See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa nawozów I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa nawozów dla Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi Wielkiej oraz podległych jej Zakładów Doświadczalnych Oceny Odmian w Kościelnej Wsi oraz w Śremie. 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną lub większą liczbę wymienionych w niniejszej specyfikacji części zamówienia - zadania od 1 do 13. 2. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na wybrane przez siebie zadanie lub zadania. Zadanie jest niepodzielne i stanowi całość. 3. Dostarczone nawozy muszą posiadać aktualne pozwolenie właściwego Ministra dopuszczające je do obrotu na terenie kraju, a także spełniać wymogi dotyczące oznakowania, zgodnie z postanowieniami ustawy o nawozach i nawożeniu. 4. Przedmiot zamówienia określony został w jednostkach miary przypisanych dla każdej pozycji. Opis przedmiotu zamówienia nawozów : Zadanie nr 1-7 - dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka . Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji. Zadanie nr 8-9 - dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Kościelna Wieś. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji. Zadanie nr 10-13 - dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Śrem. Szczegółowy opis zawarty został w załączniku do niniejszej specyfikacji.
Vorherige Bekanntmachung: 126120-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze pilną potrzebę udzielenia zamówienia, którego przedmiotem jest dostawa nawozów Zamawiający korzysta z dyspozycji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst. jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) i postanawia skrócić termin składania i otwarcia ofert do 20 dni. W związku z powyższym termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu przypadnie na 13 marca 2026 roku. Uzasadnienie Zamawiający postanowił o skróceniu terminu składania ofert z uwagi na rolniczy charakter prowadzonej działalności, który związany jest z nieprzewidywalnymi warunkami. Przede wszystkim Zamawiający musiał wziąć pod uwagę stan pól i dostosować do tych warunków program nawożenia. Ponadto bardzo szybki wzrost cen oraz znaczący popyt na nawozy powoduje braki magazynowe u dostawców, co za tym idzie trudność w dostawie danego nawozu i dłuższe oczekiwanie na dostarczenie. Są to okoliczności, na które pomimo działania z należytą starannością Zamawiający nie ma wpływu. Zamawiający musi brać także pod uwagę warunki agrotechniczne, a zwłaszcza prawidłowy i terminowy harmonogram nawożenia. W związku z powyższym niemożliwe jest przeprowadzenie postępowania przetargowego z dłuższym terminem składania ofert i z uwagi na ważny interes zamawiającego oraz pilną potrzebę termin ten musi ulec skróceniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24440000 Diverse Düngemittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Zadanie nr 1-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Beschreibung: Zadanie nr 2 - dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3
Beschreibung: Zadanie nr 3-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4
Beschreibung: Zadanie nr 4-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5
Beschreibung: Zadanie nr 5-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6
Beschreibung: Zadanie nr 6-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7
Beschreibung: Zadanie nr 7-dotyczy dostawy nawozów dla SDOO Słupia Wielka
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8
Beschreibung: Zadanie nr 8- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Kościelna Wieś
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9
Beschreibung: Zadanie nr 9- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Kościelna Wieś
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10
Beschreibung: Zadanie nr 10- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Śrem
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie nr 11
Beschreibung: Zadanie nr 11- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Śrem
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie nr 12
Beschreibung: Zadanie nr 12- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Śrem
Los: LOT-0013
Titel: Zadanie nr 13
Beschreibung: Zadanie nr 13- dotyczy dostawy nawozów dla ZDOO Śrem