2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af totalrådgivning vedr. Lillebæltskolen - Samlingssal
Beschreibung: Begrænset udbud
Vorherige Bekanntmachung: 606117-2025
Interne Kennung: Udbud af totalrådgivning vedr. Lillebæltskolen - Samlingssal
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Middelfart Kommune udbød den 15. september udbuddet af totalrådgivning (arkitekt- og ingeniørydelser) i forbindelse med opførelse af ny tilbygning til Lillebæltskolen, der skal rumme en samlingssal, samt renovering af tilstødende områder. Middelfart Kommune har med udbuddet ønsket at finde en rådgiver der kan varetage rådgivningsopgaver vedrørende tilbygning og renovering med tanke på den eksisterende arkitektur. Middelfart Kommune har ønsket at finde en rådgiver der blandt andet vi kunne bistå Kommunen i ønsket om, at få samlingssalen til at fungere som samlingspunkt for skolen, og give mulighed for tumling og sceneopsætning. Herudover er det ønsket, at samlingssalen skal fungere som vartegn ved ankomst til skolen, og den skal forbinde indearealerne på skolen med skolens udendørs amfiteater.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten indeholder en option vedrørende Commissioning.