See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup autobusów do przewozu osób niepełnosprawnych"– 3 części POWTÓRKA
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Zakup z dostawą fabrycznie nowych pojazdów autobusów kompletnych tj. pojazdów bazowych – wraz z wykonaniem wszelkich elementów wyposażenia i zabudowy, stanowiących jeden kompletny pojazd przeznaczony do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową i mikrobusa do przewozu osób z niepełnosprawnością – zamówienie podzielone na trzy części, przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami: Część nr 1: 3 autobusy z windą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową; Część nr 2: 3 autobusy z rampą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową; Część nr 3: 1 mikrobus przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową 2. Wymagania ogólne 1. Zamawiający dopuszcza wyłącznie pojazdy fabrycznie nowe. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd: o nieużywany, o nierejestrowany, o niewykorzystywany do jazd testowych, prezentacyjnych ani badań, o wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025. 2. Pojazdy muszą: o być wolne od wad fizycznych i prawnych, o spełniać wymagania ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych, o posiadać aktualną homologację i dopuszczenie do ruchu na terytorium RP. 3. Wymagania dotyczące zabudowy pojazdu 1. Zamawiający wymaga, aby zabudowa pojazdu bazowego, w tym adaptacja wnętrza oraz montaż urządzeń do przewozu osób z niepełnosprawnościami, została wykonana: o przez producenta pojazdu bazowego lub o przez wyspecjalizowany warsztat/serwis zabudowy pojazdów, posiadający: - autoryzację producenta pojazdu bazowego. 2. Zabudowa musi być wykonana: o zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, o zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu bazowego, o w sposób zapewniający zachowanie homologacji i gwarancji pojazdu. 3. Wszystkie elementy zabudowy muszą posiadać wymagane przepisami certyfikaty, deklaracje zgodności i dopuszczenia do użytkowania. W przypadku zabudowy wykonywanej przez warsztat autoryzowany/ serwis, Zamawiający wymaga, aby: a) Wykonawca posiadał akceptację producenta pojazdu bazowego na zastosowaną zabudowę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części określają: „Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia – OPZ” – załącznik nr 1 do IDW oraz projekt umowy – Rozdział 3 swz. Wymagania określone w szczegółowym OPZ zostały sformułowane w celu zapewnienia: • bezpieczeństwa użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, • trwałości i niezawodności pojazdów, • zachowania homologacji i gwarancji producentów, • zgodności z celami „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wymagania te są proporcjonalne do przedmiotu zamówienia i nie naruszają zasady uczciwej konkurencji, dopuszczając udział różnych wykonawców spełniających określone warunki techniczne i jakościowe.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1: 3 autobusy z windą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową;
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Zakup z dostawą fabrycznie nowych pojazdów autobusów kompletnych tj. pojazdów bazowych – wraz z wykonaniem wszelkich elementów wyposażenia i zabudowy, stanowiących jeden kompletny pojazd przeznaczony do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami: Część nr 1: 3 autobusy z windą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową; 2. Wymagania ogólne Zamawiający dopuszcza wyłącznie pojazdy fabrycznie nowe. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd: a) nieużywany, b) nierejestrowany, c) niewykorzystywany do jazd testowych, prezentacyjnych ani badań, o wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025. Pojazdy muszą: a) być wolne od wad fizycznych i prawnych, b)spełniać wymagania ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych, c)posiadać aktualną homologację i dopuszczenie do ruchu na terytorium RP. 3. Wymagania dotyczące zabudowy pojazdu 1. Zamawiający wymaga, aby zabudowa pojazdu bazowego, w tym adaptacja wnętrza oraz montaż urządzeń do przewozu osób z niepełnosprawnościami, została wykonana: + przez producenta pojazdu bazowego lub + przez wyspecjalizowany warsztat/serwis zabudowy pojazdów, posiadający: - autoryzację producenta pojazdu bazowego. 2. Zabudowa musi być wykonana: a) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, b) zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu bazowego, c) w sposób zapewniający zachowanie homologacji i gwarancji pojazdu. 3. Wszystkie elementy zabudowy muszą posiadać wymagane przepisami certyfikaty, deklaracje zgodności i dopuszczenia do użytkowania. W przypadku zabudowy wykonywanej przez warsztat autoryzowany/ serwis, Zamawiający wymaga, aby: a) Wykonawca posiadał akceptację producenta pojazdu bazowego na zastosowaną zabudowę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części określają: „Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia – OPZ” – załącznik nr 1 do IDW oraz projekt umowy – Rozdział 3 swz. Wymagania określone w szczegółowym OPZ zostały sformułowane w celu zapewnienia: • bezpieczeństwa użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, • trwałości i niezawodności pojazdów, • zachowania homologacji i gwarancji producentów, • zgodności z celami „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wymagania te są proporcjonalne do przedmiotu zamówienia i nie naruszają zasady uczciwej konkurencji, dopuszczając udział różnych wykonawców spełniających określone warunki techniczne i jakościowe.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji.
Los: LOT-0002
Titel: część 2: 3 autobusy z rampą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową;
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Zakup z dostawą fabrycznie nowych pojazdów autobusów kompletnych tj. pojazdów bazowych – wraz z wykonaniem wszelkich elementów wyposażenia i zabudowy, stanowiących jeden kompletny pojazd przeznaczony do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami: Część nr 2: 3 autobusy z rampą wewnętrzną przystosowane do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową; 2. Wymagania ogólne 1. Zamawiający dopuszcza wyłącznie pojazdy fabrycznie nowe. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd: a) nieużywany, b) nierejestrowany, c) niewykorzystywany do jazd testowych, prezentacyjnych ani badań, d) wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025. Pojazdy muszą: a) być wolne od wad fizycznych i prawnych, b) spełniać wymagania ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych, c) posiadać aktualną homologację i dopuszczenie do ruchu na terytorium RP. 3. Wymagania dotyczące zabudowy pojazdu 1. Zamawiający wymaga, aby zabudowa pojazdu bazowego, w tym adaptacja wnętrza oraz montaż urządzeń do przewozu osób z niepełnosprawnościami, została wykonana: + przez producenta pojazdu bazowego lub + przez wyspecjalizowany warsztat/serwis zabudowy pojazdów, posiadający: - autoryzację producenta pojazdu bazowego. 2. Zabudowa musi być wykonana: a) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, b) zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu bazowego, c) w sposób zapewniający zachowanie homologacji i gwarancji pojazdu. 3. Wszystkie elementy zabudowy muszą posiadać wymagane przepisami certyfikaty, deklaracje zgodności i dopuszczenia do użytkowania. W przypadku zabudowy wykonywanej przez warsztat autoryzowany/ serwis, Zamawiający wymaga, aby: a) Wykonawca posiadał akceptację producenta pojazdu bazowego na zastosowaną zabudowę. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części określają: „Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia – OPZ” – załącznik nr 1 do IDW oraz projekt umowy – Rozdział 3 swz. Wymagania określone w szczegółowym OPZ zostały sformułowane w celu zapewnienia: • bezpieczeństwa użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, • trwałości i niezawodności pojazdów, • zachowania homologacji i gwarancji producentów, • zgodności z celami „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wymagania te są proporcjonalne do przedmiotu zamówienia i nie naruszają zasady uczciwej konkurencji, dopuszczając udział różnych wykonawców spełniających określone warunki techniczne i jakościowe.
Los: LOT-0003
Titel: część 3: 1 mikrobus przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: 1. Zakup z dostawą fabrycznie nowego mikrobusa do przewozu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami: 2. Wymagania ogólne Zamawiający dopuszcza wyłącznie pojazdy fabrycznie nowe. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd: a) nieużywany, b) nierejestrowany, c) niewykorzystywany do jazd testowych, prezentacyjnych ani badań, d) wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2025. Pojazdy muszą: a) być wolne od wad fizycznych i prawnych, b) spełniać wymagania ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych, c) posiadać aktualną homologację i dopuszczenie do ruchu na terytorium RP. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej z części określają: „Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia – OPZ” – załącznik nr 1 do IDW oraz projekt umowy – Rozdział 3 swz. Wymagania określone w szczegółowym OPZ zostały sformułowane w celu zapewnienia: • bezpieczeństwa użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami, • trwałości i niezawodności pojazdów, • zachowania homologacji i gwarancji producentów, • zgodności z celami „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wymagania te są proporcjonalne do przedmiotu zamówienia i nie naruszają zasady uczciwej konkurencji, dopuszczając udział różnych wykonawców spełniających określone warunki techniczne i jakościowe.
Haupteinstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse