See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Grupy Zakupowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E, obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. na potrzeby Podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej. 2. Podmioty wchodzące w skład Grupy Zakupowej: 1). Gmina Boguchwała wraz z jednostkami podległymi 2). Gmina Dębica wraz z jednostkami podległymi 3). Gmina Dukla wraz z jednostkami podległymi 4). Gmina Dydnia wraz z jednostkami podległymi 5). Gmina Jedlicze wraz z jednostkami podległymi 6). Gmina Haczów wraz z jednostkami podległymi 7). Gmina Lesko wraz z jednostkami podległymi 8). Gmina Miasta Sanoka wraz z jednostkami podległymi 9). Gmina Miasto Krosno wraz z jednostkami podległymi 10). Gmina Miejsce Piastowe wraz z jednostkami podległymi 11). Gmina Olszanica wraz z jednostkami podległymi 12). Gmina Rymanów wraz z jednostkami podległymi 13). Gmina Sanok wraz z jednostkami podległymi 14). Gmina Tarnowiec wraz z jednostkami podległymi 15). Gmina Wojaszówka wraz z jednostkami podległymi 16). Gmina Zagórz wraz z jednostkami podległymi 17). Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o.o. 18). Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. 19). Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie 20). Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie 21). Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kolbuszowa 22). Leskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. 23). Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej- Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczona odpowiedzialnością 24). Muzeum Podkarpackie w Krośnie 25). Powiat Leski 26). Powiat Leżajski 27). Powiat Sanocki 28). Prokuratura Okręgowa w Krośnie 29). Renting Cabinet Mariola i Tomasz Stapińscy S.C. 30). Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. 31). Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Sp. z o. o. 32). Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku 33). Viva Apteka Sp. z o. o. 34). Viva Sp. z o. o. 35.)Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach)
Interne Kennung: DZ-2300-2/TI/R/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia - Odbiory dla podmiotów uprawnionych (podlegających ochronie taryfowej)
Beschreibung: 1.Część I zamówienia (Załącznik nr 4a do SWZ) - Odbiory dla podmiotów uprawnionych (podlegających ochronie taryfowej): ok 48,9 GWh. Przez podmioty uprawnione rozumie się te podmioty, które nabywają i pobierają paliwo gazowe, zużywane na potrzeby: a) odbiorców w gospodarstwach domowych w lokalach mieszkalnych lub na potrzeby wytwarzania ciepła zużywanego przez odbiorców w gospodarstwach domowych w lokalach mieszkalnych oraz na potrzeby części wspólnych budynków wielolokalowych, b) odbiorców, o których mowa w art. 62b ust. 1 pkt 2 lit. b lub c Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r., Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2024, poz. 266). c) odbiorców, o których mowa w art. 62b ust. 1 pkt 2 lit. d Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2024, poz. 266 ). Dla PPG wymienionych w Załączniku nr 4a do SWZ Podmioty uprawnione są do złożenia oświadczenia o ochronie taryfowej zgodnie ze wzorem - Załącznik nr 8a lub 8b do SWZ. Oświadczenia w trakcie realizacji niniejszego zamówienia mogą zostać złożone przez podmioty jeżeli ceny w danej grupie taryfowej za paliwo gazowe i opłata abonamentowa wskazana w taryfie zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dla danego Wykonawcy, o której mowa w art. 62b Ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r., Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2024, poz. 266), będą niższe od ceny netto za paliwo gazowe bez akcyzy i wysokość abonamentu dla danej grupy taryfowej dla części I zamówienia podanej przez Wykonawcę w formularzu cenowym. W załączniku nr 4a do SWZ w kolumnach od „S” do „U” wskazana została część zapotrzebowania na paliwo gazowe podlegająca ochronie taryfowej. Zamawiający informuje, że złoży ww. oświadczenia przed zawarciem umowy w przypadku, gdy zaoferowane przez wyłonionego Wykonawcę ceny jednostkowe w formularzu cenowym Część I zamówienia - kolumna „ L” i „P” będą równe lub wyższe cenie wskazanej w taryfie Wykonawcy zatwierdzonej przez Prezesa URE. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 4a – część I zamówienia – zawierający lokalizacje oraz opis punktów poboru paliwa gazowego. Dostawa paliwa gazowego dla poszczególnych punktów poboru, objętych zamówieniem publicznym, rozpocznie się zgodnie z terminami określonymi w załączniku nr 4a do SWZ oraz nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania dotychczasowych umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego, a także po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: a) wypowiedzenie w imieniu Zamawiających dotychczas obowiązujących umów kompleksowych dostarczania paliwa gazowego zgodnie z załącznikiem nr 4a. Powyższy obowiązek ciąży na Wykonawcy przez cały okres realizacji zamówienia (np. wprowadzanie nowych punktów poboru). Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia skanu złożonego wypowiedzenia do wiadomości MPGK Krosno niezwłocznie po jego złożeniu na adres e–mail: gaz@khk.krosno.pl b) dokonanie zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy, c) niezwłoczne informowanie Pełnomocnika na adres: e-mail: gaz@khk.krosno.pl o negatywnym procesie zmiany sprzedawcy (odrzuceniu zgłoszenia umowy sprzedaży) dla danego punktu poboru, d) świadczenia usługi kompleksowej dostawy gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Energetyczne, 4. Zamawiający dopuszczają możliwość samodzielnego rozwiązania dotychczasowych, obowiązujących umów kompleksowych. 5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy niebędący Właścicielami sieci dystrybucyjnej posiadali ważną i obowiązującą Generalną Umowę Dystrybucyjną zawartą z właściwym Operatorem Sytemu Dystrybucyjnego dla każdego PPE objętego zamówieniem
Interne Kennung: DZ-2300-2/TI/R/2026/I
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia - Odbiory dla pozostałych podmiotów
Beschreibung: 1. Część II zamówienia - Odbiory dla pozostałych podmiotów: ok 21,2 GWh 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik 4b – część II zamówienia do SWZ – zawierający lokalizacje oraz opis punktów poboru paliwa gazowego. Dostawa paliwa gazowego dla poszczególnych punktów poboru, objętych zamówieniem publicznym, rozpocznie się zgodnie z terminami określonymi w załączniku nr 4b do SWZ oraz nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania dotychczasowych umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego, a także po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: a) wypowiedzenie w imieniu Zamawiających dotychczas obowiązujących umów kompleksowych dostarczania paliwa gazowego zgodnie z załącznikiem nr 4b. Powyższy obowiązek ciąży na Wykonawcy przez cały okres realizacji zamówienia (np. wprowadzanie nowych punktów poboru). Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia skanu złożonego wypowiedzenia do wiadomości MPGK Krosno niezwłocznie po jego złożeniu na adres e–mail: gaz@khk.krosno.pl b) dokonanie zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy, c) niezwłoczne informowanie Pełnomocnika na adres: e-mail: gaz@khk.krosno.pl o negatywnym procesie zmiany sprzedawcy (odrzuceniu zgłoszenia umowy sprzedaży) dla danego punktu poboru, d) świadczenia usługi kompleksowej dostawy gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Energetyczne, 4. Zamawiający dopuszczają możliwość samodzielnego rozwiązania dotychczasowych, obowiązujących umów kompleksowych. 5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy niebędący Właścicielami sieci dystrybucyjnej posiadali ważną i obowiązującą Generalną Umowę Dystrybucyjną zawartą z właściwym Operatorem Sytemu Dystrybucyjnego dla każdego PPE objętego zamówieniem.
Interne Kennung: DZ-2300-2/TI/R/2026/II