2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla kompleksu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, lokalem usługowym, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą zewnętrzną przy ul. Piaskowej w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla kompleksu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, lokalem usługowym, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą zewnętrzną przy ul. Piaskowej w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego. Przedmiot usługi, która ma być realizowana w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie wybranej Pracy Konkursowej został opisany w Projektowanych Postanowieniach Umowy
Vorherige Bekanntmachung: 850631-2025
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres rzeczowy prac projektowych obejmuje: a) opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej (pokonkursowej) uwzględniającej założenia i wytyczne do konkursu, opisane w Regulaminie konkursu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej Umowy, zalecenia pokonkursowe wydane przez Sąd Konkursowy, stanowiące załącznik nr 6 do Umowy oraz zawierającej część opisową oraz graficzną, technologię budowy, wstępną propozycję doboru materiałów konstrukcyjnych, wykończeniowych, wyposażenia technologicznego oraz instalacyjnego. W ramach koncepcji pokonkursowej należy wykonać również, opracowanie preliminarzu kosztów zamierzenia budowlanego, wizualizacje budynków z lotu ptaka na wykonanych przez Menadżera Projektu zdjęciach z terenu (min 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min. 200 dpi) i z perspektywy człowieka (min 3 ujęcia, w pdf i jpg o wysokiej rozdzielczości min 200 dpi), analizę zacienienia i przesłaniania budynków projektowanych oraz istniejących budynków jak również uzyskać warunki techniczne przyłączenia do poszczególnych sieci oraz warunki techniczne dla wjazdu / wyjazdu. Projekt koncepcyjny należy dodatkowo uzgodnić z Wydziałem Planowania Przestrzennego UM w Gliwicach pod katem wycinki drzew i nasadzeń zastępczych oraz z Miejską Urbanistką pod katem architektonicznym i zagospodarowania terenu. Projektowana inwestycja nie może naruszać ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w tym w zakresie zieleni i ochrony istniejącego drzewostanu na danym obszarze. b) opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego: dalej także „PB” ( w skład opracowania projektu budowlanego wchodzi opracowanie: Projektu Zagospodarowania Terenu – PZT, Projektu architektoniczno – budowlanego - PAB, Projektu Technicznego – PT w zakresie niezbędnym do wyceny inwestycji) na bazie zaakceptowanej koncepcji pokonkursowej oraz uwzględniającego uwagi, sugestie i opinie Menadżera Projektu w formie mailowej lub pisemnej, a także umożliwiającego realizację zamierzonej inwestycji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, pozwolenia na wycinkę z projektem nasadzeń zastępczych, projektami sieci i przyłączy oraz projektami z usunięcia ewentualnych kolizji, projektem zjazdu wraz z uzyskaniem uzgodnień z ZDM Gliwice, aktualizacją wykonanej przez Menadżera Projektu inwentaryzacji zieleni oraz wszelkimi innymi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp. oraz opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów dla realizacji budowy na podstawie wykonanych kosztorysów szacunkowych wg bazy danych BCO, BCA. c) opracowanie projektów wykonawczych służących przyszłym wykonawcom do prawidłowej realizacji robót, a Menadżerowi Projektu do wyegzekwowania realizacji robót zgodnie z projektem wraz z kartami mieszkań, projektem docelowej organizacji ruch oraz projektem organizacji ruchu drogowego dla dojazdu do budowy, d) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, e) opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, f) inne opracowania tj. projekt mieszkania dla osoby niepełnosprawnej., obliczenie sezonowego zapotrzebowania na ciepło, system ochrony drzew i krzewów na terenie inwestycyjnym, g) graficzna dokumentacja powykonawcza sporządzona przy współpracy z Menadżerem Projektu i Generalnym Wykonawcą – po zakończeniu budowy, h) pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji projektu oraz inwestycji.