2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa symulatorów medycznych dla Akademii Tarnowskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa symulatorów medycznych dla Akademii Tarnowskiej. Przedmiot zamówienia obejmuje 5 części: Część 1: Symulatory pacjentów dorosłych 1. Zaawansowany symulator pacjenta wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 2 szt. 2. Symulator wysokiej wierności pacjenta dorosłego wraz z oprogramowaniem - 1 szt. 3. Symulator USG współpracujący z manekinem - 1 szt. Część 2: Symulatory pacjenta dziecko 1. Symulator dziecka wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 2 szt. 2. Zaawansowany symulator noworodka wraz z oprogramowaniem - 1 szt. 3. Symulator niemowlęcia wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 1 szt. Część 3: Symulator USG współpracujący z symulatorem/aparat USG 1. Symulator USG współpracujący z symulatorem (1z2) - 1 szt. 2. Aparat USG (2z2) - 1 szt. Część 4: Symulator wysokiej wierności do szkoleń z zakresu ratownictwa i medycyny pola walki 1. Symulator wysokiej wierności do szkoleń z zakresu ratownictwa i medycyny pola walki - 1 szt. Część 5: Symulator porodowy z modułem cięcia cesarskiego i oprogramowaniem oraz symulatory USG 1. Symulator porodowy z modułem cięcia cesarskiego i oprogramowaniem - 1 szt. 2. Symulator USG ciężarnej współpracujący z urządzeniem USG - 1 szt. 3. Symulator USG ginekologiczny współpracujący z urządzeniem USG - 1 szt. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem minimalnych parametrów i wymagań technicznych, funkcjonalnych i użytkowych dla części 1-5 zawierają: - w odniesieniu do Części 1 załącznik 2A do SWZ, - w odniesieniu do Części 2 załącznik 2B do SWZ, - w odniesieniu do Części 3 załącznik 2C do SWZ, - w odniesieniu do Części 4 załącznik 2D do SWZ, - w odniesieniu do Części 5 załącznik 2E do SWZ. 4. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia składanych przez jednego Wykonawcę. Jeden Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia tj. 5 części lub na dowolną liczbę jego części. 5. Nie dopuszcza się składania ofert na niepełne części. 6. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów nowych, należytej jakości, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz posiadających wymagane prawem normy, świadectwa, a także dopuszczonych do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odpowiadają standardom jakościowym i technicznym wynikającym z funkcji i przeznaczenia. 7. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ. 8. Okres gwarancji: - dla Części 1: min. 24 miesiące. - dla Części 2: min. 24 miesiące. - dla Części 3: min. 24 miesiące. - dla Części 4: min. 24 miesiące. - dla Części 5: min. 24 miesiące. Okres gwarancji w Częściach 1-5 stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
Interne Kennung: K-dzpz/382-25/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Dotyczy projektu pn.: Doposażenie bazy dydaktycznej wykorzystywanej w nauczaniu przedklinicznym dla potrzeb kierunków medycznych Akademii Tarnowskiej, nr KPOD.07.05 IP.10 0097/25, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne”, w odniesieniu do wskaźnika D31G oraz zakresu Naboru 4. W związku z zawarciem w dniu 9 marca 2026 r. umowy pomiędzy Instytucją Odpowiedzialną za Realizację Inwestycji (IOI) – Ministrem Zdrowia, a Ostatecznym Odbiorcą Wsparcia (OOW) – Akademią Tarnowską, oraz przy jednoczesnym określeniu ostatecznego terminu zakończenia realizacji projektu na dzień 30 czerwca 2026 r., Zamawiający zobligowany jest do zastosowania trybów przyspieszonych przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych. Termin realizacji projektu ma charakter bezwzględny i wynika z harmonogramu wdrażania Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na poziomie krajowym. Dodatkowo Instytucja Odpowiedzialna za Realizację Inwestycji w odrębnej korespondencji potwierdziła, iż wszelkie dostawy objęte projektem muszą zostać faktycznie zrealizowane, a protokoły odbioru podpisane przez strony, nie później niż do dnia 30 czerwca 2026 r. Tak krótki okres pomiędzy datą zawarcia umowy o dofinansowanie a terminem końcowym realizacji projektu w sposób istotny ogranicza możliwość przeprowadzenia postępowań w trybach podstawowych z zachowaniem standardowych terminów ustawowych. W konsekwencji, dla zapewnienia terminowej realizacji projektu, osiągnięcia zakładanych wskaźników oraz uniknięcia ryzyka utraty dofinansowania, konieczne jest zastosowanie trybów przyspieszonych, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Należy podkreślić, iż konieczność zastosowania skróconych terminów proceduralnych nie wynika z opóźnień lub zaniedbań po stronie Ostatecznego Odbiorcy Wsparcia, lecz jest konsekwencją systemowych uwarunkowań realizacji Krajowego Planu Odbudowy, w szczególności skumulowania procesów kontraktowania i realizacji projektów w skali całego kraju oraz wynikającej z tego konieczności ich zakończenia w ściśle określonym, nieprzekraczalnym terminie. W świetle powyższego zastosowanie trybu przyspieszonego należy uznać za uzasadnione, proporcjonalne oraz niezbędne dla zapewnienia zgodności realizacji zamówień publicznych z harmonogramem projektu oraz obowiązującymi przepisami prawa.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34150000 Simulatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 34152000 Übungssimulatoren, 39162110 Lehrbedarf
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Symulatory pacjentów dorosłych
Beschreibung: 1. Zaawansowany symulator pacjenta wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 2 szt. 2. Symulator wysokiej wierności pacjenta dorosłego wraz z oprogramowaniem - 1 szt. 3. Symulator USG współpracujący z manekinem - 1 szt.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Symulatory pacjenta dziecko
Beschreibung: 1. Symulator dziecka wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 2 szt. 2. Zaawansowany symulator noworodka wraz z oprogramowaniem - 1 szt. 3. Symulator niemowlęcia wraz z oprogramowaniem i scenariuszami zajęć - 1 szt.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Symulator USG współpracujący z symulatorem/aparat USG
Beschreibung: 1. Symulator USG współpracujący z symulatorem (1z2) - 1 szt. 2. Aparat USG (2z2) - 1 szt.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Symulator wysokiej wierności do szkoleń z zakresu ratownictwa i medycyny pola walki
Beschreibung: 1. Symulator wysokiej wierności do szkoleń z zakresu ratownictwa i medycyny pola walki - 1 szt.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Symulator porodowy z modułem cięcia cesarskiego i oprogramowaniem oraz symulatory USG
Beschreibung: 1. Symulator porodowy z modułem cięcia cesarskiego i oprogramowaniem - 1 szt. 2. Symulator USG ciężarnej współpracujący z urządzeniem USG - 1 szt. 3. Symulator USG ginekologiczny współpracujący z urządzeniem USG - 1 szt.