248472-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse – Offentligt udbud af skiltning og dekoration i forbindelse med EuroSkills Herning 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOffentligt udbud af skiltning og dekoration i forbindelse med EuroSkills Herning 2025
BeschreibungUdbuddet vedrører en Aftale om rådgivning om, samt levering af skiltning og dekoration i forbindelse med EuroSkills Herning 2025. I forbindelse med EuroSkills Herning 2025 skal der beklædes og brandes flere forskellige lokationer – herunder MCH Messecenter Herning, Lalandia Billund, Hotel Legoland m.fl., inde og ude. Ordregiver har brug for en Leverandør af skilte og dekorationsmateriale, der har erfaring med at tænke i og trykke et bredt udvalg af materialer indenfor disciplinerne: POS-materiale, wayfinding, event-branding mm. En stor del af Ordregivers behov ligger i projektlederens erfaring med mega-events og messer, hvorfra Ordregiver forventer at få betydelig sparring i forbindelse med udarbejdelsen af en skilteplan – herunder sparring ift. materialer, mængder og størrelser. Ordregivers konkrete behov for skilte, dekorationsmateriale og andet POS-materiale er endnu ikke fastlagt, men vil blandt andet bestå af store mængder mesh-bannere, folie, paperboard-skilte, roll up’s samt yderligere materiale.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22460000 Werbeschriften, Verkaufskataloge und Handbücher, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse, 44423400 Schilder und Zubehör, 79413000 Marketing-Beratung
5. Los
LosLOT-0000