2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pojemników na odpady komunalne zmieszane i segregowane do Zakładu w Woli Suchożebrskiej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 600 szt. pojemników na odpady komunalne zmieszane i segregowane do Zakładu w Woli Suchożebrskiej. Miejsce dostawy ul. Sokołowska 2, Wola Suchożebrska, 08-125 Suchożebry. Transport pojemników po stronie Wykonawcy, rozładunek po stronie Zamawiającego 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dział III SWZ.
Interne Kennung: Z/10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający – Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Siedlcach – po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych związanych z planowanym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Dostawa pojemników na odpady komunalne i segregowane do Zakładu w Woli Suchożebrskiej” stwierdził, iż zachowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe bez ryzyka naruszenia interesu Zamawiającego oraz interesu publicznego. Konieczność skrócenia terminu wynika z pilnej potrzeby zapewnienia ciągłości realizacji usług odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych, mających charakter usług użyteczności publicznej. Zamawiający obecnie korzysta z pojemników dzierżawionych, przy czym obowiązująca umowa dzierżawy wygasa z dniem 31 maja 2026 r. Po upływie tego terminu Zamawiający utraci możliwość dalszego korzystania z przedmiotowych pojemników, co spowoduje powstanie istotnych braków w infrastrukturze niezbędnej do gromadzenia odpadów. Zamawiający, działając z należytą starannością, analizował dostępne warianty zapewnienia ciągłości funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono, iż zakup własnych pojemników stanowi rozwiązanie zapewniające większą stabilność operacyjną, przewidywalność kosztów oraz uniezależnienie się od podmiotów zewnętrznych. Jednocześnie konieczność wdrożenia tego rozwiązania przed zakończeniem obowiązującej umowy dzierżawy ma charakter obiektywny i bezpośrednio wynika z potrzeby zapewnienia ciągłości świadczenia usług. Uwzględniając czas niezbędny na przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy oraz realizację dostawy (obejmującą produkcję i logistykę), należy wskazać, iż zachowanie pełnego ustawowego terminu składania ofert uniemożliwiłoby terminowe wyposażenie Zamawiającego w pojemniki przed dniem wygaśnięcia umowy dzierżawy. W konsekwencji prowadziłoby to do realnego ryzyka przerwania ciągłości świadczenia usług odbioru odpadów lub ich istotnego zakłócenia, w szczególności poprzez brak możliwości prawidłowego gromadzenia odpadów, pogorszenie poziomu selektywnej zbiórki oraz wzrost liczby zgłoszeń i reklamacji mieszkańców. Podkreślenia wymaga, iż powstała sytuacja ma charakter obiektywny, a jej skutki pozostają niezależne od Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert jest działaniem proporcjonalnym i niezbędnym dla zapobieżenia negatywnym skutkom w sferze realizacji zadań publicznych. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, iż skrócenie terminu składania ofert nie ogranicza uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia jest standardowy i powszechnie dostępny na rynku, a potencjalni wykonawcy posiadają możliwość przygotowania ofert w skróconym terminie. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP, z zachowaniem zasad przejrzystości, proporcjonalności oraz uczciwej konkurencji. W świetle powyższego należy uznać, iż zachodzą przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert, a jego zastosowanie jest konieczne dla zabezpieczenia ciągłości realizacji usług o charakterze użyteczności publicznej oraz ochrony interesu publicznego
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 600 szt. pojemników na odpady komunalne zmieszane i segregowane do Zakładu w Woli Suchożebrskiej. Miejsce dostawy ul. Sokołowska 2, Wola Suchożebrska, 08-125 Suchożebry. Transport pojemników po stronie Wykonawcy, rozładunek po stronie Zamawiającego 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dział III SWZ.
Menge: 10 600 Stück