25407-2025 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Zagospodarowanie odpadów zebranych w SKM
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów zebranych w SKM
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest „Zagospodarowanie odpadów z SKM” z podziałem na III części. Zamawiający działa w oparciu o zapisy ustawy z dnia 4 grudnia 2012 r. o odpadach. Szacunkowe ilości odpadów zostały opisane w każdej części, w tabeli na podstawie danych z 2023/2024 roku z uwzględnieniem obowiązujących limitów. Ilość podanych Mg jaką Zamawiający zamierza oddać do zagospodarowania przyjęto orientacyjnie na podstawie lat ubiegłych i podaje się ją w celu obliczenia ceny oferty dla potrzeb porównawczych ofert. Cena oferty stanowić będzie maksymalną wartość umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z trzech części znajduje się w Rozdz. II, pkt 1 ppkt 2)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych poprzez instalację komunalną należącą do Wykonawcy transportem Zamawiającego o kodzie 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji, w szacunkowej ilości 3841,00 Mg, odpady pochodzące z prowadzenia własnej działalności działu zieleni, utrzymania cmentarzy wojennych oraz prowadzenia PSZOK, w odległości nie większej niż 40 km - odległość liczona najkrótszą trasą dojazdu dla pojazdów o masie powyżej 3,5 t od siedziby Zamawiającego na instalację komunalną (ze względu na transport odpadów przez pojazdy Zamawiającego). Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku transportem Zamawiającego w godzinach od 6.00 do 19.00. Odpady o kodzie 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji będą dostarczane przez Zamawiającego do Wykonawcy luzem. Odpady będą przekazywane Wykonawcy na podstawie karty przekazania odpadów wygenerowanych z systemu BDO określającej kod odpadu (rodzaj) i ilość przekazanych odpadów. Ważenie odpadów leży po stronie Wykonawcy. Rozliczenie za przedmiot umowy będzie odbywało się jeden raz w miesiącu, po zakończeniu danego miesiąca kalendarzowego na podstawie wystawionej faktury. W razie braku możliwości odbioru i zagospodarowania odpadów poprzez instalację komunalną u Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odbiór i zagospodarowanie w/w odpadów w innym miejscu zgodnie z zapisami w SWZ oraz w umowie. Rozliczenia w ten sposób dokona Wykonawca. Wykonawca musi zapewnić płynny odbiór, rozładunek i zagospodarowanie odpadów. Wykonawca zagospodaruje odpady zgodnie z wymaganiami zawartymi w ustawie z dnia 4 grudnia 2012 r. o odpadach. Szczegóły dotyczące opisu przedmiotu zamówienia dla części I znajdują się w Rozdziale II pkt 1 ppkt 2)
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Zagospodarowanie odpadów innych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie wyszczególnionych odpadów poprzez instalację komunalną należącą do Wykonawcy transportem Zamawiającego w odległości nie większej niż 40 km - odległość liczona najkrótszą trasą dojazdu dla pojazdów o masie powyżej 3,5 t od siedziby Zamawiającego na instalację komunalną (ze względu na transport odpadów przez pojazdy Zamawiającego). Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku transportem Zamawiającego w godzinach min. od 6.00 do 19.00. W razie braku możliwości odbioru i zagospodarowania odpadów poprzez instalację komunalną u Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odbiór i zagospodarowanie w/w odpadów w innym miejscu zgodnie z zapisami w SWZ oraz w umowie. Rozliczenia w ten sposób dokona Wykonawca. Wykonawca musi zapewnić płynny odbiór, rozładunek i zagospodarowanie odpadów. Odpady będą przekazywane Wykonawcy na podstawie karty przekazania odpadów wygenerowanych z systemu BDO określającej kod odpadu (rodzaj) i ilość przekazanych odpadów. Ważenie odpadów leży po stronie Wykonawcy. Rozliczenie za przedmiot umowy będzie odbywało się jeden raz w miesiącu, po zakończeniu danego miesiąca kalendarzowego na podstawie wystawionej faktury. Wykonawca zagospodaruje odpady zgodnie z wymaganiami zawartymi w ustawie z dnia 4 grudnia 2012 r. o odpadach. Szacunkowa ilość odpadów innych do zagospodarowania w trakcie trwania umowy oraz szczegóły dotyczące opisu przedmiotu zamówienia dla cz. II znajdują się w Rozdziale II pkt 1 ppkt 2)
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych poprzez stację segregacji odpadów lub punkt zagospodarowania odpadów lub poprzez spalarnię odpadów Wykonawcy położonej w odległości nie większej niż 110 km – odległość liczona najkrótszą trasą dojazdu dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony od siedziby Zamawiającego. Organizacja transportu leży po stronie Zamawiającego. Odbiór odpadów odbywać się będzie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 15.00. Usługa dotycząca odpadów będzie świadczona każdorazowo na podstawie kierowanych przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnych (wysłanych pocztą, faksem, drogą mailową) lub telefonicznych zleceń odbioru. W razie braku możliwości odbioru, zagospodarowania odpadów poprzez stację segregacji odpadów, punkt zagospodarowania odpadów bądź poprzez spalarnię odpadów u Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odbiór i zagospodarowanie w/w odpadów w innym miejscu zgodnie z zapisami w umowie. Rozliczenia w ten sposób dokona Wykonawca. Wykonawca musi zapewnić płynny odbiór, rozładunek i zagospodarowanie odpadów. Odpady będą przekazywane na podstawie kart przekazania odpadów wygenerowanych z systemu BDO. Ważenie odpadów leży po stronie Wykonawcy. W terminie do 7 dni od dnia odebrania od Zamawiającego odpadów i ich zagospodarowania Wykonawca jest uprawniony do wystawienia faktury VAT za wykonaną usługę. Termin płatności wymagany minimalnie to 14 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT. Szacunkowa ilość odpadów niebezpiecznych do zagospodarowania w trakcie trwania umowy oraz szczegóły dotyczące opisu przedmiotu zamówienia dla cz. III znajdują się w Rozdziale II pkt 1 ppkt 2)