See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud Dentalmaterialer
Beschreibung: Udbud af dentalmaterialer til Aabenraa, Haderslev, Tønder, Varde og Vejen. Rammeaftalen vil blive tildelt den Tilbudsgiver, der tilbyder den laveste pris til Sydjysk Indkøbsfællesskab. Udbuddet er opbygget på en måde, hvor Udbyder har fokus på et bredt sortiment. Udbuddet omfatter Tilbudsgivers fulde sortiment af dentalmaterialer (forbrugsartikler og materialer til tandbehandling), som Tilbudsgiveren til enhver tid forhandler. Ved dentalmaterialer forstås produkter, der specifikt indgår i driften af tandlægeklinikken og behandlingen af patienter.
Vorherige Bekanntmachung: 745929-2025
Interne Kennung: 600696
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Proceduren foretages som et offentligt udbud, hvor alle har mulighed for at byde på opgaven
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141800 Zahnärztliches Verbrauchsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33131000 Zahnärztliche Handgeräte, 33137000 Material für Zahnprophylaxe
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 24 måneder