See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026.”
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna dla pakietów od 1 do 13, szkółkarstwa i nasiennictwa dla pakietu 14 oraz melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby dla pakietu 15 do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej” Załącznik nr 3.4. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej " Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Załączniku nr. 3.3. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ bądź Załącznika nr. 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych bądź w Załączniku nr. 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 3 do SWZ. 7) Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet 1 – leśnictwo: Kopalina; Pakiet 2 – leśnictwo: Jelcz; Pakiet 3 – leśnictwo: Janików; Pakiet 4 – leśnictwo: Oława; Pakiet 5 – leśnictwo: Kotowice; Pakiet 6 – leśnictwo: Bystrzyca; Pakiet 7 – leśnictwo: Oleśnica; Pakiet 8 – leśnictwo: Karwiniec; Pakiet 9 – leśnictwo: Paczków; Pakiet 10 – leśnictwo: Chrząstawa; Pakiet 11 – leśnictwo: Miłocice; Pakiet 12 – leśnictwo: Łaziszki; Pakiet 13 – leśnictwo: Dziuplina; Pakiet 14 – leśnictwo: Szkółkarskie; Pakiet 15 – N. Oława – melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby;
Vorherige Bekanntmachung: 729239-2025
Interne Kennung: SA.270.35.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 25.09.2025 opublikowała w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1– leśnictwo Kopalina
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 895,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 371,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 4 583,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 651,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 100,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 70,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 6,90 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 4,30 WYK-TAL60 Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 4,30 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 14,50 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 106,04 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 35,58 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 12,58 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 9,40 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 159,50 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,90 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 39,70 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 9,80 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 3,28 CP-W Czyszczenia późne HA 60,61 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 13,39 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 17,60 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 17,79 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 95,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 100,00 PUŁ-WTWykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 18,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 5,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 89,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 15,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 32,50 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 12,00
Interne Kennung: część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet 2– leśnictwo Jelcz
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 320,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 694,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 015,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 435,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 200,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 25,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,98 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 1,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 54,66 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 3,00 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 26,30 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 8,80 POP-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 5,00 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 97,76 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 2,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,80 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 20,10 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 6,10 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 5,63 CP-W Czyszczenia późne HA 5,16 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 12,28 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 10,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 65,87 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 70,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 100,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 9,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 0,50 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 10,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 3,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 1,00 KOR-DRWI Ręczne korowanie drewna wielkowymiarowego iglastego i niszczenie kory M3 1,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 104,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 50,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 33,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 20,0
Interne Kennung: część nr 2
Los: LOT-0023
Titel: Pakiet 3– leśnictwo Janików
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 376,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 004,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 5 238,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 165,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 500,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 30,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 0,95 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 10,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 20,40 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 1,54 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 22,00 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 43,94 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,90 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 8,80 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,80 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 8,88 CP-W Czyszczenia późne HA 11,41 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 12,82 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 5,20 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 6,70 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 50,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 15,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 5,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 1,00 KOR-DRWI Ręczne korowanie drewna wielkowymiarowego iglastego i niszczenie kory M3 1,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 72,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 11,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 30,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 6,00
Interne Kennung: część nr 3
Los: LOT-0024
Titel: Pakiet 4– leśnictwo Oława
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 836,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 756,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 358,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 427,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 289,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 170,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 10,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 0,49 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 8,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 0,35 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 37,12 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 37,47 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 15,20 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 3,70 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 1,59 CP-W Czyszczenia późne HA 18,59 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 7,60 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 3,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 38,68 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 80,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 15,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 10,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 15,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 3,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 1,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 98,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 12,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 33,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 10,00
Interne Kennung: część nr 4
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet 5– leśnictwo Kotowice
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 198,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 780,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 160,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 160,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 50,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 600,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 200,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 1,69 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 2,80 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 2,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 15,48 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 0,04 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 13,05 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 27,60 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,90 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 24,30 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 6,30 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 7,55 CP-W Czyszczenia późne HA 14,45 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 1,88 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 1,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 77,35 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 100,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 3,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 2,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 2,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 2,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 104,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 50,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 40,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 98,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 17,00
Interne Kennung: część nr 5
Los: LOT-0026
Titel: Pakiet 6– leśnictwo Bystrzyca
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 170,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 605,00 ZRYW BP Zrywka ZUL bez pozyskania M3 50,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 215,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 600,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 1,60 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 2,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 6,65 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 3,45 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 3,60 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 13,70 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,70 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 6,90 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 2,40 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 4,36 CP-W Czyszczenia późne HA 8,24 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 0,20 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 7,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 55,49 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 20,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 64,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 5,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 40,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 46,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 5,00
Interne Kennung: część nr 6
Los: LOT-0027
Titel: Pakiet 7– leśnictwo Oleśnica
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 393,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 829,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 174,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 800,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 10,40 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 3,38 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 8,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 29,35 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 46,90 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 11,08 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 87,33 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 1,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 26,20 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 6,80 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 5,79 CP-W Czyszczenia późne HA 5,46 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 2,51 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 17,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 8,90 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 60,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 55,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 16,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 40,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 54,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 16,00
Interne Kennung: część nr 7
Los: LOT-0028
Titel: Pakiet 8– leśnictwo Karwiniec
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 862,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 508,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 174,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 914,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 580,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 20,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 9,32 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 2,94 WYK-TAL60 Zdarcie pokrywy na talerzach 60 cm x 60 cm TSZT 1,14 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 1,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 64,72 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 28,78 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 7,08 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 89,70 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 183,40 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 1,50 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 62,90 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 15,10 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 17,15 CP-W Czyszczenia późne HA 25,51 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 39,36 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 59,50 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 61,86 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 70,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 18,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 3,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 45,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 6,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 10,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 82,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 62,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 22,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechaniczny H 28,00
Interne Kennung: część nr 8
Los: LOT-0029
Titel: Pakiet 9– leśnictwo Paczków
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 4 144,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 056,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 820,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 500,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 30,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,23 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 6,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 39,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 14,48 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 38,10 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 91,58 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 11,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 29,10 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 8,00 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 6,17 CP-W Czyszczenia późne HA 9,14 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 15,61 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 20,96 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 12,65 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 260,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 50,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 15,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁF Wykładanie lub zdejmowanie pułapek feromonowych na szkodniki wtórne SZT 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 10,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 4,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 109,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 16,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 37,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 8,00
Interne Kennung: część nr 9
Los: LOT-0030
Titel: Pakiet 10– leśnictwo Chrząstawa
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 662,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 445,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 980,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 305,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 370,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 100,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 2,73 WYK-TAL40 Zdarcie pokrywy na talerzach 40 cm x 40 cm TSZT 0,20 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 3,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 11,84 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 13,88 SADZ POP Sadzenie jednolatek i wielolatek w poprawkach i uzupełnieniach TSZT 0,20 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 25,92 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 1,00 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 35,90 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 10,10 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 5,40 CP-W Czyszczenia późne HA 17,78 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 8,57 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 24,50 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 37,96 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 80,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 100,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 12,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁF Wykładanie lub zdejmowanie pułapek feromonowych na szkodniki wtórne SZT 18,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 100,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 4,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 1,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 110,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 16,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 24,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 16,00
Interne Kennung: część nr 10
Los: LOT-0031
Titel: Pakiet 11– leśnictwo Miłocice
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia zupełne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 668,00 Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 733,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 3 804,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 369,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 000,00 PORZ-ROZD Znoszenie i układanie pozostałości drzewnych do rozdrabniania M3P 5,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 5,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 40,16 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 3,00 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 6,40 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 6,40 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 2,80 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 57,80 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 19,80 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 4,71 CP-W Czyszczenia późne HA 9,95 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 0,38 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 10,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 2,00 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 25,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 100,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 18,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 150,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 6,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 103,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 28,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 48,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 15,00
Interne Kennung: część nr 11
Los: LOT-0032
Titel: Pakiet 12– leśnictwo Łaziszki
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 832,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 766,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 346,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 400,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 20,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 4,97 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 24,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 66,94 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 31,25 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 19,00 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 117,19 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,90 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 40,10 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 9,90 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 15,19 CP-W Czyszczenia późne HA 8,56 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 6,14 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 40,00 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 67,12 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 150,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 10,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 12,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 10,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 50,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 4,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 5,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 110,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 50,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 54,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 30,00
Interne Kennung: część nr 12
Los: LOT-0033
Titel: Pakiet 13– leśnictwo Dziuplina
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: Cięcia złożone CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 1 363,00 Trzebieże późne i cięcia sanitarno – selekcyjne CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 2 775,00 Trzebieże wczesne i czyszczenia późne z pozyskaniem masy, cięcia przygodne w trzebieżach wczesnych CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 385,00 Cięcia przygodne w użytkach rębnych i w trzebieżach późnych, cięcia pozostałe CWD-D Całkowity wyrób drewna technologią dowolną M3 430,00 PORZ-STOS Wynoszenie i układanie pozostałości drzewnych w stosy niewymiarowe M3P 8,00 OPR-UC Opryskiwanie upraw opryskiwaczem - ciągnikowym (nie dotyczy szkółek) HA 6,11 KOP-ROW Wykopy ziemne o różnych przekrojach M3 1,00 SADZ 1R Sadzenie 1-latek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 17,20 SADZ WIEL Sadzenie wielolatek z odkrytym systemem korzeniowym TSZT 16,32 SAD-BRYŁ Sadzenie sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym TSZT 21,36 DOW-SADZ Dowóz sadzonek TSZT 54,88 PIEL-C Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy co drugi rząd) HA 1,00 PIEL-CKR Pielęgnowanie międzyrzędów (przejazdy każdym rzędem) HA 1,00 KOSZ UA Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności I i II HA 0,10 KOSZ UB Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności III i IV HA 22,69 KOSZ UC Wykaszanie chwastów w uprawach i usuwanie zbędnych nalotów - stopień trudności V i VI HA 7,20 OPR-CHWAS Chemiczne niszczenie chwastów opryskiwaczem ręcznym HA 1,00 CW-W Czyszczenia wczesne HA 11,11 CP-W Czyszczenia późne HA 19,50 ZAB-REPEL Zabezpieczenie upraw przed zwierzyną przy użyciu repelentów HA 17,86 GRODZ-ZUL Grodzenie upraw przed zwierzyną siatką z materiałów Wykonawcy HM 13,60 GRODZ-DEM Demontaż (likwidacja) ogrodzeń HM 50,00 K GRODZEŃ Naprawa (konserwacja) ogrodzeń upraw leśnych H 75,00 DRZ-ZGRYZ Wykładanie drzew zgryzowych SZT 60,00 PUŁ-WT Wykładanie pułapek na szkodniki wtórne SZT 12,00 KOR-P Korowanie pułapek i niszczenie kory M3 1,00 KOR-NISZ Niszczenie kory po korowaniu pułapek M3 1,00 PUŁ-RYJ Wykładanie pułapek na ryjkowce - dołki chwytne, wałki itp. SZT 10,00 SZUK-OWA2 Próbne poszukiwania owadów w ściole metodą dwóch drzew próbnych SZT 3,00 ZW-ZRĘB Zwalczanie mechaniczne szkodników wtórnych poprzez zrębkowanie M3 10,00 GODZ RH8 Prace wykonywane ręcznie H 60,00 GODZ RH23 Prace wykonywane ręcznie H 32,00 GODZ PILA Prace wykonywane ręcznie z użyciem pilarki H 20,00 GODZ HH8 Prace wykonywane harwesterem H 20,00 GODZ MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 30,00 GODZ MH23 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 16,00
Interne Kennung: część nr 13
Los: LOT-0034
Titel: Pakiet 14– leśnictwo Szkółkarskie
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: SZUK-PĘDR Badanie zapędraczenia gleby - dół o objętości 0,5 m3 SZT 78,00 N-ZSGDNSO Zbiór szyszek z gospodarczych drzewostanów nasiennych sosnowych KG 2 000,00 ZB-NASDB Zbiór nasion dęba KG 6 000,00 ZB-NASBK Zbiór nasion buka KG 200,00 ZB-NAS OL Zbiór nasion olszy KG 100,00 ZB-NASP Zbiór nasion pozostałych gatunków KG 200,00 GRAB-R Wygrabianie powierzchni z korzeni i pozostałości drzewnych AR 122,00 ZB-KAM Zbiór kamieni AR 200,00 SIEW-R Siew nasion AR 187,00 PIEL-RN Pielenie w rzędach lub pasach - dla Db i Bk również w okresie wschodów AR 230,00 PIEL-RN1 Pielenie w rzędach lub pasach w okresie wschodów AR 96,00 PIEL-P Pielenie - siewy pełne AR 598,00 PIEL-P1 Pielenie - siewy pełne w okresie wschodów AR 13,00 NAW-MINER Nawożenie mineralne w sadzonkach -wykonywane ręcznie AR 300,00 NAW MINES Startowy wysiew nawozów ręcznie AR 150,00 WYJ 1R Wyjęcie 1-latek TSZT 500,00 WYJ 2-3L Wyjęcie 2-3 latek TSZT 320,00 DOŁ-1R Dołowanie sadzonek 1-latek z doniesieniem do dołu TSZT 500,00 DOŁ-2R Dołowanie sadzonek 2-3-latek z doniesieniem do dołu TSZT 320,00 ZAŁ-1 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 1 latek TSZT 640,00 ZAŁ-2 Załadunek lub rozładunek sadzonek - 2-3 latek TSZT 320,00 OSŁ-ATM Osłona szkółki przed ujemnymi wpływami atmosferycznymi AR 129,00 OSŁ-REG Regulowanie położenia osłon AR 460,00 GODS RH8 Prace wykonywane ręcznie H 1 866,00 GODS RU8 Prace godzinowe ręczne z urządzeniem H 515,00 GODS MH8 Prace wykonywane innym sprzętem mechanicznym H 38,00
Interne Kennung: część nr 14
Los: LOT-0035
Titel: Pakiet 15– N. Oława – melioracje agrotechniczne i przygotowanie gleby
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu melioracji agrotechnicznych i przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Oława w roku 2026. 2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna melioracji agrotechnicznych, szkółkarstwa oraz nasiennictwa wynikające z Zał.nr 2 do SWZ 3) Zakresy rzeczowe zestawione w zał. wchodzących w skład Zał. nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przed. zamów. określa Zał.nr 3 do SWZ, na który składają się: Zał.nr: 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.2.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", 3.3.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, 3.4.Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej ". Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) oraz w Zał. nr. 3.3.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności) stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia. Jeżeli czynność opisana w ww. zał. nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia, to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. bądź 3.3. do SWZ nie stosuje się. Tab. Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) inf. szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał.nr.3.1. bądź nr.3.3. do SWZ , w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przed. zam. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne wchodzące w skład przed.zam. zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6)Opis zasad procedury odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał.nr 3 do SWZ. ZAKRES: ROZDR-PP Rozdrabnianie pozostałości drzewnych na całej powierzchni bez mieszania z glebą HA 118,00 ROZME-KRZ Mechaniczne rozdrabnianie krzewów, malin, jeżyn itp. HA 5,13 WYK-PASCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na powierzchni pow. 0,50 ha KMTR 183,13 WYK-PA5CZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym na pow. do 0,50 ha KMTR 2,66 WYK-POGCZ Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na powierzchni pow. 0,5 ha KMTR 543,28 WYK-P5GCP Wyorywanie bruzd pługiem leśnym z pogłębiaczem na pow. do 0,5 ha KMTR 153,63 NAT-WPGBT Przygotowanie powierzchni pod odnowienie naturalne broną talerzową HA 1,87
Interne Kennung: część nr 15