258626-2026 - Wettbewerb
Polen – Server – Dostawa sprzętu komputerowego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu komputerowego.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 48820000-2, 32420000-3, 30233141-1. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Skala zamówienia dostosowana do MŚP. 5. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 6. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 7. Niniejsze postępowanie prowadzone jest z uwzględnieniem aspektów środowiskowych, wyrażających się w środowiskowych kryteriach oceny ofert. 8. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Polska Sieć Infrastruktury Badawczej dla nauk ścisłych wspomaganych sztuczną inteligencją – PLAI4SCIENCE” realizowany w ramach Działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki Priorytet. Środowisko przyjazne innowacjom Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.
Interne Kennung90-SZP.261.014.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie braku podstaw wykluczenia. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy pzp. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w rozdziale IX ust. 2-5 SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww. ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., (w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014) dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k ww. Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, składa: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, w skrócie: JEDZ (załącznik nr 2a do SWZ), stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu), na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie na formularzu JEDZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (o ile Zamawiający określił warunki udziału w postępowaniu). 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie tzw. „ustawy i rozporządzenia sankcyjnych” – załącznik nr 2b do SWZ, tymczasowo zastępujące podmiotowy środek dowodowy, o których mowa w ustępie 2 rozdziału IX SWZ; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ww. oświadczenie, składa każdy z wykonawców. 6. Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: 1) przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert (nie podlegające uzupełnieniu zgodnie z art. 107 ust 3 ustawy pzp): a. link (adres URL) lub kod QR do strony producenta lub dystrybutora sprzętu, na której znajduje się instrukcja obsługi, zawierająca informacje dla użytkownika dotyczące sposobu korzystania ze sprzętu w celu zminimalizowania wpływu na środowisko w czasie użytkowania, przeglądu, w tym dotyczące sposobu ograniczenia zużycia energii, a także zalecenia dotyczące odpowiedniej konserwacji sprzętu – Wykonawca uzupełni link lub kod QR w treści formularza oferty. Link lub kod QR musi być aktywny i prowadzić bezpośrednio do instrukcji. Zamawiający dopuszcza instrukcję obsługi sprzętu zawierającą powyższe informacje w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. 2) przedmiotowe środki dowodowe (podlegające uzupełnieniu w trybie art. 107 ust. 2 ustawy pzp): a. opis techniczny oferowanego sprzętu, np. opis techniczny lub/i karta katalogowa producenta lub/i karta produktu producenta, które pozwolą Zamawiającemu dokonać oceny zgodności sprzętu i jego podzespołów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający dopuszcza opis techniczny oferowanego sprzętu np. opis techniczny lub/i kartę katalogową producenta lub/i kartę produktu producenta w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. W złożonych dokumentach wymagane jest podanie nazwy producenta i modelu oraz symbolu zaoferowanych serwerów i ich podzespołów. b. w celu potwierdzenia zgodności oferowanego sprzętu z: a) Dyrektywą 2011/65/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 8 czerwca 2011 r. w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym; b) Dyrektywą delegowaną Komisji (UE) 2015/863 z dnia 31 marca 2015 r. zmieniająca załącznik II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE w odniesieniu do wykazu substancji objętych ograniczeniem; c) Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/2102 z dnia 15 listopada 2017 r. zmieniającą dyrektywę 2011/65/UE w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Zamawiający wymaga złożenia deklaracji zgodności EU/WE. Zamawiający dopuszcza wyżej wskazaną deklarację zgodności w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ. 3. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 4. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych.