2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zadanie 2 cz.1"Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla osiedla Na Wrzosach - etap III"; Zadanie 2 cz. 4 "Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niepołomice - rejon ulicy Krakowskiej"; Zadanie 3 cz. 4 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Wola Batorska - zlewnia VS-2"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadań objętych ogłoszeniem: Zadanie 2 cz.1"Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla osiedla Na Wrzosach - etap III"; Zadanie 2 cz. 4 "Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niepołomice - rejon ulicy Krakowskiej"; Zadanie 3 cz. 4 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Wola Batorska - zlewnia VS-2" realizowanych w ramach projektu pn. „Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice – etap II”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagań dotyczących dokumentacji powykonawczej jak również realizacji zawiera dokumentacja projektowa, STWiORB, SWZ, wzór umowy (oddzielny dla każdej z części) oraz harmonogramy rzeczowo-finansowe (oddzielne dla każdej części) będące integralną częścią umowy. Wykonawcy mogą składać oferty dla wszystkich części.Pozostałe zapisy obowiązujące dla wszystkich części: 1) Na inwestycjach należy zastosować urządzenia energooszczędne o zwiększonej efektywności energetycznej charakteryzujące się zmniejszoną emisją poziomu zanieczyszczeń oraz redukcją emisji CO2. 2) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do prowadzenia robót w taki sposób, aby emisja zanieczyszczeń i hałas, które czasowo mogą występować w trakcie realizacji budowy, nie zakłócały nadmiernie środowiska naturalnego. 3) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do prowadzenie robót w taki sposób, aby ograniczyć do minimum powstawanie odpadów. Natomiast odpady powstałe w trakcie realizacji prac należy poddać segregacji. 4) Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym uzupełni harmonogram rzeczowo – finansowy będący załącznikiem do umowy w zakresie kosztów dotyczących poszczególnych etapów realizacji inwestycji. 5) Wykonawca wykona wszystkie roboty budowlane objęte dokumentacją projektową, STWiORB, Ofertą Wykonawcy, Umową oraz wszystkie prace, nawet niewspomniane w powyższych dokumentach, które są konieczne dla stabilności, ukończenia, czy bezpiecznego i właściwego działania i eksploatowania wszystkich wytworzonych robót i zamontowanych urządzeń. 6) Wykonawca zakupi i dostarczy materiały niezbędne do kompleksowej realizacji przedmiotowego zamówienia. 7) Wykonawca zobowiązany będzie do zastosowania materiałów, które swoimi parametrami (tj. kolor, opis) jednoznacznie wskazują na rodzaj prowadzonych nimi mediów. 8) Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prac przygotowawczych, zorganizowania zaplecza techniczno-socjalnego i terenu budowy, wykonania wszystkich robót towarzyszących niezbędnych do kompleksowej realizacji przedmiotu umowy. 9) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia wykonania przedmiotu umowy przez osoby, których kwalifikacje pozwalają na wykonanie robót, a w szczególności zapewnienia wykonania przedmiotu umowy oraz nadzoru robót przez osoby mające wymagane przepisami prawa uprawnienia. 10) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za jakość materiałów użytych do realizacji inwestycji. Nie dopuszcza się stosowania materiałów zamiennych bez zgody Zamawiającego. 11) W przypadku pojawienia się w dokumentacji nazw własnych materiałów, rozwiązań technicznych, należy traktować to jako minimalne standardy techniczne. Dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych za wiedzą i zgodą Zamawiającego pod warunkiem, że będą one spełniać minimalne standardy techniczne wskazane w dokumentacji projektowej. 12) Wykonawca może zamiast atestów, certyfikatów i opinii złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego jedynie w przypadku, jeśli z obowiązujących przepisów nie wynika konieczność dostarczenia dokumentu wydanego wyłącznie przez polską instytucję. 13) Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia wejścia na teren prywatny z właścicielem/właścicielami nieruchomości, celem wykonania robót budowlanych, montażowych i regulacyjnych i uregulowania ewentualnych kosztów powstałych w trakcie realizacji robót. 14) Wykonawca jest zobowiązany do pozyskania zgody właściwych organów na zajęcie pasa drogowego i na prowadzenie prac i montaż urządzeń w pasie drogowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 15) Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia kompletu dokumentów do oferty w języku polskim. Wszystkie dokumenty przedkładane Zamawiającemu w trakcie realizacji umowy również należy przedkładać w języku polskim. 16) Wykonawca nie podzleci całości robót podwykonawcom. 17) Dojazd do terenu budowy powinien odbywać się za pośrednictwem dróg gminnych, wojewódzkich, krajowych oraz dróg wewnętrznych. 18) Zamawiający przekaże Wykonawcy teren budowy w terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy wraz kompletem dokumentów. 19) Przed przystąpieniem do robót wykonawca będzie miał obowiązek przedłożenia Zamawiającemu planu organizacji robót. 20) Maszyny na terenie budowy powinny posiadać aktualne protokoły z przeglądów technicznych lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie na inwestycji maszyn i urządzeń sprawnych technicznie. 21) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przestrzegania zasad równościowych, rozumianych łącznie jako zasada równości kobiet i mężczyzn oraz zasada równości szans i niedyskryminacji, w tym do przestrzegania obowiązku niedyskryminacji i poszanowania praw podstawowych zgodnie z zapisami Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, kodeksem pracy i innymi obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca oświadcza, że obowiązki te zna i zobowiązuje się do ich przestrzegania. 22) Informacja nformacja o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych: pełna informacja znajduje się na stronie Spółki: https://infrastruktura.eu/nasze-projekty/fundusze-europejskie-feniks/sygnalizowanie-nieprawidlowosci/ Ze względu na ograniczoną ilość znaków pozostałe informacje zawiera SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: ZP.IN.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45255600 Rohrschlangenbohrung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233140 Straßenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 2 cz. 1 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla osiedla Na Wrzosach - etap III"
Beschreibung: Opis: Pełna nazwa zadania w projekcie: Zadanie 2 - Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Niepołomice cz. 1 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla osiedla Na Wrzosach - etap III" realizowana w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II". Część I zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla Zadania 2 Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Niepołomice cz. 1 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla osiedla Na Wrzosach - etap III" realizowanych w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II" Długość planowanej do budowy kanalizacji sanitarnej: 570,80 m Uwaga: Dokumentacją nadrzędną w zakresie parametrów materiałów jakie należy zastosować na inwestycji jest projekt techniczny. Opis rozwiązań równoważnych: Zamawiający dopuszcza zmianę technologii wykonania robót tj. z technologii rozkopowej na technologię bezwykopową pod warunkiem zastosowania rur do przewiertów tj. o minimalnych parametrach dla sieci kanalizacyjnej PE100-RC SDR11 PN16 (rury dwuwarstwowe) przy zachowaniu średnicy wewnętrznej nie mniejszej niż rury projektowanej, zapewnienia trwałości oraz parametrów eksploatacyjnych nie gorszych niż dla technologii rozkopowej. W przypadku stosowania rurociągów łączonych metodą zgrzewania doczołowego, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia wypływek wewnętrznych na całej długości rurociągu, w sposób zapewniający niepogorszenie warunków hydraulicznych przepływu oraz ograniczenie ryzyka powstawania zatorów, przejścia szczelne w studniach należy dostosować do średnicy rury przewodowej. Zmiana technologii wykonania robót wymaga każdorazowo uprzedniego uzgodnienia oraz pisemnej akceptacji Zamawiającego. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za dobór technologii oraz jej skutki, w tym za ewentualne szkody i koszty z tym związane. Zmiana technologii nie stanowi podstawy do zmiany wynagrodzenia. Zamawiający zaleca realizację sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od studni nr S4 do studni nr S6 oraz od studni S6 do studni nr S7 (działka nr 3025) bezwykopową metodą wykonania robót. Odcinek kanalizacji sanitarnej ø160 PVC w działce 3030/5 należy wykonać od studni S20 do granicy z działką nr 3030/3 (bez ingerencji w działkę nr 3030/3). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagań dotyczących dokumentacji powykonawczej jak również realizacji zawiera dokumentacja projektowa, STWiORB, SWZ, wzór umowy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy będący integralną częścią umowy. Miejsce wykonywania zamówienia: Zadanie 2 cz. 1 - dz. nr; 3521/23, 3013/6, 3014/3, 3015/2, 3541, 3018, 4827, 4829, 3022, 3023, 3024, 3025, 3026/7, 3027/5, 3027/6, 3028/8, 3028/9, 3030/10, 3031/7, 3031/6, 3032/8, 3547/4, 3549/11, 3035/6, 3037/21, 3549/6, 3035/8, 3033/5, 3032/4, 3032/3, 3032/14, 3031/3, 3030/5, 3030/4, 3028/4, 3027/3, 3027/4, 3026/5, 3026/4 w Niepołomicach. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Zadanie2cz.1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 cz. 4 "Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niepołomice - rejon ulicy Krakowskiej"
Beschreibung: Opis: Pełna nazwa zadania w projekcie: Zadanie 2 - Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Niepołomice cz. 4 "Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niepołomice - rejon ulicy Krakowskiej" realizowana w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II". Część II zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla Zadania 2 Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Niepołomice cz. 4 "Budowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niepołomice - rejon ulicy Krakowskiej" realizowanych w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II". Długość planowanej do budowy sieci wodociągowej: 109,50 m Długość planowanej do budowy kanalizacji sanitarnej: 357,7 m Liczba przepompowni ścieków: 1 szt. wraz z zagospodarowaniem, wykonaniem monitoringu pracy sterowaniem oraz zasilaniem wykonanym zgodnie z zapisami warunków przyłączenia wydanymi przez Tauron Dystrybucja S.A. stanowiącymi załącznik do dokumentacji technicznej. Uwaga: Dokumentacją nadrzędną w zakresie parametrów materiałów jakie należy zastosować na inwestycji jest projekt techniczny. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagań dotyczących dokumentacji powykonawczej jak również realizacji zawiera dokumentacja projektowa, STWiORB, SWZ, wzór umowy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy będący integralną częścią umowy. Miejsce wykonywania zamówienia: Zadanie 2 cz. 4 - dz. nr; 1167/6, 1167/7, 1167/9, 1168/4, 1171/11, 1171/12, 1171/13, 1171/14, 1171/15, 1170/13, 1170/12, 1170/10 w Niepołomicach. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Zadanie2cz.4
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 cz. 4 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Wola Batorska - zlewnia VS-2"
Beschreibung: Opis: Pełna nazwa zadania w projekcie: Zadanie 3 - Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Wola Batorska cz. 4 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Wola Batorska - zlewnia VS-2" realizowana w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II". Część III zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla Zadania 3 - Budowa i modernizacja zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie aglomeracji w miejscowości Wola Batorska cz. 4 "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej w miejscowości Wola Batorska - zlewnia VS-2" realizowanych w ramach projektu pn. "Rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Niepołomice - etap II". Długość planowanej do budowy kanalizacji sanitarnej: 359,30 m Dokonuje się zmiany studni kanalizacyjnych ø 600 mm PVC/PP na studnie betonowe ø1000[mm] wyposażone w stopnie złazowe, zakończone włazami żeliwnymi wyposażonymi w zawias oraz zatrzask DN600[mm] klasy D400. Należy zastosować studnie betonowe z betonu wodoszczelnego o stopniu wodoszczelności W12, klasa betonu minimum C45. Zamawiający wymaga dla realizacji kanalizacji podciśnieniowej zastosowania rur PE SDR11 minimum dwuwarstwowych. W studniach tworzywowych PVC/PP należy zastosować rury trzonowe dwuwarstwowe SN8. Dla sieci wodociągowej rury PE100-RC SDR11 trójwarstwowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagań dotyczących dokumentacji powykonawczej jak również realizacji zawiera dokumentacja projektowa, STWiORB, SWZ, wzór umowy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy będący integralną częścią umowy. Miejsce wykonywania zamówienia: Zadanie 3 cz. 4 - dz. nr; 2274, 2401/2, 2401/3, 2401/4, 2421/1, 2421/8, 2428/1, 2429/1, 2429/3 w miejscowości Wola Batorska. Informacje dotyczące oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: Zadanie3cz.4