pośrednika Finansowego w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5% wartości każdej Jednostkowej Pożyczki) oraz zarządzanie zbudowanym Portfelem Jednostkowych Pożyczek.
Interne Kennung: Część II Zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Część III Zamówienia
Beschreibung: Część III – obejmuje świadczenie przez Pośrednika Finansowego usługi polegającej na ustanowieniu, zarządzaniu i obsłudze Funduszu Szczegółowego, za pośrednictwem którego wdrażany będzie Instrument Finansowy Pożyczka Biznes. Pośrednik Finansowy będzie realizował usługę w szczególności poprzez udzielenie, wypłacenie i rozliczenie wsparcia w postaci Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w Metryce Instrumentu Finansowego: Pożyczka Biznes z wniesionego przez Zamawiającego Wkładu Funduszu Powierniczego do Funduszu Szczegółowego w wysokości 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów złotych) (który będzie podlegał zwrotowi do Zamawiającego na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej), uzupełnionego o Wkład Pośrednika Finansowego w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5% wartości każdej Jednostkowej Pożyczki) oraz zarządzanie zbudowanym Portfelem Jednostkowych Pożyczek.
Interne Kennung: Część III Zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Część IV Zamówienia
Beschreibung: Część IV– obejmuje świadczenie przez Pośrednika Finansowego usługi polegającej na ustanowieniu, zarządzaniu i obsłudze Funduszu Szczegółowego, za pośrednictwem którego wdrażany będzie Instrument Finansowy Pożyczka Biznes. Pośrednik Finansowy będzie realizował usługę w szczególności poprzez udzielenie, wypłacenie i rozliczenie wsparcia w postaci Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w Metryce Instrumentu Finansowego: Pożyczka Biznes z wniesionego przez Zamawiającego Wkładu Funduszu Powierniczego do Funduszu Szczegółowego w wysokości 12 000 000,00 zł (słownie: dwanaście milionów złotych) (który będzie podlegał zwrotowi do Zamawiającego na zasadach określonych w Umowie Operacyjnej), uzupełnionego o Wkład Pośrednika Finansowego w wysokości zadeklarowanej przez Wykonawcę na etapie postępowania przetargowego (nie niższej niż 5% wartości każdej Jednostkowej Pożyczki) oraz zarządzanie zbudowanym Portfelem Jednostkowych Pożyczek.
Interne Kennung: Część IV Zamówienia