2. Verfahren
Verfahren
Titel: E-usługi publiczne dla mieszkańców Gminy Biskupiec
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wdrożenie usług, zakup systemu telemetrycznego wraz z modułami radiowymi teletransmisji danych z montażem i układem pomiaru wody na terenie Gminy Biskupiec w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zamówienie obejmuje 5195 szt. modułów (różne typy/parametry). Szczegółowy opis zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia może wskazywać dla niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie; zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych w stosunku do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z uzyskanymi decyzjami, zapewnią uzyskanie parametrów co najmniej na takim samym poziomie jak założone oraz będą nie gorsze pod względem: a) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), b) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne), c) parametrów bezpieczeństwa użytkowania. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych zgodnie z art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 pzp, jednakże podane przez Zamawiającego wymagania oraz parametry techniczne, normy określające przedmiot zamówienia są warunkami minimalnymi, których spełniania Zamawiający będzie oczekiwał. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić ofertę obejmującą całość zamówienia, gdyż zamówienie nie zostało podzielone na wyodrębnione części i musi być zrealizowane w całości. Uzasadnienie w zakresie braku podziału na części: Zamawiający nie podzielił przedmiotowego zamówienia na części bowiem taki podział groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Realizacja przedmiotowego postępowania przez różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, z przyczyn logistycznych, organizacyjnych, konieczności ścisłej korelacji działań jednoczesnych i następujących po sobie oraz ze względu na specyfikę i rezultat jakim jest otrzymanie spójnego systemu jest bezzasadny i mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Długość trwania rękojmi na urządzenia pomiarowe, system telemetryczny oraz aplikację mobilną w niniejszym zamówieniu to min. 24 miesięcy. Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego zawrze umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych z administratorem tych danych (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Chrobrego 26, 11-300 Biskupiec). Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22§1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. –Kodeks pracy zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy. Pozostałe informacje: 1) Zamawiający nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 2) Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp; 3) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy pzp; 4) Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy pzp; 5) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy pzp; 6) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych; 7) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 8) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy pzp. Zamawiający nie żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców (nie dotyczy podmiotów udostępniających zasoby wskazywanych w oświadczeniach i wykazach oraz podwykonawców w oświadczeniu sankcyjnym). 9) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej; 10) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej; 11) Zamawiający nie przewiduje ani wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy pzp; 12) Zamawiający nie przewiduje udzielenie zaliczek na realizację zamówienia. 13) Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień. 14) Negocjacje nie mają w tym trybie zastosowania.
Interne Kennung: BMB-ZP. 271.07.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32260000 Datenübertragungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32441000 Telemetriegeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 38821000 Funkfernsteuerungsgeräte, 38421000 Durchflussmessgeräte, 38421110 Durchflussmesser, 38421100 Wasserzähler, 32441300 Telematiksystem, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72263000 Software-Implementierung, 51200000 Installation von Mess-, Kontroll-, Prüf- und Navigationsgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 38821000 Funkfernsteuerungsgeräte, 38421000 Durchflussmessgeräte, 38421110 Durchflussmesser, 32441000 Telemetriegeräte, 38421100 Wasserzähler, 32441300 Telematiksystem, 51200000 Installation von Mess-, Kontroll-, Prüf- und Navigationsgeräten, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72263000 Software-Implementierung