See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CO2 Composition Testing
Beschreibung: In het Aramis Project werken EBN, Gasunie, Total Energies en Shell aan het transporteren van CO₂ naar lege gascavernes op de Noordzee voor CO2-opslag. Om dit transport veilig te kunnen uitvoeren, wensen EBN en Gasunie ten behoeve van het Aramis Project diverse onderzoeken uit te voeren. Een van de benodigde onderzoeken richt zich op de reacties die in de CO₂ plaatsvinden als gevolg van verontreinigingen onder verschillende procescondities en welke gevolgen dit kan hebben voor het vormen en uittreden van zuren. EBN en Gasunie, danwel de op te richten Aramis entiteit, zijn voornemens om voor het Aramis Project een opdracht voor CO₂ laboratoriumtesten te gunnen aan het Institute for Energy Technology (IFE) zonder voorafgaande bekendmaking van een aankondiging van een opdracht. EBN en Gasunie maken hiervoor gebruik van de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging ex artikel 2.32 lid 1 sub b onder 2 van de Aanbestedingswet. Het ontbreken van mededinging om technische redenen is gelegen in het feit dat de scope van deze opdracht dynamische stromingstesten van CO₂ samenstellingen in gasfase, cryogene vloeistoffase en hogedruk dichtfase omvat. IFE is het enige laboratorium ter wereld met aantoonbare capaciteit om dynamische stromingstesten in gas-, cryogene vloeistof- en hogedruk dichtfase en om binnen het vereiste volledige druk temperatuur¬bereik testen voor zuuruitval en corrosierisico uit te voeren. Andere laboratoria beschikken niet over de capaciteit om dynamische stromingstesten in gas-, cryogene vloeistof- en hogedruk dichtfase uit te voeren zoals door EBN en Gasunie is gewenst. Er bestaat derhalve geen redelijk alternatief of substituut en gezien de scope is het ontbreken van mededinging niet het gevolg van een kunstmatige beperking van de voorwaarden van de aanbesteding. Indien u bezwaar heeft tegen dit voornemen tot gunning dan dient u binnen 20 kalenderdagen na dagtekening van deze publicatie uw bezwaren kenbaar maken door middel van betekening aan EBN en Gasunie van een dagvaarding in kort geding voor de bevoegde voorzieningenrechter van de Rechtbank Midden-Nederland te Utrecht. Indien u na verloop van deze 20 kalenderdagen nog een rechtsvordering aanhangig maakt in verband met deze gunningsbeslissing, zullen EBN en Gasunie zich beroepen op de niet-ontvankelijkheid van uw vordering. De termijn van 20 kalenderdagen geldt derhalve als een vervaltermijn. Indien u een kort geding aanhangig maakt, dan wordt u verzocht een kopie van de conceptdagvaarding via de berichtenmodule van het platform van Mercell te sturen en voorafgaand de verhinderdata van EBN en Gasunie en hun advoca(a)t(en) bij EBN en Gasunie op te vragen.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
Los: LOT-0000