2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,, BUDOWA EKOPARKU ”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu wraz wykonaniem nasadzeń zieleni oraz wykonaniem robót budowlanych w formule projektuj i buduj na podstawie opracowanego Programu Funkcjonalno - Użytkowego pn.: „Budowa ekoparku ”. 2. W zakres zamówienia wchodzą: a) zabiegi pielęgnacyjne obejmujące kompleksowe zagospodarowanie terenu i realizację w pełni funkcjonalnego obiektu budowlanego o charakterze ogólnodostępnej przestrzeni publicznej – Ekoparku w tym : prace pielęgnacyjne zieleni, niezbędne wycinki, przesadzenia, wyrównanie terenu, łącznie z przesunięciem i nawiezieniem mas ziemnych, usunięcie urodzajnej ziemi,wymiana gruntu; b) budowa ścieżek parkowych o podbudowie dostosowanej do projektowanego ruchu (piesza / jezdna ) c) budowa małej architektury, w tym wiat edukacyjnych, ławek parkowych, tablic informacyjnych, urządzeń placów zabaw, tarasów widokowych etc. d) roboty elektryczne, w tym: - instalacje oświetlenia parkowego wraz z budowę sieci oświetleniowej wraz z niezbędnym przyłączem - instalacja fotowoltaiczna wiat edukacyjnych, e) wykonanie nasadzeń zieleni, f) wszelkie dodatkowe niezbędne prace ziemne i budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania zadania.
Interne Kennung: OPZ. 271. 25. ( 12 ). 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia dzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa minimalnego poziomu zdolności w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie określa minimalnego poziomu zdolności w tym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie określa minimalnego poziomu zdolności w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca potwierdza spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia dotyczącego spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz poprzez wykazanie, że Wykonawca: A) nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał minimum dwie realizacje polegające na : budowie nowych terenów rekreacyjnych lub na zagospodarowaniu terenu istniejących obiektów lub terenów sportowo - rekreacyjnych o wartości robót brutto nie mniejszej niż : 1.000.000,00 zł słownie : jeden milion złotych ( każda realizacja ). Należy podać ich rodzaj, wartość oraz daty i miejsca wykonania robót i podmioty, na rzecz których roboty te zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. B) Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał minimum dwie realizacje polegające na wykonaniu prac ogrodniczych obejmujących nasadzenia drzew lub krzewów o wartości prac brutto nie mniejszej niż : 300.000,00 zł słownie: trzysta tysięcy złotych ( każda realizacja). Należy podać przedmiot wykonywanych prac, wartość oraz daty wykonywania i podmioty na rzecz których usługi zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, czy prace zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Uwagi: 1. Pod pojęciami „budowa”, „ przebudowa” rozumie się pojęcia zdefiniowane odpowiednio w art. 3 pkt. 6 i 7 a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 ). 2. Jeżeli Wykonawca wykazuje doświadczenie nabyte w ramach kontraktu (zamówienia / umowy) realizowanego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający nie dopuszcza, aby Wykonawca polegał na doświadczeniu grupy wykonawców, której był członkiem, jeżeli faktycznie i konkretnie nie wykonywał wykazywanego zakresu prac. Zamawiający zastrzega możliwość zwrócenia się do wykonawcy o wyjaśnienia w zakresie faktycznie konkretnie wykonywanego zakresu prac oraz przedstawienia stosownych dowodów np. umowy konsorcjum, z której wynika zakres obowiązków czy wystawionych przez wykonawcę faktur. 3. Zamawiający uzna za spełniony warunek SWZ również w przypadku, gdy doświadczenie wykazane przez Wykonawcę obejmuje szerszy zakres robót budowlanych od wymaganych przez Zamawiającego i zostanie ono wyodrębnione kwotowo celem potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie dopuszcza sumowania robót budowlanych / nasadzeń wykonanych w ramach odrębnych kontraktów (umów/zamówień) celem uzyskania wymaganego warunku kwotowego. 5. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających kwoty wyrażone w innych walutach niż PLN, dla potrzeb oceny spełniania warunku określonego powyżej, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs danej waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty obowiązujący w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. C) dysponuje lub będzie dysponował : a) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej; b) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. c) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. d) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej; e) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie: sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; f) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 37410000 Freiluftsportausrüstungen, 45212140 Freizeiteinrichtung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ,, BUDOWA EKOPARKU ”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nasadzeń zieleni oraz robót budowlanych w formule projektuj i buduj na podstawie opracowanego programu funkcjonalno - użytkowego pn.: „ Budowa ekoparku ”. 2. W zakres zamówienia wchodzą: a) zabiegi pielęgnacyjne obejmujące kompleksowe zagospodarowanie terenu i realizację w pełni funkcjonalnego obiektu budowlanego o charakterze ogólnodostępnej przestrzeni publicznej – Ekoparku. W tym : prace pielęgnacyjne zieleni, niezbędne wycinki, przesadzenia, wyrównanie terenu, łącznie z przesunięciem i nawiezieniem mas ziemnych, usunięcie urodzajnej ziemi,wymiana gruntu; b) budowa ścieżek parkowych o podbudowie dostosowanej do projektowanego ruchu (piesza /jezdna ) c) budowa małej architektury, w tym wiat edukacyjnych, ławek parkowych, tablic informacyjnych, urządzeń placów zabaw, tarasów widokowych etc. d) roboty elektryczne, w tym: - Instalacje oświetlenia parkowego wraz z budowę sieci oświetleniowej wraz z niezbędnym przyłączem - instalacja fotowoltaiczna wiat edukacyjnych e) wykonanie nasadzeń zieleni f) wszelkie dodatkowe niezbędne prace ziemne i budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania zadania.
Interne Kennung: OPZ.271.25.(12).2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45212221 Bauarbeiten für Sportplätze, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 37410000 Freiluftsportausrüstungen, 45212140 Freizeiteinrichtung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen