See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja układu pomp chłodzenia basenu Reaktora MARIA
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja układu pomp chłodzenia basenu Reaktora MARIA. Wykonanie Przedmiotu zamówienia jest podzielone na ETAPY: 1) Etap pierwszy: (termin wykonania 6 tygodni od daty zawarcia umowy, ale nie później niż do 23.12.2024 r.) a) Przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu oraz przeprowadzenie inwentaryzacji istniejącego układu pomp basenowych w zakresie objętym modernizacją. b) Opracowanie Wykonawczego Projektu Technicznego instalacji nowych urządzeń, uwzględniającego integrację z istniejącymi instalacjami w obiekcie, spełniającego wymagania niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia, celem akceptacji przez zespół Departamentu Eksploatacji Obiektów Jądrowych (dalej zwany w skrócie: DEJ). c) Opracowanie harmonogramu uwzględniającego: dostawę kompletnych agregatów pompowych, instalację, integrację oraz testów SAT (Site Acceptance Tests). 2) Etap drugi: a) Uzyskanie zgody Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki (zwanego dalej w skrócie: Prezes PAA), na przeprowadzenie modernizacji wg Wykonawczego Projektu Technicznego. 3) Etap trzeci: Realizowany po uzyskaniu zgody Prezesa PAA na modernizację układu pomp chłodzenia basenu reaktora MARIA. Termin wykonania Etapu trzeciego do 01.10.2025 r.: a) Prefabrykacja pomp wg Wykonawczego Projektu Technicznego zaakceptowanego przez Prezesa PAA. b) Przeprowadzenie testów akceptacyjnych FAT w siedzibie wykonawcy, mających na celu sprawdzenie zgodności agregatów pompowych i komponentów układu z zamówieniem i wcześniej zaakceptowanym przez Prezesa PAA Wykonawczym Projektem Technicznym. 4) Etap czwarty: (termin wykonania do 2 miesięcy w dedykowanej przerwie remontowej w 2026 roku) zgodnie z harmonogramem przerw technicznych w pracy reaktora: a) Demontaż starych pomp, armatury i komponentów wchodzących w zakres modernizacji oraz ich transport do miejsca wskazanego przez zamawiającego. b) Dostawa nowych urządzeń, przystosowanie postumentów i instalacja oraz pełna integracja nowych agregatów pompowych, kształtek i armatury w pompowni obiegów pierwotnych zlokalizowanej w budynku R2-C w obiekcie Reaktora MARIA, zgodnie z zaakceptowanym przez Prezesa PAA Wykonawczym Projektem Technicznym, z uwzględnieniem rezerw sprzętowych. c) Integrację instalacji sterowania i zasilania pomp z istniejącymi w obiekcie systemami oraz integracja AKPiA agregatów pompowych oraz zasuw z istniejącymi systemami obiektu zawartymi w zaakceptowanym przez Prezesa PAA Wykonawczym Projekcie technicznym. d) Przeprowadzenie testów po instalacyjnych SAT, po stronie wykonawcy przy współudziale zamawiającego. e) Przeprowadzenie testów potwierdzających zakładaną funkcjonalność układu pomp, po stronie zamawiającego przy współudziale wykonawcy. f) Wykonanie Powykonawczego Projektu Technicznego odzwierciedlającego faktyczny stan zainstalowanego układu pomp chłodzenia basenu Reaktora MARIA. g) Szkolenie personelu zamawiającego w zakresie obsługi, konserwacji i konfiguracji, przekazanych urządzeń układu agregatów pompowych dla minimum 10 osób. 5) Etap piąty: a) Uzyskanie zgody Prezesa PAA na ponowne uruchomienie reaktora MARIA z zainstalowanym i uruchomionym układem pomp chłodzenia basenu Reaktora MARIA. W zadaniu wymienionym w Etapie IV podpunkt e) realizowanym przez zamawiającego, wykonawca zapewni wsparcie techniczne. 6.3. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został Tomie III (OPZ) oraz pozostałej dokumentacji postępowania.
Interne Kennung: EZP.270.41.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122480 Flügelradpumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 45259900 Modernisierung von Anlagen
5. Los
Los: LOT-0001