253531-2026 - Wettbewerb
Dänemark – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Udbud af rammeaftale om levering af IT-konsulentydelser inden for drift og vedligehold af IT-infrastruktur (netværksspecialister)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale om levering af IT-konsulentydelser inden for drift og vedligehold af IT-infrastruktur (netværksspecialister)
BeschreibungAndel har løbende behov for at kunne indgå leveranceaftaler med eksterne konsulenter inden for IT-rådgivning, IT-udvikling samt bistand til projekter og driftsaktiviteter vedrørende IT, i relation til IT-infrastruktur (netværksspecialister). Hos Andel medfører den almindelige drift og udvikling af IT-systemer samt projekter, at der kan er være et behov for konsulenter med både generelle og specialiserede kompetencer inden for dette felt.
Interne Kennung698416
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72150000 Beratung im Bereich Computerprüfung und Hardwareberatung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der Optionen3 * 12 måneder