2. Verfahren
Verfahren
Titel: Podniesienie poziomu ucyfrowienia systemu udzielania świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Powiatowym im. dr W. Oczki w SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach
Beschreibung: Postępowanie prowadzone w związku z realizacją: Umowy Nr KPOD.07.03-IP.10-0088/25/KPO/4464/2025/510 o objęcie wsparciem z planu rozwojowego przedsięwzięcia w ramach inwestycji pn.: „Podniesienie poziomu ucyfrowienia systemu udzielania świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Powiatowym im. dr W. Oczki w SP ZOZ Nr 1 w Bełżycach” realizowanej w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. Przedmiotem zamówienia jest: INTEGRACJA I ROZBUDOWA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH ZAMAWIAJĄCEGO, DIGITALIZACJA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ ISTOTNEJ Z PUNKTU WIDZENIA LECZENIA I PROFILAKTYKI ORAZ DZIAŁANIA ZWIĘKSZAJĄCE POZIOM CYBERBEZPIECZEŃSTWA SZPITALA, WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ AI I PODŁĄCZENIE DO CENTRALNEGO REPOZYTORIUM DANYCH MEDYCZNYCH. Zadanie 1: Dostawa systemu HIS z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzorów dokumentów wraz z jej wdrożeniem i szkoleniem personelu oraz wdrożenie systemu informatycznego. Zadanie 2: Dostawa i wdrożenie systemu klasy SIEM i Systemu klasy SOC. Zadanie 3: Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Zadanie 4: Wykonanie testów bezpieczeństwa oraz audytu końcowego w obszarze cyberbezpieczeństwa. Zadanie 5: Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zawarty w załączniku nr 1 do SWZ- OPZ) w zakresie dostawy i montażu urządzeń oraz dostawy i wdrożenia oprogramowania służącego realizacji projektu. Wszystkie parametry techniczne wskazane w OPZ określają minimalne, czyli nie gorsze niż opisane, wymagania stawiane oferowanym rozwiązaniom. Wykonawca nie ma prawa żądać dodatkowego wynagrodzenia jeśli dostarczone elementy przedmiotu zamówienia będą posiadały większą funkcjonalność niż wymagana niniejszym OPZ. Postępowanie podzielone jest na 5 zadań, każdy Wykonawca może składać oferty na jedno lub więcej zadań. Zadania podzielone są na pozycje, każdy z Wykonawców musi złożyć ofertę na wszystkie pozycje w zadaniu. W przypadku nie złożenia oferty na jedno lub więcej pozycji w ramach danego zadania, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona w tym zadaniu jako niezgodna z OPZ. Zamawiający wymaga aby dostarczone usługi, rozwiązania sprzętowe oraz rozwiązania programowe były zgodne z Unijną Dyrektywą NIS 2.4.5 Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych, zgodnie z art. 91 ust. 1. Ofertę można składać w odniesieniu do jednego, kilku lub wszystkich zadań zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę na wszystkie pozycje w ramach wybranego zadania. Zamówienie zostanie udzielone wykonawcy na te zadania, w których jego oferta będzie najkorzystniejsza. 4.6 Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, obowiązków Wykonawcy, zostały opisane w OPZ- załącznik nr 1 do SWZ, informacja dot. warunków płatności zawarta jest w załączniku nr 2 do SWZ -Projektowane postanowienia umowy. 4.7 Zamawiający wymaga, aby dostarczone usługi, rozwiązania sprzętowe oraz rozwiązania programowe były zgodne z Unijną Dyrektywą NIS 2. 4.8 Przedmiot zamówienia powinien być: fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych, dopuszczony do obrotu na podstawie obowiązujących przepisów prawa. 4.9 Zamawiający informuje, że wszelkie materiały, urządzenia lub komponenty sprzętowe użyte do realizacji przedmiotu zamówienia muszą posiadać wymagane prawem aprobaty techniczne lub deklaracje zgodności z obowiązującymi normami (jeśli dotyczy). W przypadku oprogramowania – oferowane rozwiązanie musi spełniać obowiązujące standardy jakości i bezpieczeństwa oraz posiadać wymagane licencje, certyfikaty lub potwierdzenia zgodności z normami branżowymi (jeśli mają zastosowanie). 4.10 Wykonawca zabezpieczy we własnym zakresie i na własny koszt, wszystkie materiały niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia. W cenę oferty należy wkalkulować dostawę, montaż i uruchomienie, przeszkolenie i wdrożenie oraz szkolenia personelu Zamawiającego. 4.11 Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy z zachowaniem zasady „nieczynienia poważnych szkód dla środowiska” (ang. Do No Significant Harm, DNSH), zgodnie z art. 17 Rozporządzenia (UE) 2020/852 (taksonomia UE), w sposób zapewniający, że jego wykonania nie spowoduje znaczącej szkody dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w ww. rozporządzeniu.Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 2) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych, wzór oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby- zał.nr 10 do SWZ. 3) Wymagania dotyczące polegania na zdolnościach lub sytuacjach innych podmiotów- szczegółowo opisane w SWZ. Podwykonawcy 1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia. 3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie zastosowania skróconego terminu składania ofert Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, dokonanej na podstawie analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych, w niniejszym postępowaniu zachodzi uzasadniona pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia stanowi element przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, realizowanego na podstawie umowy o objęcie wsparciem nr KPOD.07.03-IP.10-0088/25/KPO/4464/2025/510, zawartej z Ministrem Zdrowia, dla którego obowiązują ściśle określone i nieprzekraczalne terminy realizacji. Zamawiający uprzednio prowadził postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia, które zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na wystąpienie istotnej zmiany okoliczności polegającej na powstaniu realnego ryzyka niewykonania zamówienia w pierwotnie obowiązującym terminie realizacji przedsięwzięcia. W toku prowadzenia poprzedniego postępowania Zamawiający, dostrzegając ryzyko niedotrzymania terminu realizacji przedsięwzięcia, wystąpił do Ministra Zdrowia z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji. W odpowiedzi Zamawiający został poinformowany, iż z uwagi na terminy rozliczenia przedsięwzięć wynikające z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, na tamtym etapie nie było możliwe wydłużenie okresu realizacji przedsięwzięcia. Jednocześnie wskazano, że Ministerstwo Zdrowia podejmuje działania mające na celu wydłużenie terminów realizacji inwestycji i w przypadku zaistnienia takiej możliwości zostaną podjęte działania zmierzające do aneksowania umów o dofinansowanie. Na obecnym etapie nastąpiła zmiana okoliczności realizacji przedsięwzięcia, polegająca na planowanym wydłużeniu terminu jego realizacji przez Ministra Zdrowia, co umożliwia ponowne wszczęcie procedury udzielenia zamówienia. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że czas pozostały do zakończenia przedsięwzięcia nadal jest istotnie ograniczony i obejmuje nie tylko przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, lecz również zawarcie umowy oraz realizację zamówienia, w tym dostawę, wdrożenie, testy i odbiory końcowe. W związku z powyższym zachodzi uzasadniona pilna potrzeba udzielenia zamówienia, wynikająca z konieczności zapewnienia terminowej realizacji przedsięwzięcia oraz uniknięcia ryzyka utraty dofinansowania, uznania wydatków za niekwalifikowalne lub obowiązku zwrotu środków publicznych. Skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, gdyż dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób umożliwiający wykonawcom rzetelne przygotowanie ofert, a przedmiot zamówienia był już przedmiotem wcześniejszego postępowania, co zwiększa przewidywalność i przejrzystość wymagań Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 48820000 Server, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48821000 Netzwerkserver
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Dostawa systemu HIS z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzo-rów dokumentów wraz z jej wdrożeniem i szkoleniem personelu oraz wdrożenie systemu informatycznego.
Beschreibung: Zadanie 1: Dostawa systemu HIS z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzo-rów dokumentów wraz z jej wdrożeniem i szkoleniem personelu oraz wdrożenie sys-temu informatycznego. Pozycja 1: 1. Dostawa systemu HIS z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzorów do-kumentów wraz z jej wdrożeniem i szkoleniem personelu 2. Dostawa modułu Integracji z eKRN z wdrożeniem – 1 szt. 3. Dostawa licencji Systemu do obsługi obchodów lekarskich / pielęgniarskich z niezbędnym sprzętem komputerowym wraz z instalacją i wdrożeniem – 2 szt. 4. Dostawa pakietów integracji HIS z platformą P1. 5. Dostawa pakietu serwisowego - usługi subskrypcji na aktualizacje HIS z gwa-rancją na 36 miesięcy dla systemu HIS (nadzór autorski). 6. Dostawa pakietu serwisowego - usługi asysty technicznej (wsparcia dodatkowe-go) HIS z gwarancją na 36 miesięcy dla systemu HIS Pozycja 2: 1. Dostawa bezterminowej licencji bazy danych dla oferowanego HIS wraz z asystą techniczną i konserwacją w okresie 36 m-cy – 2 szt. 2. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) serwer bazy danych – 1 szt. 3. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) macierzy dyskowej dla potrzeb serwera bazy danych – 1 szt 4. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) macierzy dyskowej dla potrzeb klastra wirtualizacji – 1 szt. 7. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) serwerów dla potrzeb budowy klastra wirtualizacji – 2 szt. 8. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) przełączników rdzenio-wych do głównego punktu dystrybucji sieci – 2 szt. 5. Dostawa stacji roboczych (komputer+ monitor) wraz z ich instalacją i gwarancją 36 miesięcy – 67 szt. – 1 ETAP realizacji zamówienia. 6. Dostawa czytników eDowodów dla potrzeb podpisywania dokumentów zgód – 2 szt. 7. Usługa integracji i rozbudowy systemów informatycznych świadczeniodawcy. Pozycja 3: Wdrożenie mechanizmów umożliwiających wysłanie EDM od 1.1.2023 do 31.12.2025 w zakresie wymaganym do osiągnięcia wskaźnika D18G.R1 na poziomie przekracza-jącym 95%. Utrzymanie poziomu realizacji wskaźnika w roku 2026 oraz w okresie trwa-łości projektu. 1. Moduł integracji z oprogramowaniem udostępnionym przez CeZ (licencja oraz wdrożenie modułu HIS zgodnie z wymaganiami CeZ) - Integracja z centralnym repozytorium danych medycznych dla zdigitalizowanej dokumentacji medycznej – 1 szt 2. Dostawa urządzeń skanujących wraz z niezbędnym oprogramowaniem syste-mowym wraz z gwarancją (36 miesięcy) – 2 szt. Pozycja 4: 1. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) serwera kopii zapasowej – 1 szt. 2. Dostawa i instalacja systemu operacyjnego dla dostarczonego serwera do kopii zapasowych – 1 szt. 3. Dostawa licencji dla potrzeb wykonywania kopii bezpieczeństwa wraz ze wspar-ciem na okres 36 miesięcy dla 30 maszyn wirtualnych - 1 szt. 4. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) urządzenia biblioteka ta-śmowa z dwoma napędami, zestawem 30 taśm wraz z asystą techniczną na okres 36 miesięcy - 1 szt. 5. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) urządzenia typu NAS dla potrzeb przechowywania odmiejscowionej kopii bezpieczeństwa – 1 szt. 6. Wykonanie dokumentacji powdrożeniowej systemu kopii zapasowych – 1 szt. 7. Dostawa wraz z wdrożeniem i gwarancją (36 miesięcy) UTM wraz z niezbędnym oprogramowaniem – 2 szt. 8. Dostawa usługi wdrożenia systemu do ochrony poczty e-mail z funkcjami archi-wizacji, ochrony antyspamowej i zarządzania tożsamością wraz z wdrożeniem systemu bezpieczeństwa poczty e-mail dla 200 kont pocztowych – 1 szt. 9. Dostawa wraz z montażem i gwarancją 3 letnią przełączników sieciowych dla potrzeb segmentacji sieciowej i komunikacji sieciowej (szkielet) – 10 szt. 10. Dostawa licencji dostępowych do środowiska serwerów wirtualizacji – 200 szt. 11. Dostawa licencji dostępowych zdalnych do środowiska serwerów wirtualizacji – 50 szt. 12. Dostawa i instalacja systemów operacyjnych do serwerów wirtualizacji dla po-siadanych serwerów – 2 szt.
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: Dostawa i wdrożenie systemu klasy SIEM i Systemu klasy SOC.
Beschreibung: Zadanie 2: Dostawa i wdrożenie systemu klasy SIEM i Systemu klasy SOC. 1. Dostawa i wdrożenie i uruchomienie systemu klasy SIEM i systemu klasy SOC.
Beschreibung der Optionen: Brak wznowień i opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3: Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.
Beschreibung: Zadanie 3: Wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Pozycja 1: 1. Wdrożenie SZBI. Pozycja 2: 2. Przeprowadzenie szkoleń związanych z wdrożeniem oraz stosowaniem udokumentowanego SZBI.
Haupteinstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4: Wykonanie testów bezpieczeństwa oraz audytu końcowego w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Beschreibung: Zadanie 4: Wykonanie testów bezpieczeństwa oraz audytu końcowego w obszarze cyberbezpieczeństwa. Pozycja 1: 1. Testy bezpieczeństwa /penetracyjne /kontrola dokumentacji. Pozycja 2: 2. Wykonanie audytu końcowego w obszarze cyberbezpieczeństwa
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5: Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych.
Beschreibung: Zadanie 5: Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych. 1. Wykonanie integracji z PUI w zakresie automatycznego przekazywania danych obrazowych z urządzeń diagnostycznych do PUI.