See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na finansowanie deficytu budżetu Gminy, wyprzedzające finansowanie zadań z udziałem środków UE oraz spłatę zobowiązań”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego. Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, w tym na finansowanie działań realizowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w łącznej wysokości 7.804.732,82 zł, (słownie: siedem milionów osiemset cztery tysiące siedemset trzydzieści dwa zł 82/100), w tym: 1) na finansowanie działań realizowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w wysokości 4.055.266,30 zł: a. „Wspólnie przeciw zagrożeniom klimatycznym - doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie głubczyckim” – 2.073.996,30 zł, b. „Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie - utworzenie żłobka” – 1.981.270 zł, 2) realizację pozostałych zadań inwestycyjnych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 3.749.466,52 zł, Podstawowe dane o kredycie: a) Rodzaj transakcji: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego, b) Kwota i waluta kredytu: 7.804.732,82 zł, uruchamiana według dyspozycji kredytobiorcy w okresie od dnia podpisania umowy do 30.12.2025 r. W celu obliczenia wartości zamówienia, na potrzeby porównania ofert przyjmuje się następujące terminy uruchomienia kredytu: • 30 czerwca 2025 r. – 1.749.466,52 zł, • 29 sierpnia 2025 r. – 2.073.996,30 zł, • 31 października 2025 r. 1.981.270 zł, • 30 listopada 2025 r. – 2.000.000 zł Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany rzeczywistego termin uruchomienia kredytu, nie później jednak niż do dnia 30.12.2025 r. 2. Spłata kapitału następować będzie w następujący sposób: I. Spłata kapitału zaciągniętego na finansowanie zadań inwestycyjnych w części środków unijnych nastąpi w ciągi 30 dni od dnia wpływu zrefundowanych środków za zrealizowane zadania na rachunek budżetu Gminy. W celu obliczenia wartości zamówienia, na potrzeby porównania ofert przyjmuje się następujące terminy spłaty kredytu: a) 31.12.2026 r. - 2.073.996,30 zł, b) 31.12.2026 r. - 1.981.270 zł, W przypadku braku wpływu refundacji środków unijnych w terminie umożliwiającym spłatę zadłużenia w terminie określonym powyżej, oferent zapewni możliwość przeniesienia terminów spłat na kolejny okres w formie uzgodnionej z zamawiającym II. Spłata kapitału zaciągniętego na realizację pozostałych zadań inwestycyjnych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań następować będzie począwszy od dnia 30 września 2026 r. w następujący sposób: 1. w 2026 r. - 150.000 zł (2 raty po 75.000 zł,), 2. w 2027 r. - 300.000 zł (4 raty po 75.000 zł,), 3. w 2028 r. - 215.000 zł (4 raty po 53.750 zł,), 4. w 2029 r. - 138.000 zł (4 raty po 34.500 zł,) 5. w 2030 r. - 138.200 zł (4 raty po 34.550 zł,) 6. w 2031 r. - 110.000 zł (4 raty po 27.500 zł,) 7. w 2032 r. - 123.800 zł (4 raty po 30.950 zł,) 8. w 2033 r. - 260.000 zł (4 raty po 65.000 zł) 9. W 2034 r. - 260.000 zł (4 raty po 65.000 zł) 10. W 2035 r. - 340.000 zł (4 raty po 85.000 zł) 11. W 2036 r. - 340.000 zł (4 raty po 85.000 zł) 12. W 2037 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 13. w 2038 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 14. w 2039 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 15. w 2040 r. - 324.466,52 zł ( 3 raty po 81.100 zł, 1 rata -ostatnia – 81.166,52 zł) Spłata rat kapitału następować będzie ostatniego dnia kalendarzowego każdego kwartału. Ustala się okres karencji w spłacie tej części kredytu do 30 września 2026 r. 3. Okres kredytowania: do 31.12.2040 r. 4. Uruchomienie kredytu: następować będzie wg odrębnych pisemnych dyspozycji kredytobiorcy w terminie od dnia podpisania umowy do 30 grudnia 2025 r. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. 6. Terminy płatności odsetek: spłata odsetek będzie się odbywać w okresach miesięcznych, na podstawie otrzymanego od banku zawiadomienia o ich wysokości, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpiło uruchomienie kredytu w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który odsetki naliczono. Odsetki za pełny miesiąc kalendarzowy naliczane będą od aktualnego zadłużenia na rachunku kredytowym, na koniec danego miesiąca. Zawiadomienie o wysokości naliczonych odsetek winno być dostarczone zamawiającemu najpóźniej 10 dni przed ich terminem płatności. Dopuszcza się elektroniczną formę przesyłania tego zawiadomienia na adres wskazany w umowie. 7. Oprocentowanie kredytu: kredyt jest oprocentowany wg zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach, za które odsetki są naliczane. 8. Oprocentowanie kredytu ustala się na stawce bazowej WIBOR 1M powiększone o wskazaną przez bank marżę w stosunku rocznym ( WIBOR 1M jest to stopa procentowa, po jakiej banki są skłonne udzielić pożyczek innym bankom, liczony jako średnia arytmetyczna ze wszystkich notowań z poprzedniego miesiąca kalendarzowego, liczony za okres od 1-go do ostatniego dnia każdego miesiąca). Oprocentowanie ulega zmianie każdego 1-go dnia miesiąca kalendarzowego w okresie kredytowania według stawki WIBOR 1 M za poprzedni miesiąc kalendarzowy. Wskazana w ofercie marża banku jest obowiązująca przez cały okres kredytowania. 9. Do wyliczenia oprocentowania kredytu w ofercie należy przyjąć rzeczywistą liczbę dni w miesiącu, założenie że rok ma 365 dni, natomiast rok przestępny 366 dni, stawkę bazową WIBOR 1M w wysokości 5,85 % w stosunku rocznym oraz spłaty rat kapitału w sposób określony w pkt. 2 I, II . 10. Odsetki od kredytu nie podlegają kapitalizacji. 11. Planowany okres zawarcia umowy kredytowej: w terminie związania ofertą. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego. Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, w tym na finansowanie działań realizowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w łącznej wysokości 7.804.732,82 zł, (słownie: siedem milionów osiemset cztery tysiące siedemset trzydzieści dwa zł 82/100), w tym: 1) na finansowanie działań realizowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w wysokości 4.055.266,30 zł: a. „Wspólnie przeciw zagrożeniom klimatycznym - doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie głubczyckim” – 2.073.996,30 zł, b. „Modernizacja budynku przy ul. Powstańców w Baborowie - utworzenie żłobka” – 1.981.270 zł, 2) realizację pozostałych zadań inwestycyjnych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 3.749.466,52 zł, Podstawowe dane o kredycie: a) Rodzaj transakcji: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego, b) Kwota i waluta kredytu: 7.804.732,82 zł, uruchamiana według dyspozycji kredytobiorcy w okresie od dnia podpisania umowy do 30.12.2025 r. W celu obliczenia wartości zamówienia, na potrzeby porównania ofert przyjmuje się następujące terminy uruchomienia kredytu: • 30 czerwca 2025 r. – 1.749.466,52 zł, • 29 sierpnia 2025 r. – 2.073.996,30 zł, • 31 października 2025 r. 1.981.270 zł, • 30 listopada 2025 r. – 2.000.000 zł Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany rzeczywistego termin uruchomienia kredytu, nie później jednak niż do dnia 30.12.2025 r. 2. Spłata kapitału następować będzie w następujący sposób: I. Spłata kapitału zaciągniętego na finansowanie zadań inwestycyjnych w części środków unijnych nastąpi w ciągi 30 dni od dnia wpływu zrefundowanych środków za zrealizowane zadania na rachunek budżetu Gminy. W celu obliczenia wartości zamówienia, na potrzeby porównania ofert przyjmuje się następujące terminy spłaty kredytu: a) 31.12.2026 r. - 2.073.996,30 zł, b) 31.12.2026 r. - 1.981.270 zł, W przypadku braku wpływu refundacji środków unijnych w terminie umożliwiającym spłatę zadłużenia w terminie określonym powyżej, oferent zapewni możliwość przeniesienia terminów spłat na kolejny okres w formie uzgodnionej z zamawiającym II. Spłata kapitału zaciągniętego na realizację pozostałych zadań inwestycyjnych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań następować będzie począwszy od dnia 30 września 2026 r. w następujący sposób: 1. w 2026 r. - 150.000 zł (2 raty po 75.000 zł,), 2. w 2027 r. - 300.000 zł (4 raty po 75.000 zł,), 3. w 2028 r. - 215.000 zł (4 raty po 53.750 zł,), 4. w 2029 r. - 138.000 zł (4 raty po 34.500 zł,) 5. w 2030 r. - 138.200 zł (4 raty po 34.550 zł,) 6. w 2031 r. - 110.000 zł (4 raty po 27.500 zł,) 7. w 2032 r. - 123.800 zł (4 raty po 30.950 zł,) 8. w 2033 r. - 260.000 zł (4 raty po 65.000 zł) 9. W 2034 r. - 260.000 zł (4 raty po 65.000 zł) 10. W 2035 r. - 340.000 zł (4 raty po 85.000 zł) 11. W 2036 r. - 340.000 zł (4 raty po 85.000 zł) 12. W 2037 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 13. w 2038 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 14. w 2039 r. - 350.000 zł (4 raty po 87.500 zł) 15. w 2040 r. - 324.466,52 zł ( 3 raty po 81.100 zł, 1 rata -ostatnia – 81.166,52 zł) Spłata rat kapitału następować będzie ostatniego dnia kalendarzowego każdego kwartału. Ustala się okres karencji w spłacie tej części kredytu do 30 września 2026 r. 3. Okres kredytowania: do 31.12.2040 r. 4. Uruchomienie kredytu: następować będzie wg odrębnych pisemnych dyspozycji kredytobiorcy w terminie od dnia podpisania umowy do 30 grudnia 2025 r. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. 6. Terminy płatności odsetek: spłata odsetek będzie się odbywać w okresach miesięcznych, na podstawie otrzymanego od banku zawiadomienia o ich wysokości, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu w którym nastąpiło uruchomienie kredytu w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który odsetki naliczono. Odsetki za pełny miesiąc kalendarzowy naliczane będą od aktualnego zadłużenia na rachunku kredytowym, na koniec danego miesiąca. Zawiadomienie o wysokości naliczonych odsetek winno być dostarczone zamawiającemu najpóźniej 10 dni przed ich terminem płatności. Dopuszcza się elektroniczną formę przesyłania tego zawiadomienia na adres wskazany w umowie. 7. Oprocentowanie kredytu: kredyt jest oprocentowany wg zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach, za które odsetki są naliczane. 8. Oprocentowanie kredytu ustala się na stawce bazowej WIBOR 1M powiększone o wskazaną przez bank marżę w stosunku rocznym ( WIBOR 1M jest to stopa procentowa, po jakiej banki są skłonne udzielić pożyczek innym bankom, liczony jako średnia arytmetyczna ze wszystkich notowań z poprzedniego miesiąca kalendarzowego, liczony za okres od 1-go do ostatniego dnia każdego miesiąca). Oprocentowanie ulega zmianie każdego 1-go dnia miesiąca kalendarzowego w okresie kredytowania według stawki WIBOR 1 M za poprzedni miesiąc kalendarzowy. Wskazana w ofercie marża banku jest obowiązująca przez cały okres kredytowania. 9. Do wyliczenia oprocentowania kredytu w ofercie należy przyjąć rzeczywistą liczbę dni w miesiącu, założenie że rok ma 365 dni, natomiast rok przestępny 366 dni, stawkę bazową WIBOR 1M w wysokości 5,85 % w stosunku rocznym oraz spłaty rat kapitału w sposób określony w pkt. 2 I, II . 10. Odsetki od kredytu nie podlegają kapitalizacji. 11. Planowany okres zawarcia umowy kredytowej: w terminie związania ofertą.
Interne Kennung: IGP.271.2.2025