253536-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Arzneimittel – Rammeaftale om køb af Voranigo (vorasidenib)
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale om køb af Voranigo (vorasidenib)
BeschreibungFormålet med rammeaftalen er at kunne forsyne sygehusapotekerne hos Amgros' interessenter med lægemidlet Voranigo (vorasidenib). Region Hovedstadens sygehusapotek foretager endvidere indkøb med henblik på videresalg Grønland og Færøerne.
Interne Kennung2026 - FH1.1504.a
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
LosLOT-0001