258087-2026 - Wettbewerb
Polen – Erdgas – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego - grupa E obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do obiektów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Każda z części obejmuje poszczególny układ pomiarowy (punkt poboru). Części zostały określone następująco: Część I- kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627 dla obiektu przy ul. Sabinowskiej 62/64 Część II - kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 dla obiektu przy ul. Artyleryjskiej 1c Na w/w przedmiot zamówienia zostaną zawarte dwie umowy, na każdą z wymienionych w pkt. 2. części odrębnie. 3. Maksymalna ilość gazu ziemnego która będzie dostarczona w okresie 12 miesięcy wynosi: Dla części I - 4.279.080,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok. 390.000,00 m3 Dla części II- 172.809,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok 15.750,00 m3. Zamawiająca będzie kontrolowała zużycie gazu w ramach umowy. 4. Minimalną ilość gazu, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umów, wynosi: Dla części I – 3.210.000 kWh dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627; Dla Części II- 130.000 kWh dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 5. Wskazane w pkt 3 ilości mają jedynie charakter orientacyjny i są ilością maksymalną gazu jaką Zamawiająca zamierza zakupić. Zamawiająca nie jest zobowiązana do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego maksymalnej podanej ilości gazu. 6. Zamawiająca informuje iż 100% wolumenu energii, która jest przedmiotem niniejszego postępowania podlega ochronie taryfowej zgodnie z danymi zawartymi w SWZ. Oświadczenie odbiorcy paliwa gazowego o przeznaczeniu paliwa gazowego stanowi odpowiednio załącznik nr 11 dla części I oraz załącznik nr 12 dla części II do SWZ. 7. Zamawiająca oświadcza, iż nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ 8. Zamawiająca informuje, iż podane w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne, w szczególności moce umowne, adresy punktów poboru, grupy taryfowe są zgodne z obecnie obowiązującymi u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jednocześnie w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu, Zamawiająca wyraża zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD. 9. Opis przedmiotu zamówienia stanowią odpowiednio dla poszczególnych części (punktów poboru gazu) Załączniki nr 1.1. oraz 1.2 do SWZ 10. W chwili obecnej Centralna Szkoła PSP w Częstochowie związana jest dwoma umowami kompleksowymi, obejmującymi sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji gazu odpowiednio dla poszczególnych punktów poboru energii: - dla części I - ul. Sabinowskiej 62/64, Częstochowa: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. , ul. Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 01.08.2026r - dla części II ul. Artyleryjskiej 1c, Częstochowa: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. ul. Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 01.08.2026r. 11. Zamawiająca informuje iż PPG Zamawiającej należą do zabrzańskiego obszaru taryfowego. 12. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, złożonej oferty oraz niniejszej swz. 13. Sprzedaż gazu ziemnego realizowana będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.(t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 43) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych . 14. Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę oferty tak, aby obejmowała wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie przy prawidłowym i pełnym zrealizowaniu zamówienia oraz uwzględnić inne opłaty i podatki (w tym podatek akcyzowy dla części II), a także ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez Wykonawcę jak i koszty przygotowania oferty. 15. Miejscem realizacji zamówienia będą wskazane powyżej obiekty Zamawiającej 16. Zamawiająca nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającej.
Interne KennungWT.2370.9.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65210000 Gasversorgung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I- kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627 dla obiektu przy ul. Sabinowskiej 62/64
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego - grupa E obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do obiektów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, 2. Część I- kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627 dla obiektu przy ul. Sabinowskiej 62/64 3. Maksymalna ilość gazu ziemnego która będzie dostarczona w okresie 12 miesięcy wynosi: Dla części I - 4.279.080,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok. 390.000,00 m3 Zamawiająca będzie kontrolowała zużycie gazu w ramach umowy. 4. Minimalną ilość gazu, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umowy, wynosi: Dla części I – 3.210.000 kWh dla punktu poboru PPG 8018590365500000002627; 5. Wskazane w pkt 3 ilości mają jedynie charakter orientacyjny i są ilością maksymalną gazu jaką Zamawiająca zamierza zakupić. Zamawiająca nie jest zobowiązana do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego maksymalnej podanej ilości gazu. 6. Zamawiająca informuje iż 100% wolumenu energii, która jest przedmiotem niniejszego postępowania podlega ochronie taryfowej zgodnie z danymi zawartymi w SWZ. Oświadczenie odbiorcy paliwa gazowego o przeznaczeniu paliwa gazowego stanowi odpowiednio załącznik nr 11 dla części I do SWZ. 7. Zamawiająca oświadcza, iż nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ 8. Zamawiająca informuje, iż podane w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne, w szczególności moce umowne, adresy punktów poboru, grupy taryfowe są zgodne z obecnie obowiązującymi u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jednocześnie w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu, Zamawiająca wyraża zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD. 9. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.1. do SWZ 10. W chwili obecnej Centralna Szkoła PSP w Częstochowie związana jest umową kompleksową, obejmującą sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji gazu : - dla części I - ul. Sabinowskiej 62/64, Częstochowa: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o., ul. Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 01.08.2026r 11. Zamawiająca informuje iż PPG Zamawiającej należą do zabrzańskiego obszaru taryfowego. 12. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, złożonej oferty oraz swz. 13. Sprzedaż gazu ziemnego realizowana będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.(t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 43) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych . 14. Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę oferty tak, aby obejmowała wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie przy prawidłowym i pełnym zrealizowaniu zamówienia oraz uwzględnić inne opłaty i podatki, a także ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez Wykonawcę jak i koszty przygotowania oferty. 15. Zamawiająca nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającej.
Interne KennungWT.2370.9.2026 - Część I
LosLOT-0002
TitelCzęść II - kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 dla obiektu przy ul. Artyleryjskiej 1c
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego - grupa E obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do obiektów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, 2. Część II - kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 dla obiektu przy ul. Artyleryjskiej 1c. 3. Maksymalna ilość gazu ziemnego która będzie dostarczona w okresie 12 miesięcy wynosi: Dla części II- 172.809,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok 15.750,00 m3. Zamawiająca będzie kontrolowała zużycie gazu w ramach umowy. 4. Minimalną ilość gazu, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umowy, wynosi: Dla Części II- 130.000 kWh dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 5. Wskazane w pkt 3 ilości mają jedynie charakter orientacyjny i są ilością maksymalną gazu jaką Zamawiająca zamierza zakupić. Zamawiająca nie jest zobowiązana do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego maksymalnej podanej ilości gazu. 6. Zamawiająca informuje iż 100% wolumenu energii, która jest przedmiotem niniejszego postępowania podlega ochronie taryfowej zgodnie z danymi zawartymi w SWZ. Oświadczenie odbiorcy paliwa gazowego o przeznaczeniu paliwa gazowego stanowi odpowiednio załącznik nr 12 dla części II do SWZ. 7. Zamawiająca oświadcza, iż nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ 8. Zamawiająca informuje, iż podane w dokumentacji przetargowej parametry dystrybucyjne, w szczególności moce umowne, adresy punktów poboru, grupy taryfowe są zgodne z obecnie obowiązującymi u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Jednocześnie w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu, Zamawiająca wyraża zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD. 9. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.2 do SWZ 10. W chwili obecnej Centralna Szkoła PSP w Częstochowie związana jest umową kompleksowymą, obejmującą sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji gazu : - dla części II ul. Artyleryjskiej 1c, Częstochowa: Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o. ul. Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 01.08.2026r. 11. Zamawiająca informuje iż PPG Zamawiającej należą do zabrzańskiego obszaru taryfowego. 12. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, złożonej oferty oraz swz. 13. Sprzedaż gazu ziemnego realizowana będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.(t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 43) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych . 14. Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę oferty tak, aby obejmowała wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie przy prawidłowym i pełnym zrealizowaniu zamówienia oraz uwzględnić inne opłaty i podatki (w tym podatek akcyzowy dla części II), a także ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez Wykonawcę jak i koszty przygotowania oferty. 15. Miejscem realizacji zamówienia będą wskazane powyżej obiekty Zamawiającej 16. Zamawiająca nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającej.
Interne KennungWT.2370.9.2026- Część II