25401-2026 - Ergebnis
Polen – Trinkwasser – Dostawa artykułów żywnościowych
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa artykułów żywnościowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów żywnościowych Zad. 1 – Dostawa wody Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 2b do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung858867-2025
Interne KennungDZ.3321.309.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPublikacja wstępnego ogłoszenia informacyjnego w zakresie określonym w art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 41110000 Trinkwasser
5. Los
LosLOT-0001
TitelZad. 1 – Dostawa wody
Beschreibung3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) dołączenie do SWZ karty specyfikacji produktu 2) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania wody mineralnej oryginalnie zapakowanej, fabrycznie zamkniętej, bez oznak i śladów uszkodzeń. 3) minimalny okres przydatności artykułów do spożycia w dniu dostawy nie krótszy niż 2/3 całkowitego terminu spożycia nadanego przez producenta 4) dostawy cząstkowe – od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 10:00 5) oferowany wyrób musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 6) oferowany wyrób musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu. 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. 20. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1. Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo odrębnie w odniesieniu do poszczególnych Zadań. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 80 % (Pn) KRYTERIUM TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA CZĄSTKOWEGO waga: 20 % (Tn)
Interne KennungDZ.3321.309.2025 zad.1
Optionen
Beschreibung der Optionen10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024r., poz. 1320). Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości zamawianego asortymentu w stosunku do zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych określonych w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, na następujących zasadach: a) Zamawiającemu przysługuje prawo do dokonywania zmian ilości asortymentu w poszczególnych pozycjach w załączniku Nr 1 do Umowy – Formularz cenowy tj. zamówienia asortymentu w ilości większej niż wskazana w załączniku Nr 1 do Umowy w odniesieniu do zamówienia podstawowego, z tym zastrzeżeniem, że: - zmiana w poszczególnych pozycjach Załącznika Nr 1 może nastąpić w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania na dany asortyment przez Zamawiającego, - dopuszczalne jest maksymalnie trzykrotne zwiększenie ilości zamawianego asortymentu w poszczególnych pozycjach Załącznika Nr 1 w odniesieniu do zamówienia podstawowego, - łączna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 50% maksymalnej wartości umowy brutto, określonej w § 3 ust. 3 niniejszej umowy (w zakresie zamówienia podstawowego), - zmiana ilości zamawianego asortymentu dokonywana jest z zachowaniem cen jednostkowych danego asortymentu wskazanych w załączniku Nr 1 do Umowy, - asortyment zamawiany w ramach prawa opcji jest tożsamy z asortymentem w zamówieniu podstawowym. b) Zamawiający pisemnie zawiadamia Wykonawcę o korzystaniu z prawa opcji. c) Zamawiający może wielokrotnie korzystać z prawa opcji, z zachowaniem warunków określonych w ust.10 lit. a) tiret trzeci. d) Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niewykorzystania go w pełnym zakresie. e) Do dostaw realizowanych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia niniejszej umowy, w szczególności dotyczące składania zamówień, terminów realizacji, reklamacji, okresu przydatności do użycia oraz kar umownych za nieterminową realizację zamówienia. 11. Zmiana, o której mowa w ust. 10 nie wymaga zawarcia Aneksu do Umowy. 12. Zamawiający jest zobowiązany do złożenia zamówienia na wyroby medyczne o wartości nie mniejszej niż 50% wartości wynagrodzenia brutto określonego w § 3 ust. 3 (wartość minimalna). W pozostałym zakresie Zamawiający nie jest zobowiązany do złożenia zamówienia na wyroby medyczne i Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w tym zakresie. 13. Wykonawca zrzeka się wszelkich roszczeń wobec Zamawiającego z tytułu niezamówienia przez Zamawiającego wyrobów medycznych ponad minimalną wartość wskazaną w ust. 12. 14. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie zrealizowane dostawy w wysokości wynikającej ze stawek jednostkowych określonych w Załączniku nr 1 do umowy.