2. Verfahren
Verfahren
Titel: Recenzje operatów szczegółowych (II postępowanie-powtórzone)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na wykonywaniu niezależnych recenzji merytorycznych i formalnych dokumentacji opracowywanych w ramach projektu pn. „Aktualizacja projektu planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego”, realizowanego w latach 2026–2028, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, obejmujących operaty szczegółowe, syntezę planu oraz projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia planu ochrony Narwiańskiego Parku Narodowego. Zamówienie zostało podzielone na dwie części odpowiadające zakresom tematycznym recenzowanych opracowań.
Vorherige Bekanntmachung: 106154-2026
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/6/2026/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement, 90712000 Umweltplanung, 90720000 Umweltschutz, 90713000 Beratung in Umweltfragen, 71313400 Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Recenzje w części abiotycznej
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia jest wykonywanie recenzji dokumentów dotyczących zagadnień abiotycznych, w szczególności aktualizacji operatu przyrody nieożywionej i gleb, aktualizacji operatu zasobów wodnych, syntezy planu oraz zagospodarowania przestrzennego w zakresie zagadnień abiotycznych, a także projektu rozporządzenia w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Narwiańskiego Parku Narodowego. Recenzje obejmują ocenę kwartalnych sprawozdań z realizacji ww. operatów oraz ocenę opracowań końcowych, pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą o ochronie przyrody oraz rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony, a także z opisami przedmiotu zamówienia właściwymi dla poszczególnych operatów. Zakres recenzji obejmuje również merytoryczne wsparcie Zamawiającego w toku realizacji prac nad planem ochrony. Każda recenzja musi zawierać jednoznaczne stanowisko pozytywne lub negatywne wraz z uzasadnieniem oraz ocenę sposobu uwzględnienia lub odrzucenia uwag zgłoszonych przez recenzenta.
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/6/2026/2_1
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Recenzje w części biotycznej
Beschreibung: Przedmiotem tej części zamówienia jest wykonywanie recenzji dokumentów dotyczących zagadnień biotycznych, w szczególności aktualizacji i opracowania operatów: ekosystemów lądowych, ekosystemów leśnych, flory, ekosystemów wodnych, fauny (w tym operatów dotyczących chiropterofauny, entomofauny, ornitofauny, herpetofauny, teriofauny, ichtiofauny i astakofauny), operatu zasobów krajobrazowych, turystycznych i historycznych, syntezy planu oraz zagospodarowania przestrzennego w części biotycznej, a także projektu rozporządzenia w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Narwiańskiego Parku Narodowego. Recenzje obejmują ocenę kwartalnych sprawozdań oraz opracowań końcowych, dokonywaną pod kątem poprawności merytorycznej, kompletności, zgodności z obowiązującymi przepisami prawa ochrony przyrody, metodykami przyjętymi dla poszczególnych operatów oraz wymaganiami określonymi w opisach przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również bieżące merytoryczne wspieranie Zamawiającego i wykonawców operatów w procesie przygotowywania planu ochrony. Każda recenzja musi zawierać jednoznaczne rozstrzygnięcie pozytywne lub negatywne wraz z uzasadnieniem oraz ocenę sposobu odniesienia się wykonawców do zgłoszonych uwag.
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0083-271/6/2026/2_2