See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Białej Rawskiej.
Beschreibung: 2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące w szczególności: 1) wykonanie niezbędnych rozbiórek istniejącej infrastruktury (z zastrzeżeniem, że altana stanowiąca część dokumentacji wskazana jako element do rozbiórki została już rozebrana i nie stanowi przedmiotu zamówienia); 2) wycinkę drzew; 3) wykonanie sprawdzających badań geotechnicznych w miejscu istniejącego stawu po jego osuszeniu oraz całkowitą wymianę gruntów nienośnych na zagęszczoną mechanicznie zasypkę inżynierską; 4) budowę budynku wielorodzinnego nr 1: 5 kondygnacji nadziemnych; powierzchnia całkowita około 2 906,76 m2, kubatura około 9 688,89 m3, 34 lokale mieszkalne; komórki lokatorskie na kondygnacji podziemnej; wewnętrzne instalacje wody: wody zimnej i c.w.u., kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła (pompy) i rozdzielnią ciepła, wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne; winda; instalacja fotowoltaiczna; 5) budowę budynku wielorodzinnego nr 2: 5 kondygnacji nadziemnych; powierzchnia całkowita (nadziemna i podziemna) około 2 906,76m2; kubatura około 9 848,60m3, 34 lokale mieszkalne, komórki lokatorskie na kondygnacji podziemnej; wewnętrzne instalacje wody: wody zimnej i c.w.u., kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła (pompy) i rozdzielnia ciepła, wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne; winda; instalacja fotowoltaiczna; 6) budowę zewnętrznej infrastruktury technicznej: zewnętrznej instalacji elektroenergetycznej, instalacji niskoprądowych, oświetlenia terenu, zewnętrznej instalacji teletechnicznej (kanalizacji teletechnicznej); 7) budowę infrastruktury drogowej: układu ciągów pieszo- jezdnych, chodników, naziemnych miejsc postojowych, budowa zjazdu; 8) budowę elementów małej architektury; 9) zagospodarowanie zieleni (nasadzenia); 10) budowę przyłączy wody i kanalizacji sanitarnej; 11) wyposażenie i wykończenie łazienek i kuchni w lokalach mieszkalnych; 12) wykończenie mieszkań i części wspólnych. 5. Inwestycję należy wykonać w sposób kompleksowy z wyrobów budowlanych Wykonawcy w sposób umożliwiający jej natychmiastową eksploatację zgodnie z przeznaczeniem, co oznacza, że wykonawca na dzień odbioru powinien uzyskać wszelkie niezbędne decyzje/ uzgodnienia niezbędne do korzystania z przedmiotu inwestycji, w tym w szczególności decyzję pozwolenie na użytkowanie. 7. Wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP w budynkach powstałych w ramach przedsięwzięcia nie może przekroczyć wartości określonych w umowie §9. 8. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób zgodny z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”), tj. nienaruszania celów środowiskowych Unii Europejskiej określonych w art. 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852, w szczególności poprzez: − ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, − racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi, − zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska, − wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym, − ochronę bioróżnorodności. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposób jego realizacji stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (OPZ) oraz załącznik nr 11 do SWZ - wzór umowy i załącznik nr 2 do umowy (Zestawienie wymagań środowiskowych dla Generalnego Wykonawcy).
Vorherige Bekanntmachung: 764456-2025
Interne Kennung: 6/P/RB/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45233320 Fundamentierungsarbeiten für Landstraßen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45100000 Baureifmachung, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 45330000 Installateurarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Tytuł: Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Białej Rawskiej. Opis: 2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące w szczególności: 1) wykonanie niezbędnych rozbiórek istniejącej infrastruktury (z zastrzeżeniem, że altana stanowiąca część dokumentacji wskazana jako element do rozbiórki została już rozebrana i nie stanowi przedmiotu zamówienia); 2) wycinkę drzew; 3) wykonanie sprawdzających badań geotechnicznych w miejscu istniejącego stawu po jego osuszeniu oraz całkowitą wymianę gruntów nienośnych na zagęszczoną mechanicznie zasypkę inżynierską; 4) budowę budynku wielorodzinnego nr 1: 5 kondygnacji nadziemnych; powierzchnia całkowita około 2 906,76 m2, kubatura około 9 688,89 m3, 34 lokale mieszkalne; komórki lokatorskie na kondygnacji podziemnej; wewnętrzne instalacje wody: wody zimnej i c.w.u., kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła (pompy) i rozdzielnią ciepła, wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne; winda; instalacja fotowoltaiczna; 5) budowę budynku wielorodzinnego nr 2: 5 kondygnacji nadziemnych; powierzchnia całkowita (nadziemna i podziemna) około 2 906,76m2; kubatura około 9 848,60m3, 34 lokale mieszkalne, komórki lokatorskie na kondygnacji podziemnej; wewnętrzne instalacje wody: wody zimnej i c.w.u., kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła (pompy) i rozdzielnia ciepła, wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne; winda; instalacja fotowoltaiczna; 6) budowę zewnętrznej infrastruktury technicznej: zewnętrznej instalacji elektroenergetycznej, instalacji niskoprądowych, oświetlenia terenu, zewnętrznej instalacji teletechnicznej (kanalizacji teletechnicznej); 7) budowę infrastruktury drogowej: układu ciągów pieszo- jezdnych, chodników, naziemnych miejsc postojowych, budowa zjazdu; 8) budowę elementów małej architektury; 9) zagospodarowanie zieleni (nasadzenia); 10) budowę przyłączy wody i kanalizacji sanitarnej; 11) wyposażenie i wykończenie łazienek i kuchni w lokalach mieszkalnych; 12) wykończenie mieszkań i części wspólnych. 5. Inwestycję należy wykonać w sposób kompleksowy z wyrobów budowlanych Wykonawcy w sposób umożliwiający jej natychmiastową eksploatację zgodnie z przeznaczeniem, co oznacza, że wykonawca na dzień odbioru powinien uzyskać wszelkie niezbędne decyzje/ uzgodnienia niezbędne do korzystania z przedmiotu inwestycji, w tym w szczególności decyzję pozwolenie na użytkowanie. 7. Wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP w budynkach powstałych w ramach przedsięwzięcia nie może przekroczyć wartości określonych w umowie §9. 8. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób zgodny z zasadą DNSH („Do No Significant Harm”), tj. nienaruszania celów środowiskowych Unii Europejskiej określonych w art. 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852, w szczególności poprzez: − ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, − racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi, − zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska, − wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym, − ochronę bioróżnorodności. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i sposób jego realizacji stanowi Załącznik nr 1 do SWZ (OPZ) oraz załącznik nr 11 do SWZ - wzór umowy i załącznik nr 2 do umowy (Zestawienie wymagań środowiskowych dla Generalnego Wykonawcy). Szczegółówy OPZ wg SWZ.