2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa z rozbudową zespołu budynków kultury, w tym budynków zabytkowych i innych budynków przy ul. B. Chrobrego i ul. Zielonej w Lesznie wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem w formule „zaprojektuj i wybuduj” Projektu pn. „Przebudowa z rozbudową zespołu budynków kultury, w tym budynków zabytkowych i innych budynków przy ul. B. Chrobrego i ul. Zielonej w Lesznie wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej” Zakres zadania obejmuje opracowanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz przeprowadzonych na etapie prac rozbiórkowych badań archeologicznych i inwentaryzacji konserwatorsko-architektonicznej, pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pracami przedprojektowymi oraz przebudowę i rozbudowę obiektu kubaturowego wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i wyposażenie budynku w meble, sprzęty, urządzenia, zgodnie z zakresem i zapisami wynikającymi z niniejszej SWZ wraz z załącznikami. Informacja o obiekcie: Zespół budynków znajduje się w centrum Leszna między ulicami Bolesława Chrobrego, ul. Zieloną i ul. Bracką na terenie działek nr 85, 88/1,88/3, 88/5, 88/6, 88/7, 88/8, 88/9 o powierzchni całkowitej 2 069,9 m2 oraz powierzchni zabudowy 1 627,3 m2. Nieruchomość jest obecnie zabudowana, zaś teren o powierzchni utwardzonej stanowi dziedziniec wewnętrzny i służy do obsługi technicznej budynków oraz jako miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji znajdują się obecnie następujące budynki: Budynek (A) Miejskiego Ośrodka Kultury (usytuowany w pierzei ul. B. Chrobrego) jest obecnie w stanie dobrym oraz w dalszym ciągu użytkowany. Powierzchnia całkowita 1219,1m2 Powierzchnia zabudowy 769,4 m2 Kubatura 5558,2 m3 Budynek (B) Biblioteki (usytuowany w pierzei ul. B. Chrobrego) jest w złym stanie technicznym. Budynek obecnie nie jest użytkowany. Powierzchnia całkowita 1727,2 m2 Powierzchnia zabudowy 579,0 m2 Kubatura 7395,71 m3 Budynek (C) Miejskiego Ośrodka Kultury (przylega do budynków znajdujących się na działkach o nr ew.86 i 87/3 leżących przy ul. Zielonej) jest w stanie dobrym oraz w dalszym ciągu użytkowany. Powierzchnia całkowita 357,2 m2 Powierzchnia zabudowy 172,4 m2 Kubatura 1135,3 m3 Budynek D (usytuowany w pierzei ul. Zielonej i przylega do budynków mieszkaniowo-usługowych) jest budynkiem warsztatowym w stanie zadowalającym, obecnie nie jest zagospodarowany. Powierzchnia całkowita 176,6 m2 Powierzchnia zabudowy 88,3 m2 Kubatura 459,2 m3 Obiekty i teren inwestycji znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej: Budynek A - Miejski Ośrodek Kultury, ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków - Zarządzenie Nr 490/2019 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 9 października 2019r. w sprawie włączenia do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Leszna obiektów posiadających karty adresowe gminnej ewidencji zabytków – poz. 91 Budynek B – Biblioteka, wpisany do rejestru zabytków pod nr rej. 1/A na podstawie decyzji z dnia 21.10.1963 r. Inwestycja prowadzona jest na obszarze historycznego założenia urbanistycznego miasta Leszna, wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. 975/A na podstawie decyzji z dnia 20.08.1985r. oraz na obszarze strefy ochrony archeologicznej „W” wyznaczonej na podstawie UCHWAŁY NR XVII/247/2012 RADY MIEJSKIEJ LESZNA z dnia 5 kwietnia 2012 r. w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie centrum Leszna – część A (paragraf 8 pkt 4 uchwały) UWAGA! Wszelkie ingerencje w tkankę historyczną powinny zostać skonsultowane ze służbami konserwatorskimi. Jeżeli podczas prac Wykonawca natknie się na ruiny kościoła Św. Ducha i Św. Barbary oraz na pozostałości cmentarza przykościelnego, należy zgłosi ten fakt do odpowiednich służb, a projekt i wykonanie obiektu rozszerzyć o rozwiązania upamiętniające i uwydatniające zachowane ruiny.
Vorherige Bekanntmachung: 769128-2025
Interne Kennung: INF-IN.271.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 71220000 Architekturentwurf, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 39100000 Möbel, 39300000 Diverse Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Przebudowa z rozbudową zespołu budynków kultury, w tym budynków zabytkowych i innych budynków przy ul.B.Chrobrego i ul.Zielonej w Lesznie wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem w formule „zaprojektuj i wybuduj” Projektu pn. „Przebudowa z rozbudową zespołu budynków kultury, w tym budynków zabytkowych i innych budynków przy ul. B. Chrobrego i ul. Zielonej w Lesznie wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby prowadzenia działalności kulturalnej” Zakres zadania obejmuje opracowanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz przeprowadzonych na etapie prac rozbiórkowych badań archeologicznych i inwentaryzacji konserwatorsko-architektonicznej, pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pracami przedprojektowymi oraz przebudowę i rozbudowę obiektu kubaturowego wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i wyposażenie budynku w meble, sprzęty, urządzenia, zgodnie z zakresem i zapisami wynikającymi z niniejszej SWZ wraz z załącznikami. Informacja o obiekcie: Zespół budynków znajduje się w centrum Leszna między ulicami Bolesława Chrobrego, ul. Zieloną i ul. Bracką na terenie działek nr 85, 88/1,88/3, 88/5, 88/6, 88/7, 88/8, 88/9 o powierzchni całkowitej 2 069,9 m2 oraz powierzchni zabudowy 1 627,3 m2. Nieruchomość jest obecnie zabudowana, zaś teren o powierzchni utwardzonej stanowi dziedziniec wewnętrzny i służy do obsługi technicznej budynków oraz jako miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji znajdują się obecnie następujące budynki: Budynek (A) Miejskiego Ośrodka Kultury (usytuowany w pierzei ul. B. Chrobrego) jest obecnie w stanie dobrym oraz w dalszym ciągu użytkowany. Powierzchnia całkowita 1219,1m2 Powierzchnia zabudowy 769,4 m2 Kubatura 5558,2 m3 Budynek (B) Biblioteki (usytuowany w pierzei ul. B. Chrobrego) jest w złym stanie technicznym. Budynek obecnie nie jest użytkowany. Powierzchnia całkowita 1727,2 m2 Powierzchnia zabudowy 579,0 m2 Kubatura 7395,71 m3 Budynek (C) Miejskiego Ośrodka Kultury (przylega do budynków znajdujących się na działkach o nr ew.86 i 87/3 leżących przy ul. Zielonej) jest w stanie dobrym oraz w dalszym ciągu użytkowany. Powierzchnia całkowita 357,2 m2 Powierzchnia zabudowy 172,4 m2 Kubatura 1135,3 m3 Budynek D (usytuowany w pierzei ul. Zielonej i przylega do budynków mieszkaniowo-usługowych) jest budynkiem warsztatowym w stanie zadowalającym, obecnie nie jest zagospodarowany. Powierzchnia całkowita 176,6 m2 Powierzchnia zabudowy 88,3 m2 Kubatura 459,2 m3 Obiekty i teren inwestycji znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej: Budynek A - Miejski Ośrodek Kultury, ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków - Zarządzenie Nr 490/2019 Prezydenta Miasta Leszna z dnia 9 października 2019r. w sprawie włączenia do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Leszna obiektów posiadających karty adresowe gminnej ewidencji zabytków – poz. 91 Budynek B – Biblioteka, wpisany do rejestru zabytków pod nr rej. 1/A na podstawie decyzji z dnia 21.10.1963 r. Inwestycja prowadzona jest na obszarze historycznego założenia urbanistycznego miasta Leszna, wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. 975/A na podstawie decyzji z dnia 20.08.1985r. oraz na obszarze strefy ochrony archeologicznej „W” wyznaczonej na podstawie UCHWAŁY NR XVII/247/2012 RADY MIEJSKIEJ LESZNA z dnia 5 kwietnia 2012 r. w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie centrum Leszna – część A (paragraf 8 pkt 4 uchwały) UWAGA! Wszelkie ingerencje w tkankę historyczną powinny zostać skonsultowane ze służbami konserwatorskimi. Jeżeli podczas prac Wykonawca natknie się na ruiny kościoła Św. Ducha i Św. Barbary oraz na pozostałości cmentarza przykościelnego, należy zgłosi ten fakt do odpowiednich służb, a projekt i wykonanie obiektu rozszerzyć o rozwiązania upamiętniające i uwydatniające zachowane ruiny. W ramach zadania należy również m.in.: 1) opracować projekt likwidacji ewentualnych kolizji planowanego zagospodarowania nieruchomości gruntowej przy B.Chrobrego, ul. Zielonej, ul. Brackiej na terenie działek nr 85, 88/1,88/3, 88/5, 88/6, 88/7, 88/8, 88/9wraz z realizacją robót, 2) sporządzić świadectwo charakterystyki energetycznej ex post na zakończenie realizacji robót budowlanych przez osobę uprawnioną do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. W ramach zadania należy również m.in.: 1) opracować projekt likwidacji ewentualnych kolizji planowanego zagospodarowania nieruchomości gruntowej przy B.Chrobrego, ul. Zielonej, ul. Brackiej na terenie działek nr 85, 88/1,88/3, 88/5, 88/6, 88/7, 88/8, 88/9wraz z realizacją robót, 2) sporządzić świadectwo charakterystyki energetycznej ex post na zakończenie realizacji robót budowlanych przez osobę uprawnioną do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. UWAGA! Pomieszczenia czynnych obiektów zostaną opuszczone przez Użytkowania i oddane do dyspozycji Wykonawcy w miesiącu styczniu 2026r. Szczegółowy opis w rozdz. III SWZ
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 39100000 Möbel, 39300000 Diverse Ausrüstungen