See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa dowozu na podstawie zakupionych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wągrowiec
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa dowozu na podstawie zakupionych biletów miesięcznych dla uczniów uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wągrowiec. Bilety kupowane będą w ramach funkcjonującej sieci linii regulowanych przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w transporcie zbiorowym, ze szczególnym uwzględnieniem połączeń z wyznaczonych przystanków do i z przedszkoli i szkół podstawowych. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować zamówienie wystawiając imienne bilety miesięczne. Liczba uczniów z poszczególnych miejscowości objęta dowozami i odwozami do i z placówek oświatowych określa załącznik nr 1 – formularz negocjacyjny. Zamawiający informuje, że podana ilość uczniów jest ilością planowaną. Wykonawca ma obowiązek zapewnić bilety miesięczne dla wszystkich uczniów objętych dowożeniem do przedszkoli szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wągrowiec, nawet w przypadku znacznego wzrostu lub spadku ich ilości. W autobusach będzie sprawowana opieka nad dziećmi i młodzieżą szkolną przez pracowników zatrudnionych przez Zamawiającego. Wykonawca zapewni tym osobą bezpłatne przejazdy. Zamawiający zobowiązuje się do 20. dnia każdego miesiąca na miesiąc kolejny przekazywać Wykonawcy zestawień imiennych uczniów uprawnionych do biletu miesięcznego, z wyłączeniem zestawienia za miesiąc styczeń, które będzie przekazane z dniem podpisania umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości zmiany liczby uczniów w trakcie realizacji zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo w terminie do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, na który miały być zakupione bilety miesięczne skorygować zamówienie. W takim przypadku Wykonawca realizuje bilety miesięczne zgodnie ze złożoną korektą zamówienia. Rozliczenie usługi następować będzie w okresach miesięcznych wg cen jednostkowych netto zaoferowanych przez Wykonawcę, powiększonych o wartość podatku VAT. Zamawiający przewiduje wystawienie przez Wykonawcę odrębnych faktur VAT z określeniem szkoły, której dowozy dotyczą, po zrealizowaniu przedmiotu zamówienie, w okresach miesięcznych, na podstawie zestawień dostarczonych przez Zamawiającego. Do każdej faktur Vat Wykonawca załączy specyfikację cenową, z której wynikać będzie miesięczny koszt. Realizacja przedmiotu umowy odbywać się będzie środkami transportu przystosowanymi do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej spełniającymi wszystkie wymogi bezpieczeństwa związane z przewozem pasażerskim, o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1490) oraz ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) zgodnie z zasadami określonymi w art. 46 ust 1 pkt 1-5 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2025 r. poz. 285). Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia na liniach regulowanych przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w transporcie zbiorowym tabor autobusowy o określonej pojemności tak, aby zabrać wszystkich pasażerów oczekujących na przystankach. W Regulaminie Przewozów, Wykonawca jest zobowiązany zastrzec pierwszeństwo do zajmowania miejsc siedzących w autobusie przez dzieci i młodzież szkolną posiadającą zakupione bilety przez Zamawiającego. W przypadku zaistnienia potrzeby zmiany trasy lub ilości kursów dotyczących dowozu dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez Gminą Wągrowiec, kwestia ta będzie regulowana przepisami wynikającymi z funkcjonowania przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w transporcie zbiorowym na terenie Gminy Wągrowiec. Zatrudnieni kierowcy muszą, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, niekarani w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, art. 189a i art. 270 Kodeksu karnego oraz w zakresie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione w przepisach prawa obcego, a także spełniającej kryteria, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2024 r. z poz. 1802 ze zm.). Zasady wykonania zamówienia 1) usługę należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu uczniów, osób na liniach regulowanych o charakterze publicznym; 2) pojazdy, którymi dysponować będzie Wykonawca w zakresie realizacji zadania muszą spełniać warunki określone w obowiązujących przepisach, w szczególności, w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502 ze zm.), gwarantujących odpowiednią jakość, o określonych parametrach technicznych i jakościowych; 3) Wykonawca zobowiązany jest posiadać przez cały okres realizacji zadania aktualne ubezpieczenie OC i NW pojazdów służących do wykonania zamówienia; 4) w przypadku awarii autobusu Wykonawca odpowiedzialny jest za zabezpieczenie wykonania zadania poprzez podstawienie pojazdu zastępczego spełniającego wymagania techniczne i wymagania bezpieczeństwa.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001