249082-2025 - Wettbewerb
Polen – Sortier- und Siebmaschinen – Dostawa fabrycznie nowego mobilnego przesiewacza gwiaździstego dla procesów przetwarzania i odzysku odpadów biodegradowalnych w ZZO Olszowa Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa fabrycznie nowego mobilnego przesiewacza gwiaździstego dla procesów przetwarzania i odzysku odpadów biodegradowalnych w ZZO Olszowa Sp. z o.o.
BeschreibungDostawa fabrycznie nowego mobilnego przesiewacza gwiaździstego dla procesów przetwarzania i odzysku odpadów biodegradowalnych w ZZO Olszowa Sp. z o.o.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43411000 Sortier- und Siebmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzesiewacz gwiaździsty o następujących parametrach: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą do Zamawiającego urządzenia mobilnego, fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025r., nie będącego prototypem. 1. Podwozie: 1) Kołowe lub maszyna na ramie do transportu samochodem ciężarowym trzyosiowym z urządzeniem hakowym lub maszyna zabudowana na podwoziu kołowym (przyczepa) wyposażonym w układ hamulcowy z łączone za pomocą zaczepu przelotowego średnicy 50 mm; wraz z urządzeniem wykonawca dostarczy kompletną dokumentację uprawniającą do rejestracji – w przypadku podwozia kołowego. 2. Napęd: 1) Maszyna elektryczna wyposażona w generator diesla spełniający normę emisji spalin EU Stage V; 2) maszyna musi mieć możliwość pracy przy zasilaniu z sieci zewnętrznej lub z wbudowanego generatora; 3) całkowita wartość mocy zainstalowanej max 80kW; 4) zbiornik paliwa min. 250l; 5) przyczepka z ramą dostosowaną do umieszczenia i zamocowania na niej agregatu, obudowa agregatu zabezpieczona antykorozyjnie, wodoszczelna i wyciszona, umożliwiająca pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych (mróz, śnieg, opady deszczu) lub Zamawiający nie wymaga przyczepki jeżeli agregat jest integralną częścią maszyny 6) Maszyna wyposażona w pilot zdalnego sterowania; 7) Drzwi i wlew paliwa zabezpieczone na kluczyk. 3. Zasobnik: 1) Pojemność minimum 3,0 m3; 2) wys. zasypowa max. 3500 mm; szer. zasypowa min. 3100 mm; 3) płynna regulacja prędkości przenośnika podającego za pośrednictwem falownika, realizowana z poziomu panelu sterującego lub pilota operatorskiego; 4) wyposażenie w element lub urządzenie do równomiernego rozprowadzania materiału przed podaniem na pokład przesiewający zapewniając jednocześnie jego łatwy demontaż i możliwość pracy na samym przenośniku podającym. 4. Pokłady przesiewające: 1) Rodzaj podkładu gwiaździsty; 2) gwiazdy wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, gumy w sposób zapewniający wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne; 3) skuteczny system czyszczący, umożliwiający przesiewanie materiału o wilgotności powyżej 50%; 4) wałki z gwiazdami łożyskowane (łożyska toczne szczelne, niewymagające okresowego smarowania); 5) możliwość płynnej regulacji uziarnienia przesiewanej frakcji bez konieczności wymiany elementów przesiewających; 6) pokład przystosowany do rozdziału materiału wsadowego na frakcje: a) frakcja gruba > 60 mm b) frakcja średnia 10/25 - 60 mm c) frakcja drobna 0-10/25 mm d) możliwość płynnej regulacji uziarnienia przesiewanej frakcji w zakresie min. +/- 10-20% bez konieczności wymiany elementów przesiewających. 5. Przenośniki: 1) konstrukcja przenośników umożliwiająca szybki demontaż; 2) taśmy gumowane, profilowane, olejoodporne; 3) Separator frakcji lekkich (folii) dla przenośnika frakcji grubej i średniej. W przypadku braku możliwości zastosowania 2 separatorów, wówczas 1 separator dla przenośnika frakcji średniej. 6. Pulpit sterowniczy: 1) umożliwiający sterowanie wszystkimi funkcjami przesiewacza w trybie pracy automatycznej i ręcznej; 2) kolorowy wyświetlacz wskazujący min.: stan paliwa, liczbę przepracowanych godzin; zadaną prędkość podawania materiału, zadaną prędkość obrotową pokładu frakcji, informacji o aktywnych i archiwalnych błędach oraz usterkach. 7. Zdalne sterowanie z poziomu kabiny operatora ładowarki za pomocą pilota z dostępnymi funkcjami min. włącz/wyłącz, regulacja prędkości przenośnika zasobnika. 8. Wyposażenie urządzenia w wyłączniki awaryjne zainstalowane w łatwo dostępnych, newralgicznych pod względem bezpieczeństwa, punktach maszyny zgodnie z wiedzą i doświadczeniem producenta. 9. Zabezpieczenie gwiazd pokładu przesiewającego frakcję drobną przed uszkodzeniem przez większe gabarytowo elementy - wymaga się, aby w procesie przesiewania w pierwszej kolejności następowało przesiewanie frakcji grubej. 10. Możliwość zmiany trybu pracy z przesiewania trzyfrakcyjnego na dwufrakcyjne. 11. Separator pneumatyczny do usuwania lekkich zanieczyszczeń stanowiący integralny element obsługiwany z poziomu pulpitu sterującego sita gwiaździstego pracujący w sposób ograniczający wydostawanie się zanieczyszczeń poza układ. 12. Możliwość łatwego i samodzielnego przełożenia przez Zamawiającego separatora pneumatycznego do usuwania lekkich zanieczyszczeń z frakcji grubej na średnią lub zastosowanie dwóch oddzielnych separatorów. 13. Jeżeli przesiewacz wymaga smarowania punktów smarnych konieczne zastosowanie centralnego smarowania punktów smarnych z dopuszczeniem smarowania ręcznego w przypadku siłowników regulujących funkcje maszyny. 14. Zamawiający wymaga przeprowadzenia bezpłatnych dodatkowych szkoleń z zakresu obsługi przesiewacza (tj.: załadunek materiału, przesiewanie materiału, czyszczenie urządzenia, monitoring poszczególnych parametrów urządzenia) w przypadku pracy dla różnej morfologii odpadów biodegradowalnych w tym: a) 8 godzinne szkolenie i praca przez przy odbiorze maszyny b) 4 szkolenia po 8 godzin na materiale zgromadzonym w okresie: - wiosny (kwiecień), - lata (sierpień), - jesieni (październik), - zimy (styczeń).
Interne Kennung6/ZZO/2025/ZP