See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia i OC Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) w części 1 zamówienia – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem; 2) w części 2 zamówienia – ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, w tym ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia oraz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (bez budynków szpitalnych); 3) w części 3 zamówienia - ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk - budynki szpitalne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres ubezpieczenia określony został szczegółowo w załącznikach nr 6 oraz 6a, 6b i 6c do SWZ, odpowiednio do danej części zamówienia. 3. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, tj. na jedną lub więcej części zamówienia. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 5. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp stanowiących 20% wartości zamówienia podstawowego dla części pierwszej, drugiej i trzeciej.
Vorherige Bekanntmachung: 757347-2025
Interne Kennung: 90-SZP.261.093.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2 pkt 1) i 2) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach , o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdziale VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 7. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α: (Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) w części IV (Kryteria kwalifikacji) i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV jednolitego dokumentu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest w części 1 zamówienia – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres ubezpieczenia określony został szczegółowo w załącznikach nr 6 oraz 6a do SWZ, odpowiednio do danej części zamówienia. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7a do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp stanowiących 20% wartości zamówienia podstawowego dla części pierwszej, drugiej i trzeciej.
Interne Kennung: cześć 1
Los: LOT-0002
Titel: 2. Uezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, w tym ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia oraz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (bez budynków szpitalnych)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest w części 2 zamówienia – ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, w tym ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia oraz ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (bez budynków szpitalnych). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres ubezpieczenia określony został szczegółowo w załącznikach nr 6 oraz 6b do SWZ, odpowiednio do danej części zamówienia. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7b do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp stanowiących 20% wartości zamówienia podstawowego dla części pierwszej, drugiej i trzeciej.
Interne Kennung: część 2
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: 3. Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk - budynki szpitalne
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest w części 3 zamówienia – ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk - budynki szpitalne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres ubezpieczenia określony został szczegółowo w załącznikach nr 6 oraz 6c do SWZ, odpowiednio do danej części zamówienia. 3. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 7c do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp stanowiących 20% wartości zamówienia podstawowego dla części pierwszej, drugiej i trzeciej.
Interne Kennung: część 3
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen