2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pośrednictwa finansowego polegających na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek dla MŚP udzielanych w ramach Produktu Finansowego pn. Dolnośląska Pożyczka Obrotowa dla MŚP
Beschreibung: • Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wykonawcę usług pośrednictwa finansowego polegających na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek dla MŚP w ramach Produktu Finansowego pn. Dolnośląska Pożyczka Obrotowa dla MŚP, ze środków zgromadzonych na rachunku Zamawiającego, udostępnionym dla Wykonawcy. • Warunki brzegowe dla wskazanego produktu zostały określone w dokumencie pt.: „Strategia Inwestycyjna zarządzania środkami finansowymi pochodzącymi z wkładu wniesionego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 do Instrumentu Inżynierii Finansowej „Dolnośląski Fundusz Powierniczy” zaangażowanymi i niezaangażowanymi w umowy z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami (MŚP) oraz pochodzącymi ze zwrotów od MŚP” (dalej: „Strategia”) przyjętym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego wraz z aktualizacjami. • Łączna wartość środków Zamawiającego przeznaczona na realizację dwóch części Zamówienia wynosi 60 000 000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt milionów złotych 00/100) – bez Prawa Opcji. • Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum) • Środki Zamawiającego przypisane do każdej z 2 części stanowią odrębną część zamówienia tj.: a) Usługa I – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100); b) Usługa II – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100); • Jeden Wykonawca może ubiegać się o realizację maksymalnie jednej części Zamówienia, niezależnie czy występuje samodzielnie czy w ramach oferty wspólnej (np. konsorcjum). • Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą nazw i kodów określonych we Wspólnym Słowniku Zamówień: główny kod CPV 66000000-0 – Usługi finansowe i ubezpieczeniowe we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV). • Prawo Opcji - Zamawiający ma prawo skorzystać z Prawa Opcji na następujących zasadach: a) Zamawiający ma prawo przekazać Wykonawcy dodatkowe kwoty celem wykorzystania ich przez wykonawcę do udzielania Dolnośląskich Pożyczek Obrotowych dla MŚP, b) Oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji, może być złożone przez Zamawiającego wyłącznie w OBP, na warunkach wskazanych w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU), stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum). Oświadczenie, o którym mowa, Zamawiający może złożyć raz lub wielokrotnie, do wykorzystania kwoty maksymalnej wskazanej powyżej w lit. a), każdorazowo wskazując Wykonawcy, w jakim zakresie (co do jakiej kwoty) korzysta z Opcji, c) Decyzja o skorzystaniu przez Zamawiającego z Prawa Opcji należy do wyłącznej kompetencji Zamawiającego, a nieskorzystanie przez Zamawiającego z tego prawa nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy przez Zamawiającego, jak również nie rodzi po stronie Wykonawcy jakichkolwiek roszczeń, d) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji, Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w tym zakresie . • Podwykonawstwo i informacja o obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań: a) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy, na warunkach określonych w PPU stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum); b) Wykonawca nie może powierzyć Podwykonawcy wykonania tej części Umowy która dotyczy głównego przedmiotu Umowy. c) Za główny przedmiot Umowy Strony uznają wszelkie czynności związane z: - prowadzeniem POK, - podjęciem decyzji o udzieleniu Pożyczki danemu Pożyczkobiorcy (w tym dotyczące weryfikacji MŚP na zasadach opisanych w PPU), - zawarciem umowy i ustanawianiem prawnych zabezpieczeń spłaty pożyczki, - wypłatą środków oraz przyjmowaniem spłat, - obsługą udzielonej pożyczki (np. sporządzanie sprawozdań, rozliczanie wydatkowania, przeprowadzanie kontroli, prowadzenie działań windykacyjnych). d) Podwykonawcy mogą zostać powierzone czynności pomocnicze i techniczne względem procesu weryfikacji MŚP (pozyskanie określonego dokumentu od MŚP lub podmiotu trzeciego, w tym właściwego organu, sprawdzenie MŚP w określonej bazie danych itp.), czynności związane z rozpropagowaniem wśród MŚP informacji na temat możliwości uzyskania Pożyczek oraz warunków, na jakich Pożyczka będzie udzielana, czy czynności związane z wyegzekwowaniem od Pożyczkobiorcy należności, w szczególności czynności wykonywane przez wyspecjalizowanych doradców prawnych. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani; e) Powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. • Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, zostały określone w PPU stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ (Załącznik nr 11a do SWZ w wersji dla Wykonawcy – Konsorcjum). • Zamawiający nie żąda od Wykonawcy złożenia przedmiotowych środków dowodowych. • Realizacja przedmiotu zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2024, poz. 1061, dalej: „KC”) i ustawie Pzp. • Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa I
Beschreibung: Usługa I – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100). Jeden Wykonawca może ubiegać się o realizację maksymalnie jednej części Zamówienia, niezależnie czy występuje samodzielnie czy w ramach oferty wspólnej (np. konsorcjum).
Los: LOT-0002
Titel: Usługa II
Beschreibung: Usługa II – świadczenie usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek na warunkach opisanych w PPU, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 30 000 000,00 zł (słownie: trzydzieści milionów złotych 00/100). Jeden Wykonawca może ubiegać się o realizację maksymalnie jednej części Zamówienia, niezależnie czy występuje samodzielnie czy w ramach oferty wspólnej (np. konsorcjum).