See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-Udbud På indkøb af Forflytningshjælpemidler til et antal KomUdbud-kommuner
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af forflytningshjælpemidler. Betegnelsen dækker over loftlifte, mobil personløfter, glidelager, vendesystemer og sejl.
Vorherige Bekanntmachung: 69901-2026
Interne Kennung: 634148
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Fastmonterede og fritstående loftliftesystemer uden længdeforskydning
Beschreibung: indkøb af Fastmonterede og fritstående loftliftesystemer uden længdeforskydning jf udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 634782
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Fastmonterede og fritstående loftliftesystemer med længdeforskydning
Beschreibung: indkøb af Fastmonterede og fritstående loftliftesystemer med længdeforskydning jf udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 634788
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Mobil personløfter
Beschreibung: indkøb af Mobil personløfter jf. udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 634789
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Glidelagner og vendesystemer
Beschreibung: indkøb af Glidelagner og vendesystemer jf udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 634790
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Sejl
Beschreibung: indkøb af Sejl jf udbudsbetingelserne
Interne Kennung: 634791