2. Verfahren
Verfahren
Titel: Monitoring przedmiotów ochrony w obszarach Natura 2000 w ramach projektu FEnIKS, w podziale na części
Beschreibung: Monitoring przedmiotów ochrony w obszarach Natura 2000 w ramach projektu FEnIKS, w podziale na części Część 1: Monitoring dużych drapieżników w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023 Część 2: Monitoring przyrodniczy w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023
Interne Kennung: WOF-I.261.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90711500 Umweltüberwachung in anderen Bereichen als dem Bausektor
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Monitoring dużych drapieżników w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy pn. „Monitoring dużych drapieżników w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023”, obejmującej w szczególności: aktualizację wiedzy w zakresie występowania dużych drapieżników w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023 (zebranie dostępnych danych); wykonanie prac terenowych, w tym oceny dokonanie stanu populacji wilka i rysia w obszarze Natura 2000 oraz ich siedlisk; propozycję aktualizacji planu zadań ochronnych (ujednolicone zapisy dla całego obszaru Natura 2000 dotyczące wilka i rysia) w tym m.in. przedstawienie zagrożeń występujących zarówno w obszarze, jak i na zewnątrz, celów ochrony/celów działań ochronnych i działań ochronnych oraz wskazań do obowiązujących dokumentów planistycznych; opracowanie propozycji aktualizacji SDF dla wilka, rysia i niedźwiedzia; opracowanie dokumentacji z wykonanych prac. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.1 do SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277): Zamawiający nie określa żadnych wymagań.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Monitoring przyrodniczy w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy pn. „Monitoring przyrodniczy w obszarze Natura 2000 Beskid Mały PLH240023 obejmującej m.in. wykonanie badań terenowych, w tym weryfikację zasięgu występowania oraz ocenę stanu zachowania wybranych siedlisk przyrodniczych, dokumentowanie stanowisk gatunków inwazyjnych (IGO) stwierdzonych w trakcie prowadzonej inwentaryzacji, przygotowanie propozycji aktualizacji zapisów SDF. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 2.2 do SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277): Zamawiający nie określa żadnych wymagań.
Interne Kennung: LOT-0002