2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie miasta Szklarska Poręba w 2025 i 2026 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w 2025 i 2026 r. od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na nieruchomościach, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Szklarska Poręba, w tym: 1) odbiór odpadów z pojemników lub worków wystawionych przez właścicieli nieruchomości oraz zagospodarowanie tych odpadów, 2) wyposażenie w kontenery/pojemniki Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK), zlokalizowanego na terenie Gminy Szklarskiej Poręby oraz odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych w nim gromadzonych, 3) odbiór i zagospodarowanie zużytych baterii, 4) odbiór i zagospodarowanie leków przeterminowanych, 5) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych, 6) zorganizowanie i przeprowadzenie przy współpracy z Zamawiającym akcji w roku trwania umowy: akcja „choinka”, 7) zorganizowanie i przeprowadzenie przy współpracy z Zamawiającym akcji w roku trwania umowy: akcja „jesienna zbiórka liści”; 2. Zakres zamówienia obejmuje zagospodarowanie powyższych odebranych odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 3. Szacunkowa (prognozowana) ilość odpadów komunalnych ogółem objętych przedmiotem zamówienia: 6 300 Mg +/- 2,5%. Liczba nieruchomości/lokali - na podstawie złożonych deklaracji, z których odbierane będą odpady komunalne wynosi 1 597. W załączniku nr 1a do SWZ Zamawiający poglądowo przedstawił ilość zebranych odpadów w miesiącach I-XII 2023 r. oraz I-VI 2024 r. 4. Na dzień 14.09.2024 r. liczba mieszkańców wg zameldowania na pobyt stały i czasowy Szklarskiej Poręby wynosi 5 677 osób. Z uwagi na turystyczno–wypoczynkowy charakter, Miasto corocznie odwiedza około 750 tys. – 1 milion turystów. Baza noclegowa stanowi podstawowy element zagospodarowania turystycznego. Liczba obiektów świadczących usługi hotelarskie wynosi ok. 798 (hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, schroniska, itp.). Obiekty te dysponują łącznie ok. 14 606 miejscami noclegowymi. Ok. 95% miejsc noclegowych znajduje się w obiektach całorocznych. Ponadto na terenie miasta znajduje się ok. 136 obiektów gastronomicznych (bary, restauracje, itp.) oraz ok. 31 sklepów. Miasto charakteryzuje się dużą sezonowością ruchu turystycznego, którego szczególne nasilenie odnotowuje się podczas wakacji, ferii zimowych, okresu Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkanocy, jak również podczas tzw. długich weekendów (np. weekend majowy). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ i załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 614324-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), dalej „ustawa Pzp” oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 - 4 Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy Pzp. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 507) wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy, tj. 1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, 1285, 1723 i 1843) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3, 3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. 6. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. 7. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) i spełnianie warunków udziału w postępowaniu znajduje się w Rozdziale VII Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 8. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w rozdziale XI SWZ. 9. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w rozdziale VIII SWZ. 10. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w rozdziale XIV SWZ. 11. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% umownej ceny podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w rozdziale XVI SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w 2025 i 2026 r. od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz na nieruchomościach, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Szklarska Poręba, w tym: 1) odbiór odpadów z pojemników lub worków wystawionych przez właścicieli nieruchomości oraz zagospodarowanie tych odpadów, 2) wyposażenie w kontenery/pojemniki Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK), zlokalizowanego na terenie Gminy Szklarskiej Poręby oraz odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych w nim gromadzonych, 3) odbiór i zagospodarowanie zużytych baterii, 4) odbiór i zagospodarowanie leków przeterminowanych, 5) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych, 6) zorganizowanie i przeprowadzenie przy współpracy z Zamawiającym akcji w roku trwania umowy: akcja „choinka”, 7) zorganizowanie i przeprowadzenie przy współpracy z Zamawiającym akcji w roku trwania umowy: akcja „jesienna zbiórka liści”; 2. Zakres zamówienia obejmuje zagospodarowanie powyższych odebranych odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 3. Szacunkowa (prognozowana) ilość odpadów komunalnych ogółem objętych przedmiotem zamówienia: 6 300 Mg +/- 2,5%. Liczba nieruchomości/lokali - na podstawie złożonych deklaracji, z których odbierane będą odpady komunalne wynosi 1 597. W załączniku nr 1a do SWZ Zamawiający poglądowo przedstawił ilość zebranych odpadów w miesiącach I-XII 2023 r. oraz I-VI 2024 r. 4. Na dzień 14.09.2024 r. liczba mieszkańców wg zameldowania na pobyt stały i czasowy Szklarskiej Poręby wynosi 5 677 osób. Z uwagi na turystyczno–wypoczynkowy charakter, Miasto corocznie odwiedza około 750 tys. – 1 milion turystów. Baza noclegowa stanowi podstawowy element zagospodarowania turystycznego. Liczba obiektów świadczących usługi hotelarskie wynosi ok. 798 (hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, schroniska, itp.). Obiekty te dysponują łącznie ok. 14 606 miejscami noclegowymi. Ok. 95% miejsc noclegowych znajduje się w obiektach całorocznych. Ponadto na terenie miasta znajduje się ok. 136 obiektów gastronomicznych (bary, restauracje, itp.) oraz ok. 31 sklepów. Miasto charakteryzuje się dużą sezonowością ruchu turystycznego, którego szczególne nasilenie odnotowuje się podczas wakacji, ferii zimowych, okresu Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Wielkanocy, jak również podczas tzw. długich weekendów (np. weekend majowy). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.