254146-2026 - Ergebnis
Polen – Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer – Usługa wynajmu autobusów i autokarów wraz z kierowcą
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa wynajmu autobusów i autokarów wraz z kierowcą
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi wynajmu autobusów i autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z i do miejscowości: Olsztyn, Ostróda, Lidzbark Warmiński, Lipowiec, Nidzica, Załuski, Ulesie i Muszaki, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy - załącznik nr 2 do SWZ oraz z formularzem cenowym – załącznik nr 3 do SWZ. Ilości kilometrów przejazdów oraz godzin postojów ujęte w opcji będą wykorzystane dodatkowo, na wezwanie Zamawiającego, w cenach jednostkowych określonych w formularzu cenowym w terminie realizacji umowy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (wraz z załącznikami). 3. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający określił podstawowy poziom zamówienia, który może poszerzyć poprzez zwiększenie ilości kilometrów przewozów oraz godzin postojów do maksymalnej ilości określonej w tabeli formularza cenowego w kolumnie „Ilość opcja”. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych szczegółowo w projektowanych postanowieniach umowy. 4. Ilości wykonywanych usług zostały określone w formularzu cenowym (załącznik nr 3).
Vorherige Bekanntmachung127865-2026
Interne Kennung22WOG-ZP.2712.4.2026/K/D/100/1200/U/PN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPierwsze postępowanie na wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą zostało wszczęte w dniu 30.10.2025 r. poprzez przekazanie ogłoszenia o zamówieniu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Ogłoszenie zostało opublikowane DUUE 210/2025 31/10/2025 pod numerem 721705-2025, prowadzone było jako zamówienie w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.). W dniu 17 grudnia 2025 r. Zamawiający unieważnił postepowanie. Z uwagi na brak możliwości wyboru oferty najkorzystniejszej– brak ważnych ofert, zamawiający był zobowiązany do unieważnienia postępowania. Ze względu na konieczność powtórzenia czynności badania ofert, procedury odwoławcze prowadzone w Krajowej Izbie Odwoławczej została naruszona ciągłość świadczenia przedmiotowych usług. Zachowanie ciągłości w transporcie żołnierzy i pracowników jednostek i instytucji będących na zaopatrzeniu 22. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Olsztynie ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i obronności. Uzasadnieniem jest pilna potrzeba udzielenia zamówienia, wynikająca z konieczności zabezpieczenia logistycznego [transportu] dla potrzeb wojska. Termin ten jest niezbędny ze względu min. często nagłą zmianę dyslokacji jednostek, co wymaga zapewnienia usług transportowych. Dłuższy termin składania ofert uniemożliwiłby terminowe wykonanie zadania obronnego. Skrócenie terminu składania ofert nie spowoduje braku możliwości zapoznania się z wymogami stawianymi przez Zamawiającego oraz złożeniem ofert przez potencjalnych Wykonawców. Podmioty świadczące ww. usługi na rynku na bieżąco monitorują potrzeby Zamawiających i są w stanie poprawnie przygotować oferty. Świadomi są specyfiki postępowań związanych z zapewnieniem transportu przewozu osób na rzecz jednostek wojskowych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
LosLOT-0002
TitelWynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia są usługi wynajmu autobusów i autokarów wraz z kierowcą w celu przewozu osób z i do miejscowości: Olsztyn, Ostróda, Lidzbark Warmiński, Lipowiec, Nidzica, Załuski, Ulesie i Muszaki, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ, projektowanymi postanowieniami umowy - załącznik nr 2 do SWZ oraz z formularzem cenowym – załącznik nr 3 do SWZ. Ilości kilometrów przejazdów oraz godzin postojów ujęte w opcji będą wykorzystane dodatkowo, na wezwanie Zamawiającego, w cenach jednostkowych określonych w formularzu cenowym w terminie realizacji umowy. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (wraz z załącznikami). 3.Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający określił podstawowy poziom zamówienia, który może poszerzyć poprzez zwiększenie ilości kilometrów przewozów oraz godzin postojów do maksymalnej ilości określonej w tabeli formularza cenowego w kolumnie „Ilość opcja”. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych szczegółowo w projektowanych postanowieniach umowy. 4.Ilości wykonywanych usług zostały określone w formularzu cenowym (załącznik nr 3).
Optionen
Beschreibung der OptionenZgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający określił podstawowy poziom zamówienia, który może poszerzyć poprzez zwiększenie ilości kilometrów przewozów oraz godzin postojów do maksymalnej ilości określonej w tabeli formularza cenowego w kolumnie „Ilość opcja”. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych szczegółowo w projektowanych postanowieniach umowy.