258066-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßenreinigung – „Utrzymanie czystości terenu (sprzątanie, odśnieżanie) wraz z pielęgnacją zieleni Politechniki Łódzkiej i terenu parku im. ks. bp. M. Klepacza”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Utrzymanie czystości terenu (sprzątanie, odśnieżanie) wraz z pielęgnacją zieleni Politechniki Łódzkiej i terenu parku im. ks. bp. M. Klepacza”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania czystości terenu (sprzątanie, odśnieżanie) wraz z pielęgnacją zieleni Politechniki Łódzkiej i terenu Parku im. Klepacza. Przedmiot Zamówienia został podzielony na dwie części: 1) Część nr I: „Utrzymanie czystości terenu PŁ wraz z pielęgnacją zieleni”; 2) Część nr II: „Odśnieżanie, usuwanie i zapobieganie śliskości na terenach wewnętrznych Kampusów A,B,C,E Politechniki Łódzkiej w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”.
Interne KennungRAP.262.5.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314000 Grundstückspflege, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr I: „Utrzymanie czystości terenu PŁ wraz z pielęgnacją zieleni”;
BeschreibungUtrzymanie czystości terenu PŁ wraz z pielęgnacją zieleni, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr A do SWZ, Załącznik nr 1A do SWZ oraz Załącznik nr 7A do SWZ.
Interne KennungCzęść I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77314000 Grundstückspflege, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77342000 Heckenschnitt, 90620000 Schneeräumung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na powtórzeniu wskazanego przez Zamawiającego zakresu usług, a określonych w Opisie przedmiotu zamówienia– Załączniku nr 2 do niniejszej Umowy oraz Arkuszu kalkulacyjnym stanowiącym Załącznik nr 3 do niniejszej Umowy, maksymalnie do kwoty 513.000,00 PLN netto. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach oraz po cenach jednostkowych co zamówienie podstawowe dotyczące sprzątania terenów wewnętrznych i zewnętrznych na Kampusach. W przypadku chęci skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje o tym fakcie Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem ze wskazaniem ilości oraz sposobu realizacji opcji. Rozliczenie tej części zamówienia nastąpi przy zastosowaniu cen wskazanych w Załączniku nr 3 do niniejszej Umowy. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr II: „Odśnieżanie, usuwanie i zapobieganie śliskości na terenach wewnętrznych Kampusów A,B,C,E Politechniki Łódzkiej w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi Odśnieżania , usuwania i zapobiegania śliskości na terenach wewnętrznych Kampusów A,B,C,E Politechniki Łódzkiej w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwiera: Załącznik nr B do SWZ, Załącznik nr 1B do SWZ oraz Załącznik nr 7B do SWZ.
Interne KennungCzęść II
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na powtórzeniu usług określonych w załączniku nr 2 i 3 do Umowy, maksymalnie do kwoty 513.000,00 PLN netto. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach i po cenach jednostkowych jak zamówienie podstawowe. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem o sposobie i ilości realizowanej opcji. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy.