2. Verfahren
Verfahren
Titel: DZP/10/26 DOSTAWA MEBLI DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ ORAZ PRACOWNI HEMODYNAMICZNEJ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz montaż mebli dla Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Pracowni Hemodynamicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. w podziale na 2 zadania
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z 2025 r. poz. 620, 769, 794, 1165, 1173, 1235), skraca termin składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach projektu : „ Poprawa dostępności i jakości leczenia chorób układu krążenia w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.” Zgodnie z Umową Nr KPOD.07.02-IP.10-0302/25/KPO/1090/2025/538 z dnia 08.05.2026r., Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia środków finansowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia kwalifikowalności wydatków, tj. 15 czerwca 2026r. Z dokumentacji projektu wynika, że termin ten nie podlega przedłużeniu. Zachowanie podstawowego terminu, tj. co najmniej 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, uniemożliwiłoby przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy i zrealizowanie przedmiotu zamówienia przed upływem wskazanej daty rozliczenia finansowania. W konsekwencji, brak skrócenia terminu składania ofert będzie skutkować uznaniem wydatków za niekwalifikowalne oraz koniecznością zwrotu części lub całości dofinansowania. Podstawowy termin składania ofert (35 dni) w połączeniu z kolejnymi etapami postępowania powoduje przekroczenie daty końcowej kwalifikowalności wydatków. Dodatkowo należy uwzględnić czas niezbędny na przygotowanie i zatwierdzenie dokumentacji do rozliczenia wydatków, co jeszcze bardziej skraca Zamawiającemu dostępny harmonogram. W związku z tym zachodzi pilna i uzasadniona potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, poprzez skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, aby zapewnić zawarcie umowy i zrealizowanie przedmiotu zamówienia w terminie umożliwiającym rozliczenie środków finansowych do dnia [31-05-2026]. Zamawiający wskazuje przy tym, że składanie ofert odbywać się będzie w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39110000 Sitze, Stühle sowie Zubehörprodukte und -teile
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZADANIE 1 - DOSTAWA I MONTAŻ MEBLI DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ ODDZIAŁ DZIENNY I STACJONARNY ORAZ PRACOWNI HEMODYNAMICZNEJ
Beschreibung: ZADANIE 1 - DOSTAWA I MONTAŻ MEBLI DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ ODDZIAŁ DZIENNY I STACJONARNY ORAZ PRACOWNI HEMODYNAMICZNEJ
Los: LOT-0002
Titel: ZADANIE 2 - DOSTAWA I MONTAŻ MEBLI DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ - ODDZIAŁ STACJONARNY
Beschreibung: ZADANIE 2 - DOSTAWA I MONTAŻ MEBLI DLA ODDZIAŁU REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ - ODDZIAŁ STACJONARNY