See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zapewnienie transportu i opieki w czasie przewozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pszczyna do szkół, przedszkoli i ośrodków w 2026 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dowozie uczniów do szkół, przedszkoli i ośrodków wraz z zapewnieniem im opieki podczas przewozu. Przewóz ten musi być trasą zamkniętą, czyli obsługiwaną wyłącznie na potrzeby Zamawiającego, w ramach przedmiotu niniejszego zamówienia. 2. Zamówienie obejmuje pięć części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną, dwie, trzy, cztery lub wszystkie (pięć) części zamówienia, które zostały opisane poniżej. 3. Dowóz uczniów realizowany będzie zgodnie z organizacją roku szkolnego oraz harmonogramem zajęć w poszczególnych szkołach, przedszkolach, ośrodkach (za wyjątkiem dni wolnych od zajęć oraz dni świątecznych), na warunkach określonych w SWZ oraz w umowie. W przypadku odpracowywania zajęć w dni zazwyczaj wolne od pracy (wolne od zajęć), Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w te dni przewóz uczniów zgodnie z ustalonym rozkładem. Mając na uwadze powyższe należy zauważyć, że ilość dni świadczenia usługi przewozowej w poszczególnych miesiącach, może ulec zmianie. 4. Przed rozpoczęciem świadczenia usług przewozowych Wykonawca, z którym podpisano umowę, ustala: rozkład jazdy, lokalizację przystanków (w przypadku kiedy jest to możliwe, wykorzystując istniejącą infrastrukturę gminnych przystanków oraz zapewniając bezpieczne wsiadanie i wysiadanie uczniów zgłoszonych do przewozów zamkniętych) zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz godziny przyjazdu i odjazdu pojazdów z dyrektorem danej placówki t.j. szkoły, przedszkola, ośrodka – przy uwzględnieniu najkrótszej drogi przejazdu. Przebieg trasy z kolejnością przystanków oraz godzinami postoju na danych przystankach Wykonawca przedstawi Zamawiającemu niezwłocznie po jej ustaleniu. Część I – Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych na terenie Gminy Pszczyna i Gminy Goczałkowice-Zdrój Usługa przewozowa dzieci i uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do: a) Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka, ul. Zamenhofa 5, 43-200 Pszczyna, b) Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego, ul. Księżycowa 25, 43-200 Pszczyna, c) Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka, ul. Księżycowa 27, 43-200 Pszczyna, d) Niepublicznego Zespołu Placówek Edukacyjnych, ul. Bielska 54, 43-200 Pszczyna, e) Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Elfik”, ul. Bielska 29, 43-200 Pszczyna, f) Niepublicznego Przedszkola „Troskliwe Misie” Judyta Marcinkiewicz, ul. Żubrów 86, 43-211 Jankowice g) Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” z oddziałami specjalnymi, ul. Szkolna 82h, 43-230 Goczałkowice-Zdrój. Szczegółowy wykaz tras i liczbę dzieci/uczniów określa załącznik nr 6 do SWZ. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7a do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków, liczby dowożonych uczniów oraz dodania nowych placówek w granicach Gminy Pszczyna oraz Gminy Goczałkowice-Zdrój w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy. Część II – Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Tychów Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte okno”, ul. Paprocańska 84, 43-100 Tychy oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach, al. Niepodległości 90, 43-100 Tychy. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie - 4 tj.: 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie, 1 uczeń zamieszały w Czarkowie, 1 uczeń zamieszkały w Łące oraz 1 uczeń zamieszkały w Brzeźcach. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7a do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków oraz liczby dowożonych uczniów w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy. Część III – Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Czechowic-Dziedzic Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1e, 43-502 Czechowice Dziedzice. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie oraz 1 uczeń zamieszkały w Rudołtowicach. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7b do SWZ. Część IV – Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Woli Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli, ul. Lipowa 3, 43-225 Woli. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Ćwiklicach oraz 1 uczeń zamieszkały w Piasku. Część V – Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Żor Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Skoła” w Żorach, ul. Księcia Leszka 3, 43-240 Żory oraz do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Horyzont” w Żorach, ul. Za Targiem 15, 44-240 Żory.Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Studzienicach oraz 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie Dla każdej z części Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Szczegółowe obowiązki Wykonawcy regulują zapisy wzorów postawień umownych.
Vorherige Bekanntmachung: 655026-2025
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych na terenie Gminy Pszczyna i Gminy Goczałkowice-Zdrój
Beschreibung: Usługa przewozowa dzieci i uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do: a) Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka, ul. Zamenhofa 5, 43-200 Pszczyna, b) Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego, ul. Księżycowa 25, 43-200 Pszczyna, c) Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka, ul. Księżycowa 27, 43-200 Pszczyna, d) Niepublicznego Zespołu Placówek Edukacyjnych, ul. Bielska 54, 43-200 Pszczyna, e) Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Elfik”, ul. Bielska 29, 43-200 Pszczyna, f) Niepublicznego Przedszkola „Troskliwe Misie” Judyta Marcinkiewicz, ul. Żubrów 86, 43-211 Jankowice g) Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” z oddziałami specjalnymi, ul. Szkolna 82h, 43-230 Goczałkowice-Zdrój. Szczegółowy wykaz tras i liczbę dzieci/uczniów określa załącznik nr 6 do SWZ. Dowóz uczniów realizowany będzie w dniach nauki szkolnej oraz zajęć przedszkolnych. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Godziny przewozów w poszczególnych dniach będą dostosowane do zajęć szkolnych oraz zajęć przedszkolnych. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7a do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków, liczby dowożonych uczniów oraz dodania nowych placówek w granicach Gminy Pszczyna oraz Gminy Goczałkowice-Zdrój w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025/1
Los: LOT-0002
Titel: Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Tychów
Beschreibung: Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte okno”, ul. Paprocańska 84, 43-100 Tychy oraz do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach, al. Niepodległości 90, 43-100 Tychy. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie - 4 tj.: 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie, 1 uczeń zamieszały w Czarkowie, 1 uczeń zamieszkały w Łące oraz 1 uczeń zamieszkały w Brzeźcach. Dowóz uczniów realizowany będzie w dniach nauki szkolnej. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Godziny przewozów w poszczególnych dniach będą dostosowane do zajęć szkolnych. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7a do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków oraz liczby dowożonych uczniów w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025/2
Los: LOT-0003
Titel: Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Czechowic-Dziedzic
Beschreibung: Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1e, 43-502 Czechowice Dziedzice. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie oraz 1 uczeń zamieszkały w Rudołtowicach. Dowóz uczniów realizowany będzie w dniach nauki szkolnej. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Godziny przewozów w poszczególnych dniach będą dostosowane do zajęć szkolnych. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7b do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków oraz liczby dowożonych uczniów w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025/3
Los: LOT-0004
Titel: Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Woli
Beschreibung: Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli, ul. Lipowa 3, 43-225 Woli. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Ćwiklicach oraz 1 uczeń zamieszkały w Piasku. Dowóz uczniów realizowany będzie w dniach nauki szkolnej. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Godziny przewozów w poszczególnych dniach będą dostosowane do zajęć szkolnych oraz zajęć przedszkolnych.Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7b do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków oraz liczby dowożonych uczniów w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025/4
Los: LOT-0005
Titel: Dowóz uczniów niepełnosprawnych do Żor
Beschreibung: Usługa przewozowa uczniów niepełnosprawnych (wraz z zapewnieniem opieki) do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Żorach, ul. Księcia Leszka 3, 43-240 Żory oraz do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Horyzont” w Żorach, ul. Za Targiem 15, 44-240 Żory. Liczba uczniów objętych dowozem na tej trasie: 1 uczeń zamieszkały w Studzienicach oraz 1 uczeń zamieszkały w Pszczynie Dowóz uczniów realizowany będzie w dniach nauki szkolnej. Dziennie wykonywane będą dwa kursy, tj. przewóz uczniów z ustalonych przystanków do szkół i przedszkoli oraz przewóz uczniów ze szkół i przedszkoli do tych przystanków. Godziny przewozów w poszczególnych dniach będą dostosowane do zajęć szkolnych oraz zajęć przedszkolnych. Wymaga się, by Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia wyznaczył (dla każdego pojazdu odrębnie) kierowcę i opiekuna, których wymagania i zakres obowiązków określa umowa stanowiąca załącznik nr 7b do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza możliwości połączenia funkcji kierowcy z funkcją opiekuna. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy, przystanków oraz liczby dowożonych uczniów w trakcie trwania umowy, co nie będzie miało wpływu na zmianę należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
Interne Kennung: IZP.271.4.5.2025/5