250722-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Świadczenie usług kompleksowego sprzątania w Instytucie Techniki Budowlanej w podziale na III części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług kompleksowego sprzątania w Instytucie Techniki Budowlanej w podziale na III części.
Beschreibung6.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. c) zdolności technicznej lub zawodowej – w zakresie doświadczenia wykonawcy; Wykonawca musi wykazać (Rozdział II.4 SWZ, załącznik nr 4), że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał (zakończył) lub wykonuje: 1) 1 (jedną) usługę, która trwała lub trwa przez okres min. 18 miesięcy lub więcej niż 1 (jedną) usługę (ale nie więcej niż cztery), które trwały lub trwają przez okres min. 18 miesięcy i osiągnęły za okres nie dłuższy niż 18 miesięcy łączną wartość: Dla części I teren Warszawa – co najmniej 2.000.000,- PLN brutto 2) co najmniej 1 (jedną) usługę, która trwała lub trwa przez okres min. 18 miesięcy i osiągnęła za okres nie dłuższy niż 18 miesięcy wartość : Dla części II teren Pionki – co najmniej 300.000,- PLN brutto Dla części III teren Katowice – co najmniej 700.000,- PLN brutto i polegała/y dla Części I i III: na sprzątaniu pomieszczeń biurowych i/lub pomieszczeń o charakterze technicznym tj. wyposażonych w maszyny i/lub inne urządzenia techniczne (np. warsztaty, hale produkcyjne, laboratoria itp.) oraz sprzątaniu terenu zewnętrznego o powierzchni co najmniej 35 000 m2, dla Części II: na sprzątaniu pomieszczeń biurowych i/lub pomieszczeń o charakterze technicznym tj. wyposażonych w maszyny i/lub inne urządzenia techniczne (np. warsztaty, hale produkcyjne, laboratoria itp.). Uwaga: i. W przypadku w którym Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną Część, Wykonawca będzie musiał wykazać minimum 1 usługę spełniającą warunek obowiązujący dla każdej Części zamówienia, na którą składa ofertę. ii. Wykonawca nie może wykazać tej samej usługi na więcej niż jedną Część. d) zdolności technicznej lub zawodowej – w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca musi wykazać (Rozdział II.5 SWZ, załącznik nr 5), że dysponuje co najmniej: 1) Inspektorem Nadzoru - Wyłącznie dla części I teren Warszawa - 1 osobą odpowiedzialną za systematyczne raportowanie i kontakt z przedstawicielem kierownictwa Zamawiającego, w tym sprawowanie nadzoru i kontroli poprawności wykonywanych prac. Inspektor powinien dysponować samochodem służbowym i telefonem komórkowym (dostępność 24 h na okoliczność wystąpienia sytuacji awaryjnych); 2) Koordynatorami – osobami sprawującymi nadzór nad zespołami sprzątającymi:  dla Części I teren Warszawa – 2 osobami (po jednej dla każdej lokalizacji),  dla Części II teren Pionki – 1 osobą,  dla Części III teren Katowice – 1 osobą. Osoby wskazane w pkt 1) i 2) muszą posiadać minimum 3 letnie doświadczenie w kierowaniu zespołami sprzątającymi. Wykonawca jest zobowiązany do podania imienia i nazwiska osoby mającej pełnić wymaganą funkcję kierowniczą (Inspektor nadzoru lub Koordynator) wraz z informacją o posiadanym doświadczeniu tej osoby ze wskazaniem miejsca i dat pełnienia wymaganej funkcji. W przypadku składania przez Wykonawcę ofert na więcej niż na jedną Część, należy podać inną osobę Koordynatora dla każdej z Części (część I Warszawa – 2 osoby), Zamawiający nie dopuszcza dublowania się osób wskazywanych w celu spełnienia warunku udziału w postępowaniu w poszczególnych Częściach (część I Warszawa – Inspektor Nadzoru nie może jednocześnie pełnić funkcji Koordynatora). Liczba osób wskazana w niniejszym warunku nie zwalnia Wykonawcy od zapewnienia takiej liczby osób na etapie realizacji, która zagwarantuje należyte wykonanie przedmiotowego zamówienia zgodnie z treścią SWZ i warunkami zawartej umowy. e) sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawca musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na sumę gwarancyjną: dla Części I – co najmniej 2.500.000,- PLN. dla Części II – co najmniej 300.000,- PLN dla Części III – co najmniej 1.000.000,-PLN Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż na jedną Część, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wartości podane w poszczególnych Częściach podlegają zsumowaniu.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – Warszawa
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, laboratoriach, pomieszczeniach socjalnych, toaletach, halach, korytarzach i klatkach schodowych oraz utrzymanie czystości terenu zewnętrznego w Instytutu Techniki Budowlanej w dwóch lokalizacjach w Warszawie przy ul. Filtrowej 1 i ul. Ksawerów 21 wraz z dostarczeniem artykułów sanitarno-higienicznych oraz przy pomocy sprzętu, urządzeń, narzędzi, Wykonawcy.
Interne KennungCzęść I – Warszawa
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje wznowienia zamówienia polegające na możliwości przedłużenia realizacji umów o maksymalnie 12 miesięcy (dotyczy każdej z części), jednak nie dłużej niż do czasu w którym, przeznaczone na realizację danej części zamówienia, środki finansowe zostaną wykorzystane, w zakresie oraz na warunkach i zasadach określonych jak dla zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelCzęść II – Pionki
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, korytarzach i klatkach schodowych, toaletach, pomieszczeniach socjalnych, halach, laboratoriach w budynkach Instytutu Techniki Budowlanej zlokalizowanych w Pionkach przy ul. Przemysłowej 2 przy pomocy sprzętu, urządzeń, narzędzi i środków czystości Wykonawcy.
Interne KennungCzęść II – Pionki
LosLOT-0003
TitelCzęść III – Katowice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, korytarzach i klatkach schodowych, toaletach, pomieszczeniach socjalnych, halach, laboratoriach w budynkach oraz utrzymanie czystości terenu zewnętrznego posesji Instytutu Techniki Budowlanej zlokalizowanych w Katowicach przy al. W. Korfantego 191 przy pomocy sprzętu, urządzeń, narzędzi i środków czystości Wykonawcy.
Interne KennungCzęść III – Katowice