258756-2026 - Wettbewerb
Polen – Datenaufbereitung – „Dostawa baz BDOT500 i GESUT dla jednostki ewidencyjnej Limanowa”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa baz BDOT500 i GESUT dla jednostki ewidencyjnej Limanowa”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa baz BDOT500 i GESUT dla jednostki ewidencyjnej Limanowa w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Limanowskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027, oś Priorytetowa 1 Fundusze Europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje utworzenie w systemie teleinformatycznym Starostwa Powiatowego w Limanowej bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500–1:5000 (BDOT500) oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) na obszarze jednostki ewidencyjnej Limanowa [120701_1]. Utworzone bazy danych BDOT500 i GESUT winny być zgodne z obowiązującymi modelami pojęciowymi tych baz. 3. Zamówienie będzie realizowane w podziale na dwa etapy: 1) etap I obejmuje: a) pozyskanie materiałów będących źródłem tworzonych baz BDOT500 i GESUT przez Wykonawcę, b) wykonanie analizy dokładnościowej materiałów będących źródłem tworzonych baz BDOT500 i GESUT m. in. w zakresie danych pomiarowych i obliczeniowych oraz poprawności określenia źródła pozyskania geometrii obiektów, c) utworzenie bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 – 1:5000 (BDOT500) oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) na obszarze jednostki ewidencyjnej Limanowa [Id 120701_1] zgodnie z zapisami ustawy PGiK, przepisami wykonawczymi tej ustawy i wytycznymi niniejszego OPZ, d) weryfikację poprawności i zgodności z obowiązującym modelem pojęciowym oraz poprawności merytorycznej utworzonych baz danych BDOT500 i GESUT, e) skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji technicznej ze zrealizowanych prac w formie operatu technicznego, f) implementację utworzonych baz danych w systemie TurboEWID Zamawiającego, g) wykonanie działań harmonizujących zbiory danych baz BDOT500, GESUT oraz pozostałe zbiory funkcjonujące w BDST, w tym zapewnienie spójności baz BDOT500, GESUT i EGiB poprzez zachowanie relacji przestrzennych i topologicznych obiektów tych baz, poprzez sprawdzenie warunków interoperacyjności i poprawności raportów graficznych i kontrolę relacji geometrycznych oraz syntaktycznych pomiędzy obiektami baz; 2) etap II obejmuje: a) przekazanie inicjalnej bazy danych GESUT podmiotom władającym sieciami w celu wydania przez te podmioty opinii, o której mowa w art. 28e ustawy PGiK, b) przeprowadzenie odpowiednich uzgodnień treści bazy GESUT z zarządcami sieci, c) usunięcie nieprawidłowości i wprowadzenie niezbędnych zmian w treści bazy GESUT, wynikających z dokonanych uzgodnień oraz opinii wydanych przez władających, d) przekazanie Zamawiającemu dokumentacji z prowadzonych uzgodnień oraz prac. 3) Realizacja prac objętych etapem II nastąpi po bezusterkowym odbiorze prac objętych etapem I, w tym po poprawie przez Wykonawcę wszystkich wad i błędów stwierdzonych podczas odbioru prac. 4. Szczegółowy zakres, wymagania techniczne i sposób wykonania prac określa Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy (PPU) stanowiące załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 5. Zamawiający wymaga minimalnego okresu gwarancji na wykonane usługi w wysokości 24 miesięcy, liczonego od bezusterkowego odbioru końcowego przedmiotu umowy. Okres gwarancji ponad minimalny okres sanowi kryterium oceny ofert na zasadach określonych w pkt 21.2. Lp. 2 SWZ.
Interne KennungBZ.272.15.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72312100 Datenaufbereitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72312000 Dateneingabe, 72310000 Datenverarbeitung
5. Los
LosLOT-0001