See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu bankowego w kwocie 9 400 000,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w walucie polskiej w kwocie 9 400 000,00 zł przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Kredyt będzie uruchomiony w trzech transzach. Pierwsza w wysokości 3 400 000,00 zł, druga i trzecia w kwotach po 3 000 000,00 zł na rachunek podstawowy Gminy Świebodzice, każda na wniosek zamawiającego do 3 dni roboczych po złożeniu wniosku. Na potrzeby porównywalności ofert i oszacowania ceny ofertowej Zamawiający planuje uruchomienie transz w następujących terminach : - I transza w kwocie 3.400.000,00 zł - 15.05.2025 r. - II transza w kwocie 3.000.000,00 zł - 14.08.2025 r. - III transza w kwocie 3.000.000,00 zł – 15.11.2025 r. Okres karencji w spłacie kapitału do dnia 25.03.2027 r. Kredyt zostanie spłacony do dnia 25.11.2033 r. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty rat kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. W przypadku dokonania wcześniejszej spłaty części kredytu Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia aktualnego harmonogramu spłat. Spłata kapitału następować będzie w 16 ratach zgodnie z harmonogramem, w przypadku gdy termin przypada na sobotę lub na dzień ustawowo wolny od pracy termin ten ulega przesunięciu na pierwszy dzień roboczy następujący po tym dniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 100277-2025
Interne Kennung: RS.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001