254041-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – ,,Zakup licencji AMMS wraz z nadzorem i wdrożeniem, integracją systemów informatycznych Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o. - III cz."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel,,Zakup licencji AMMS wraz z nadzorem i wdrożeniem, integracją systemów informatycznych Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o. - III cz."
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem Oprogramowania Aplikacyjnego, obejmująca: wykonanie Wdrożenia Oprogramowania Aplikacyjnego, udzielenie Licencji na Oprogramowanie Aplikacyjne oraz wdrożenie Oprogramowania Aplikacyjnego; konfiguracja Usług, udzielenie Licencji na Oprogramowanie Aplikacyjne, w tym Oprogramowanie będące przedmiotem Usług(Licencja na rozwiązania do korzystania z Usług SaaS); świadczenie Usług dla Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o., którego szczegółowy opis stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ – Arkusze cenowe, Opis przedmiotu zamówienia – Formularz Parametrów Technicznych- minimalne wymagane parametry i funkcje – pakiety /części 1 i 2 oraz załącznik nr 5 -5A do SWZ – PROJEKT UMOWY. Termin wykonania zamówienia do 30 dni od podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 29.05.2026 r.
Interne KennungZP/11/PN/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 PZP, Zamawiający może skrócić termin składania ofert w stosunku do terminu ustalonego zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP. Termin ten nie może być jednak krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Możliwość taka występuje w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zważywszy na fakt, że nie są spełnione warunku skrócenia, o których mowa w art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP, jedyną możliwością skrócenia jest wykazanie pilnej potrzeby udzielania zamówienia. Możliwość skrócenia terminu z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia dotyczy – jak wskazano w uzasadnieniu do nowelizacji z 2016 r. do poprzednio obowiązującej PZP2004 (ustawa z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2016 r. poz. 1020 ze zm.) – tzw. stanu pilnej konieczności, tj. sytuacji, w której konieczne jest przyspieszenie procedury z uzasadnionych przyczyn, w tym m.in. wynikających ze zwykłych błędów ludzkich – zob. Uzasadnienie do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Druk sejmowy Nr 366, Sejm VIII kadencji, s. 30. Dostrzeżenia wymaga, że według uzasadnienia do ww. nowelizacji z 2016 r. zastosowanie tego przepisu nie jest uzależnione od tego, czy pilna potrzeba wynika z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego, czy jej zaistnienia nie można było wcześniej przewidzieć. Wprowadzając w aktualnym stanie prawnym przesłankę zawartą w art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP, ustawodawca implementował regulacje z art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE, który stanowi, że: "jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności należycie uzasadniony przez instytucję zamawiającą, termin określony w ust. 1 akapit drugi [35-dniowy] nie może być dotrzymany, instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu"
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
TitelPAKIET NR 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem Oprogramowania Aplikacyjnego, obejmująca: wykonanie Wdrożenia Oprogramowania Aplikacyjnego, udzielenie Licencji na Oprogramowanie Aplikacyjne
Interne KennungPAKIET/CZĘŚĆ NR 1
LosLOT-0002
TitelPAKIET NR 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem Oprogramowania Aplikacyjnego; konfiguracja Usług, udzielenie Licencji na Oprogramowanie Aplikacyjne, w tym Oprogramowanie będące przedmiotem Usług(Licencja na rozwiązania do korzystania z Usług SaaS); świadczenie Usług dla Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o.
Interne KennungPAKIET/CZĘŚĆ NR 2