259138-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Wycinka, pielęgnacja, konserwacja i korekta drzew i krzewów oraz inne prace związane z utrzymaniem zieleni na terenie gminy Ożarów Mazowiecki
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWycinka, pielęgnacja, konserwacja i korekta drzew i krzewów oraz inne prace związane z utrzymaniem zieleni na terenie gminy Ożarów Mazowiecki
Beschreibung4.1 Przedmiot zamówienia stanowią prace pielęgnacyjne zieleni na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki polegające na bieżącym utrzymaniu zieleni wysokiej i wykonywanie prac powiązanych z utrzymaniem drzew i terenów w tym między innymi: wycinka, pielęgnacja, konserwacja i korekta drzew; uprzątnięcie ściętych gałęzi, z ewentualnym karpowaniem, frezowaniem karp - i inne prace wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia odpowiednio dla części A stanowiącym – załącznik Nr 1 do SWZ 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2026 r. w dziale 900 rozdziale 90004 paragraf 4300 4.3 Kody CPV: 77211400-6 – usługi wycinania drzew, 77211500-7 – usługi pielęgnacji drzew, 77211600-8 – sadzenie drzew, 77300000-3 – usługi ogrodnicze. 4.4 Przewidywany zakres ilościowy prac do wykonania zawarty jest w Załączniku Nr 2 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w zakresie rodzaju prac (liczby i krotności), jak również stosowania prac zamiennych pomiędzy poszczególnymi pozycjami Załącznika Nr 2 do SWZ maksymalnie o +/- 30%. 4.5 O wszelkich zmianach Zamawiający będzie informował Wykonawcę w trakcie wykonywania umowy. Przy czym wynagrodzenie Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia nie może przekroczyć środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Zamawiającego. 4.6 Zamawiający w szczególnych wypadkach (zagrożenie dla życia lub mienia) zastrzega sobie możliwość zlecenia (pisemnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie) podjęcia działań interwencyjnych, nie ujętych w zleceniu za dany okres, a wyszczególniony w Załączniku Nr 1 do SWZ. 4.7 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany zakresu usług oraz rezygnacji z części usług do wysokości zabezpieczonych środków w budżecie. 4.8 Szczegółowy zakres prac do wykonania Zamawiający będzie określał Wykonawcy, w zależności od bieżących potrzeb - pisemnym zleceniem lub drogą elektroniczną. Terminy realizacji będą określane, zgodnie ze złożoną ofertą Wykonawcy 4.9 Zamawiający ma prawo do bieżącej kontroli sposobu realizacji usług 4.10 W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Zamawiający może żądać ich usunięcia w wyznaczonym terminie 4.11 Zamawiający informuje, że na realizację zleceń Wykonawca ma max. 14 dni kalendarzowych, a na przystąpienie do realizacji jednorazowych zleceń max. 24 godziny. 4.12 Wykonawca zobowiązuje się do realizacji usług z należytą starannością zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa , zasadami wiedzy ogrodniczej oraz dobrą praktyką. Prace muszą być wykonane w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników terenów zielonych. 4.13 Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt techniczny i personel posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do realizacji umowy 4.14 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za działania osób, którymi posługuje się przy realizacji usługi 4.15 Wykonawca zobowiązuje się do realizacji usług z poszanowaniem zasad ochrony środowiska, w szczególności poprzez: 1) ograniczenie stosowania środków chemicznych do niezbędnego minimum 2) stosowanie metod pielęgnacji sprzyjających zachowaniu bioróżnorodności 3) właściwe gospodarowania odpadami zielonymi 4.16 Wykonawca może zaoferować krótszy czas na realizację zleceń (podany w dniach kalendarzowych) oraz krótszy czas na przystąpienie do realizacji interwencyjnych zleceń (podany w godzinach), które będą oceniane w ramach kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. 4.17 Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia zasobów ludzkich w ilości niezbędnej do terminowej i należytej realizacji przedmiotu zamówienia. 4.18 Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277). 4.19 Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy dotyczą osób wykonujących bezpośrednio usługi tj. pracownicy fizyczni oraz pracownicy niższego szczebla technicznego odpowiedzialni za organizację i realizowanie usług. Wymagania te nie dotyczą osób świadczących usługi w ramach własnej działalności gospodarczej przy pomocy własnego sprzętu lub narzędzi. 4.20 Sposób weryfikacji zatrudnienia, a także uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały wskazane w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik Nr 3 do SWZ, zwanych dalej także ,,Wzorem umowy’’. 4.21 Zamawiający nie przewiduje odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. W niniejszym postępowaniu powyższe nie stanowi przesłanki odrzucenia oferty Wykonawcy, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. 4.22 Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych usług, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe w wysokości 151.878,00 zł. brutto Warunki na jakich zostaną udzielone powyższe usługi – będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienie podobne rozliczane będzie na warunkach ustalonych w wyniku negocjacji z wykonawcą i będzie obejmowało wymagania nie gorsze niż ustalone względem zamówienia podstawowego z uwzględnieniem faktu, że w sytuacji zwiększenia (np. usług) wybranych pozycji kosztorysowych wymagane jest przedłożenie przez Wykonawcę wyliczeń popartych dowodami na to, że wzrost cen i kosztów ma wpływ na realizację usług.
Interne KennungRZP.271.16.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung4.1 Przedmiot zamówienia stanowią prace pielęgnacyjne zieleni na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki polegające na bieżącym utrzymaniu zieleni wysokiej i wykonywanie prac powiązanych z utrzymaniem drzew i terenów w tym między innymi: wycinka, pielęgnacja, konserwacja i korekta drzew; uprzątnięcie ściętych gałęzi, z ewentualnym karpowaniem, frezowaniem karp - i inne prace wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym – załącznik Nr 1 do SWZ