24965-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten – Genudbud: Anlæg af transmissionsledninger til Antvorskov Vandværk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud: Anlæg af transmissionsledninger til Antvorskov Vandværk
Beschreibung: Udbuddet vedrører en hovedentreprisekontrakt baseret på AB Forenklet om anlæg af transmissionsledninger m.m. til transport af vand til og fra Antvorskov Vandværk, som er under opførelse til erstatning for Valbygård Vandværk. Opgavens omfang og indhold er nærmere beskrevet i udkast til entreprisekontrakt med bilag, herunder særligt i Særlige betingelser (SB) og Særlig arbejdsbeskrivelse (SAB), tegninger i henhold til tegningsliste samt tekniske bilag (bilagsoversigt med underbilag). Udbuddet er et genudbud af udbuddet offentliggjort ved bekendtgørelse nr. 619510-2024 afsendt den 11. oktober 2024 og annulleret ved bekendtgørelse nr. 669530-2024 afsendt den 1. november 2024. Ordregiver har i forbindelse med genudbuddet foretaget tilpasning af udbudsmaterialet. Det er derfor vigtigt, at man som ansøger/tilbudsgiver nøje læser alle dele af udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 619510-2024
Interne Kennung: 2024/2
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44161200 Hauptwasserleitungen, 44162500 Trinkwasserrohrleitungen, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223220 Rohbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45231113 Neuverlegung von Rohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der indgår en række optioner i udbuddet. Optionerne fremgår af faneblad ”10. Optioner” i tilbudslisten (bilag 4).