2. Verfahren
Verfahren
Titel: PAROPLYNOVÉ CYKLY V EOP - ČÁST: ROZVODY VTL PLYNU
Beschreibung: Předmětem plnění této veřejné zakázky je dílo spočívající v realizaci veškerých dodávek, věcí, prací a služeb spojených s výstavbou VTL přípojky v areálu Elektrárny Opatovice, a.s. vč. výstavby inženýrských objektů měřicí a regulační stanice a osazení objektů/technologií systémem elektronické požární signalizace a systémem plynové detekce.
Interne Kennung: NO242599
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45333000 Installation von Gasanlagen, 44161100 Gasleitungen
5. Los
Los: LOT-0002
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ZADAVATEL si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ, vyhrazuje právo změnit závazné termíny (dále také jen "MILNÍKY"), a to v následujících případech: 1. Z důvodů potřeby provedení dodatečných prací či změn DÍLA, které budou provedeny v souladu s § 222 ZZVZ, a které mají prokazatelný vliv na provádění DÍLA, a to vždy o dobu nezbytnou k jejich provedení. 2. Z důvodu objektivních překážek plnění SMLOUVY vzniklých v důsledku rozhodnutí či zásahu orgánů statní správy či samosprávy v procesu směřujícímu k vydání rozhodnutí či vyjádření přesahujícího zákonné lhůty pro vydání těchto rozhodnutí, a to nejdéle o dobu trvání těchto překážek či po dobu nezbytnou pro splnění požadavků z nich vyplývajících. 3. Z důvodu zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) – stanice Svobodné Dvory - Hradec Králové a zároveň při zohlednění teplotního rozdílu naměřených hodnot mezi ČHMÚ – stanice letiště - Pardubice a místem provádění DÍLA (zohledněním korekcí hodnot z měření ČHMU - stanice Svobodné Dvory - Hradec Králové), neodpovídají běžným klimatickým podmínkám (tj. vymykají se dlouhodobým denním teplotním průměrům a/nebo srážkám - ať už dešťovým či sněhovým - v období a místě provádění díla, a to dle údajů o územních teplotách a/nebo územních srážkách dostupných na stránkách ČHMÚ http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty), a které zároveň ZHOTOVITELI prokazatelně brání provádění příslušné části DÍLA. Omezení postupu prací vlivem uvedených zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek bude ze strany ZHOTOVITELE doloženo a ZADAVATELEM posuzováno ve vztahu k možnosti provádění DÍLA dle technologických postupů, které jsou pro danou část DÍLA předepsány, ať už ze strany právních předpisů nebo technických norem (zejm. ČSN), ať už tyto jsou ve SMLOUVĚ výslovně uvedeny či nikoliv s tím, že ZHOTOVITEL je zároveň povinen předložit aktualizovaný časový harmonogram, ze kterého vyplývá, že změna termínů provádění DÍLA je důvodná, tedy že není možné změnu provádění DÍLA provést bez změny termínů provádění DÍLA. Změna termínů provádění DÍLA nebude možná za situace, kdy ZHOTOVITEL provádí DÍLO v době nevhodných klimatických podmínek z důvodů na své straně (pochybení ZHOTOVITELE). Změna termínů provádění DÍLA bude možná vždy o dobu tohoto prodlení a její počátek i konec budou zaznamenány ve stavebním deníku. 4. Z důvodů dohody smluvních stran na zkrácení MILNÍKŮ dle čl. 8.2.1 SMLOUVY. Další informace jsou uvedeny ve vzoru SMLOUVY, která je v rámci zadávací dokumentace k dispozici na profilu ZADAVATELE.