2. Verfahren
Verfahren
Titel: Cyfrowa transformacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce: wdrożenie AI, cyfryzacja dokumentacji medycznej i rozwój usług telemedycznych w ramach inwestycji D1.1.2 KPO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest "Cyfrowa transformacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce: wdrożenie AI, cyfryzacja dokumentacji medycznej i rozwój usług telemedycznych w ramach inwestycji D1.1.2 KPO” realizowanego w ramach inwestycji D1.1.2 "Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia" Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), finansowanego ze środków unijnych w ramach programu NextGenerationEU oraz współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, w rodzaju i ilości zgodnej z Załącznikiem nr 1 do SWZ i umowy – Formularz asortymentowo-cenowy oraz z Załącznikiem nr 2 do SWZ i umowy – Opis Przedmiotu Zamówienia, które stanowią integralną część SWZ.
Interne Kennung: MSS-DN-ZPP-26-14/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zwany dalej „Zamawiającym” wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania pod nazwą "Cyfrowa transformacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce: wdrożenie AI, cyfryzacja dokumentacji medycznej i rozwój usług telemedycznych w ramach inwestycji D1.1.2 KPO” realizowanego w ramach inwestycji D1.1.2 "Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia" Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), finansowanego ze środków unijnych w ramach programu NextGenerationEU oraz współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1)opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, po dokonaniu analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione. Zamawiający uznaje, że spełnione zostały przesłanki wynikające z art. 138 ust 2 pkt) 2 ustawy Pzp. Zamawiający w dniu 24.02.2026r. zawarł umowę ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia na realizację zadania pod nazwą "Cyfrowa transformacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce: wdrożenie AI, cyfryzacja dokumentacji medycznej i rozwój usług telemedycznych w ramach inwestycji D1.1.2 KPO” w ramach inwestycji D1.1.2 "Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia" Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO). Zgodnie z zawartą umową Ostateczny odbiorca wsparcia zobowiązany jest do zakończenia realizacji przedsięwzięcia do dnia 31 maja 2026 r. Tym samym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, z uwagi na bardzo krótki termin na wykonanie zadania. Dochowanie terminów określonych w art. 138 ust. 1 jest niemożliwe, ponieważ powoduje ryzyko utraty przez Zamawiającego przyznanej dotacji. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Zamawiający zapewnia, że pomimo skróconego terminu, okres 15 dni umożliwia wykonawcom należyte przygotowanie i złożenie ofert, a tym samym zachowane zostają zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot jest w stanie przygotować i złożyć ofertę, gdy termin będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72263000 Software-Implementierung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30231300 Bildschirme, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30216130 Strichcodeleser, 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Moduł AI do tworzenia opisów do istniejącej instalacji stosowanej w radiologii
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Systemu Radpoint Platform o Moduł AI do tworzenia opisów do istniejącej instalacji stosowanej w radiologii. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ i umowy – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projekcie Umowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72263000 Software-Implementierung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30231300 Bildschirme, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 30216130 Strichcodeleser
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Oprogramowanie AI do patomorfologii spełniające wymogi dokumentu EDM
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, instalacja/wdrożenie Oprogramowania AI do patomorfologii spełniające wymogi dokumentu EDM oraz zakup, dostawa, montaż sprzętu określonego w załączniku nr 2 – Opis Przedmiotu Zamówienia (dostawa sprzętu). 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ i umowy – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projekcie Umowy – Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: Część 2