See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa aparatury medycznej dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach w ramach Projektu pn.: „Poprawa dostępności do stacjonarnej opieki długoterminowej na terenie miasta Skierniewice oraz powiatu skierniewickiego poprzez utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach.
Beschreibung: I.Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa aparatury medycznej dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im.Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić-Załączniki nr od 2.1 do 2.16 do SWZ–Wymagane parametry techniczne(z uwzględnieniem zmian).Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ. Wszystkie wymagania, określone w dokumentach wskazanych powyżej, stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226ust.1pkt 5 ustawy Pzp. Załączniki od 2.1 do 2.16 do SWZ–Wymagane parametry techniczne(z uwzględnieniem zmian)–będą stanowić Załącznik nr 1 do umowy.Załącznik nr 2.17 do SWZ Opis czasu przystąpienia do naprawy, dostępności części zamiennych oraz szkoleń dla 16 pakietów – będzie stanowić Załącznik nr1A do umowy. II.Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: a)Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością i terminowo. b)dostawa wraz z wniesieniem przedmiotu zamówienia, montażem, instalacją i uruchomieniem będzie zrealizowana transportem własnym Wykonawcy do pomieszczeń Szpitala. Wykonawca zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie przez Wykonawcę własnym staraniem, na jego koszt oraz ryzyko. c)Zamawiający wymaga, aby Wykonawca gwarantował, że dostarczona aparatura medyczna (sprzęt) i wyposażenie jest fabrycznie nowa, nie była używana, data produkcji jest zgodna z opisem wymagań parametrów technicznych stanowiących załączniki do SWZ, niepowystawowa, nieregenerowana, kompletna i gotowa do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów poza materiałami eksploatacyjnymi, oraz że nie ma wad fizycznych i prawnych. d)Wykonawca zobowiązuje się do zaopatrzenia dostarczanych urządzeń i wyposażenia w odpowiednio widoczne, czytelne i nieusuwalne oznakowanie, tzn.:każdemu wyrobowi będzie towarzyszyć informacja konieczna do bezpiecznego jego używania i do zidentyfikowania wytwórcy. e)przystosowanie przyłączenia przedmiotu zamówienia do mediów (do istniejącej infrastruktury) w szpitalu – jeżeli dla danego przedmiotu zamówienia wymagane jest podłączenie do mediów – po stronie Wykonawcy. f)Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymagania określone obowiązującym prawem, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie Polski. III.GWARANCJA: 1)Okres trwania gwarancji (w odniesieniu do każdego z Pakietów) stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, określonych w pkt.XIX SWZ. 2)Dla wszystkich części zamówienia (16pakietów) minimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące, zaś maksymalny 48 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu Umowy. 3)Wykonawca zobowiązany jest wskazać okres trwania gwarancji, dla oferowanego przez siebie Pakietu, w Formularzu oferty (wg Załącznika nr1 do SWZ). 4)Szczegółowe warunki dotyczące gwarancji oraz rękojmi określają projektowane postanowienia umowy (wzór umowy), stanowiące Załącznik nr4 do SWZ. IV.RÓWNOWAŻNOŚĆ:Wobec wszelkich wskazanych i wymaganych w SWZ norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych oraz certyfikatów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Podane przez Zamawiającego nazwy, znaki towarowe mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Za „produkt równoważny”, Zamawiający będzie uznawał produkt o nie gorszych parametrach technicznych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w treści dokumentacji SWZ, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła, szczegółowe procesy lub technologie, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych-Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, normy, specyfikacje itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia.Dopuszcza się, więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych wskazujące na pochodzenie, określają jedynie klasę produktów, metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie,itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom, normom, europejskim ocenom technicznym, aprobatom, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, itp. opisanym w SWZ.Ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych w SWZ spoczywa na Wykonawcy
Vorherige Bekanntmachung: 128142-2026
Interne Kennung: 14/ZP/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 Aparat EKG 1 szt.
Beschreibung: Dostawa Aparatu EKG 1 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.1 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 Inhalator ultradźwiękowy 2 szt.
Beschreibung: Dostawa Inhalatorów ultradźwiękowych 2 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.2 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 Myjnia kaczek i basenów 1 szt.
Beschreibung: Dostawa myjni kaczek i basenów 1 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.3 zmiana 1 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 Pompa infuzyjna 10 szt.
Beschreibung: Dostawa pomp infuzyjnych 10 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr od 2.4 zmiana 1 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 Mobilny robot rehabilitacyjny górnych i dolnych partii ciała 3 szt., Mobilny robot rehabilitacyjny kończyn dolnych 3 szt., Mobilny robot rehabilitacyjny kończyn górnych 3 szt.
Beschreibung: Dostawa mobilnych robotów rehabilitacyjnych górnych i dolnych partii ciała 3 szt., mobilny robot rehabilitacyjny kończyn dolnych 3 szt., mobilny robot rehabilitacyjny kończyn górnych 3 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.5 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158000 Elektrische, elektromagnetische und mechanische Behandlung
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 Ssak elektryczny 2 szt.
Beschreibung: Dostawa ssaków elektrycznych 2 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.6 zmiana 1 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 Wózek kąpielowy 10 szt., Wózek prysznicowy 1 szt., Podnośnik mobilny 2 szt.
Beschreibung: Dostawa wózków kąpielowych 10 szt., wózka prysznicowego 1 szt., podnośników mobilnych 2 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.7 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 Wózek reanimacyjny 2 szt., Wózek zabiegowy 4 szt.
Beschreibung: Dostawa wózków reanimacyjnych 2 szt., wózków zabiegowych 4 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.8 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 Wózek transportowy 2 szt., Fotel transportowy 1 szt.
Beschreibung: Dostawa wózków transportowych 2 szt., fotela transportowego 1 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.9 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 Łóżko rehabilitacyjne 34 szt. Materac przeciwodleżynowy 34 szt., szafka przyłóżkowa 34 szt.
Beschreibung: Dostawa łóżek rehabilitacyjnych 34 szt., materacy przeciwodleżynowych 34 szt. szafek przyłóżkowych 34 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.10 zmiana 1 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten, 39143112 Matratzen, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 Zestaw do reanimacji 1 zestaw, Worek oddechowy 4 szt.,
Beschreibung: Dostawa zestawu do reanimacji 1 zestaw, worków oddechowych 4 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.11 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172200 Ausrüstung für Reanimation, 33171200 Instrumente für Reanimation
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 Szafa medyczne 10 szt., Stół roboczy medyczny 4 szt.
Beschreibung: Dostawa szaf medycznych 10 szt., stołów roboczych 4 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.12 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 Zestaw z jednorazowym sprzętem do pielęgnacji tracheostomii, gastrostomii i konikotomii 1 zestaw
Beschreibung: Dostawa zestawu z jednorazowym sprzętem do pielęgnacji tracheostomii, gastrostomii i konikotomii 1 zestaw dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.13 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14 Zestaw do elektroterapii 1 zestaw
Beschreibung: Dostawa zestawu do elektroterapii 1 zestaw dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.14 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158200 Ausrüstung für Elektrotherapie
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15 Koncentrator tlenu 2 szt.
Beschreibung: Dostawa koncentratorów tlenu 2 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.15 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157810 Sauerstofftherapieanlage
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16 Pulsoksymetr 4 szt.
Beschreibung: Dostawa pulsoksymetrów 4 szt. dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych aparatury medycznej objętej zamówieniem, którą Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załącznik nr 2.16 zmiana do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia w zakresie czasu przystąpienia do naprawy aparatury/sprzętu, okresu dostępności części zamiennych oraz ilości personelu do przeszkolenia z zakresu obsługi i konserwacji aparatury/sprzętu zawiera Załącznik 2.17 do SWZ.