2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi z zakresu medycyny pracy dla pracowników zatrudnionych na terenie województwa opolskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Katowicach Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej Opole ul. Krakowska 46, 45-076 Opole zgodnie z przepisami określonymi w: • Ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy, • Ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy, • Ustawie z 6 września 2001r. o transporcie drogowym, • Ustawie z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców , • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, • Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, • Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, • Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych, tj. badań wstępnych, okresowych, kontrolnych oraz poszerzonych przez lekarza przeprowadzającego badania, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy oraz art. 229 Kodeksu pracy; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców oraz badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców oraz badań psychologicznych w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych w celu wydania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (art. 7 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - art. 15 ust. 3 i art. 16 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej - art. 15 ust. 1 i 2 i art. 16 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych; h) badań lekarskich osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej; i) badań psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej; cd znajduje się w sekcji Informacje dodatkowe
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens