255271-2026 - Ergebnis
Polen – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy dróg na osiedlu Ługi w Jarocinie” - etap II
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy dróg na osiedlu Ługi w Jarocinie” - etap II
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia polega na kompleksowym opracowaniu dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla budowy ul. Wielkopolskiej oraz łączących się (krzyżujących się) z nią dróg gminnych, tj. ul. Warmińskiej, ul. Śląskiej oraz ul. Mazurskiej, tj. dróg na osiedlu Ługi w Jarocinie. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje również możliwość skorzystania z prawa Opcji w zakresie nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją odrębnie dla każdej z ww. dróg. Szczegółowsze dane dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte zostały w załączniku nr 12 do SWZ/załączniku nr 1 do projektu Umowy pn. Opis przedmiotu zamówienia. Wykonanie przedmiotu zamówienia następuje w ramach II etapu realizacji zamówienia publicznego pn. Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla budowy dróg na osiedlu Ługi w Jarocinie w ramach zadania budżetowego pn. „Budowa dróg na osiedlu Ługi” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wykonanie wizji w terenie, 2) opracowanie i uzgodnienie ostatecznej koncepcji projektowej z Zamawiającym (bazując na poglądowej koncepcji załączonej do postępowania przetargowego), 3) wykonanie dokumentacji projektowej na podstawie uzgodnionej koncepcji, w tym w szczególności projektu budowlanego składającego się z: a) projektu zagospodarowania terenu, b) projektu architektoniczno - budowlanego, c) projektów technicznych, z podziałem na branże, wraz z uzyskaniem wymaganych prawem uzgodnień, opinii, dokumentów i decyzji koniecznych do realizacji prac budowlanych ujętych w przygotowanej dokumentacji, 4) uzyskanie decyzji - o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (zwana dalej „ZRID”) w zależności od wymagań wskazanych w przepisach obowiązującego prawa, 5) wykonanie projektu wykonawczego (jeżeli szczegółowość projektu technicznego będzie niewystarczająca). Zamawiający akceptuje wykonanie projektu technicznego o rozszerzonej szczegółowości umożliwiającej sprawną realizację budowy danej drogi, 6) wykonanie przedmiaru robót dla każdej branży i drogi osobno, 7) wykonanie kosztorysu inwestorskiego i ofertowego (zerowy - ślepy) dla każdej branży i drogi osobno, 8) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej jako „STWIORB”), 9) wykonanie zakresu (niewymienionego powyżej a wskazanego w uszczegółowieniu przedmiotu Umowy, sporządzonego odrębnie dla każdej z dróg, znajdującego się w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ/ załącznik nr 1 do projektu Umowy oraz wynikającego z obowiązujących przepisów) w stopniu umożliwiającym udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z PZP oraz realizację prac budowlanych (bez potrzeby pozyskiwania dodatkowych uzgodnień/decyzji) osobno dla każdej drogi, 10) jeżeli w celu przygotowania dokumentacji i uzyskania uzgodnień, pozwoleń, decyzji umożliwiających Zamawiającemu rozpoczęcie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, robót budowlanych, zajdzie konieczność wykonania dodatkowych dokumentów, opracowań, obliczeń lub dokonania dodatkowych uzgodnień niewymienionych w SWZ i załącznikach do niej, Wykonawca wykona je w ramach niniejszego zamówienia, 11) przeniesienie autorskich praw majątkowych do Dokumentacji w tym do wszystkich wytworzonych i uzyskanych dokumentów, o których mowa w niniejszym punkcie. Dokumentacja powinna w sposób szczegółowy opisywać zadanie inwestycyjne i być wystarczająca do przeprowadzenia postępowania na roboty budowlane i udzielenia zamówienia publicznego na te roboty w oparciu o przepisy PZP, 12) udzielenie odpowiedzi i wyjaśnień w zakresie zapytań dotyczących Dokumentacji sporządzonej przez Wykonawcę, jakie wpłyną od oferentów w trakcie postępowania przetargowego na wybór Wykonawcy robót budowlanych, w terminach umożliwiających udzielenie odpowiedzi zgodnie z PZP (usługa ta również wchodzi w zakres Zamówienia podstawowego). Ponadto w ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest: 1) uwzględnić zastosowanie rozwiązań standardowych skutkujących optymalizacją kosztów, 2) opisania przedmiotu i zakresu robót budowlanych w sposób zgodny z art. 99-103 PZP. Jeśli Dokumentacja zostanie opisana w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 PZP, m.in. poprzez wskazanie znaków towarowych, Wykonawca opracuje i załączy do Dokumentacji tabelę równoważności, w której wskaże kryteria stosowane w celu oceny równoważności zgodnie z art. 99 ust. 6 PZP. Natomiast, jeżeli zgodnie z art. 101 ust. 4 PZP opisując dokumentację nastąpi odniesienie do norm, ocen technicznych itp. (o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i 3 PZP), Wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania Opcji, o której mowa w art. 441 PZP. W ramach Opcji przewiduje się realizację usługi polegającej na sprawowaniu nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji robót budowlanych, tj. od dnia zawarcia umowy z Wykonawcą robót budowlanych realizowanych w oparciu o Dokumentację stanowiącą przedmiot zamówienia do dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie drogi lub zgłoszenia zakończenia robót (odpowiednio- jeżeli dotyczy). Opcja dotyczy nadzoru autorskiego i będzie mogła zostać wykorzystana przez Zamawiającego odrębnie dla każdej z ww. dróg, dla wszystkich dróg lub tylko dla niektórych z ww. dróg. Okoliczności skorzystania z Opcji zostały określone w § 6 ust. 10 projektu Umowy (stanowiącej załącznik do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung866309-2025
Interne KennungWGK-RIK.271.1.70.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość zastosowania Opcji, o której mowa w art. 441 PZP. W ramach Opcji przewiduje się realizację usługi polegającej na sprawowaniu nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji robót budowlanych, tj. od dnia zawarcia umowy z Wykonawcą robót budowlanych realizowanych w oparciu o Dokumentację stanowiącą przedmiot zamówienia do dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie drogi lub zgłoszenia zakończenia robót (odpowiednio- jeżeli dotyczy). Opcja dotyczy nadzoru autorskiego i będzie mogła zostać wykorzystana przez Zamawiającego odrębnie dla każdej z ww. dróg, dla wszystkich dróg lub tylko dla niektórych z ww. dróg. Okoliczności skorzystania z Opcji zostały określone w § 6 ust. 10 projektu Umowy (stanowiącej załącznik do SWZ). W ramach Opcji Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w zakresie, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 418 ze zm.), w szczególności do: 1) kontroli zgodności realizacji projektu z Dokumentacją w toku wykonywanych robót budowlanych, 2) wnioskowania o wprowadzenie zmian w Dokumentacji, w tym sporządzania zmian w Dokumentacji spowodowanych potrzebą wprowadzenia usprawnień, które nie zostały wprowadzone przez Wykonawcę na etapie projektowania, po uzgodnieniu z Zamawiającym, 3) ścisłej współpracy z Zamawiającym, inspektorem nadzoru inwestorskiego i wykonawcą robót budowlanych, 4) pełnienie funkcji doradczej i konsultacyjnej wobec Zamawiającego w zakresie objętym Dokumentacją, 5) udzielania wyjaśnień dotyczących wątpliwości powstałych w toku realizacji inwestycji wynikających z Dokumentacji, 6) udział w komisjach, naradach technicznych, radach budowy lub spotkaniach organizowanych przez wykonawcę robót budowlanych lub inspektora nadzoru inwestorskiego lub Zamawiającego - po uprzednim wezwaniu przez Zamawiającego lub inspektora nadzoru. Przewiduje się rozpoczęcie realizacji zamówienia w Opcji nie później niż w ciągu 3 lat od daty uzyskania ostatecznych decyzji zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych. Zakończenie usługi w ramach Opcji (w przypadku skorzystania z niej) nastąpi nie później niż w ciągu 6 lat od dnia uzyskania ostatecznej decyzji zezwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych.